Jak zapobiec pytaniu o hasło sieci bezprzewodowej, gdy chwilowo znajdzie się poza zasięgiem


9

Kiedy jestem podłączony do sieci bezprzewodowej z dość dużej odległości, czasami na krótko tracę połączenie. Następnie Menedżer sieci monituje mnie o ponowne potwierdzenie hasła, tak jakby podejrzewał, że to był problem, który spowodował utratę połączenia (hasło jest już wypełnione w oknie dialogowym).

  1. Czy to jest normalne zachowanie?

  2. Czy mogę temu zapobiec i pozwolić, aby Menedżer sieci automatycznie ponownie łączył się bez okna dialogowego z hasłem, gdy sieć bezprzewodowa ponownie znajdzie się w zasięgu?

Używam 10.04 (32bit, Gnome) na Acer Aspire.


1
Tak jest nadal w przypadku nowszych Ubuntus. Wpis błędu znajduje się tutaj: bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/network-manager/+bug/1633413
Philipp Wendler

Odpowiedzi:


3

1) Tak A przynajmniej zawsze robiłem to samo!

2) Nie bezpośrednio. Możesz edytować połączenie, aby zapobiec automatycznemu łączeniu, co stanowi jedno obejście.

Alternatywnie, gdy poprosi o hasło, po prostu kliknij Anuluj, a następnie ponownie wybierz sieć z ikony Menedżera sieci; połączy się ponownie w normalny sposób (przy użyciu zapisanego hasła).

Ustawienia bezprzewodowe


To rozwiązanie nie jest zbyt satysfakcjonujące. To pozostawia komputer w trybie offline, dopóki nie zobaczysz, że jest w trybie offline i aktywnie łączy się ponownie ... Windows i Macos automatycznie łączą się ponownie bez żadnej interwencji, podczas gdy Ubuntu zachowuje to głupie zachowanie przez około dekadę.
Mr.WorshipMe
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.