Gdzie deja-dup rejestruje swoje błędy?


16

Skonfigurowałem Deja-dup, aby codziennie tworzył kopię zapasową całego dysku z danymi. Teraz za każdym razem pojawia się komunikat o błędzie, informujący mnie, że nie wszystkie kopie zapasowe można skopiować. Ale nie mogę znaleźć żadnych dzienników Deja-dup /var/logani w dzienniku systemowym. Gdzie wyświetla brakujące pliki?


1
Czy sprawdziłeś /tmp/deja-dup.log?
devav2

1
Nie mogłem tam znaleźć pliku
Raffael

Odpowiedzi:


11

Wygląda na to, że tak naprawdę nigdzie ich nie zapisuje, ale jeśli uruchomisz go ze zmienną środowiskową DEJA_DUP_DEBUG=1, możesz uzyskać wszystkie informacje w ten sposób.

Źródło: https://answers.launchpad.net/deja-dup/+question/125731


To jest trochę pełne wyjście. Plik dziennika ma> 500 MB dla jednego uruchomienia deja dup. Moje rozwiązanie polega teraz na ponownym uruchomieniu polecenia ręcznie i sprawdzeniu wyjścia GUI.
Raffael

3

W Deja-Dup na Ubuntu 16.04 (domyślna instalacja aplikacji do tworzenia kopii zapasowych) liczba plików dziennika jest ograniczona ~/.cache/deja-dup/. Wygląda na to, że domyślnie przechowywane są tylko dość podstawowe informacje.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.