Jak wyłączyć powiadomienia o małej ilości miejsca na dysku?


8

Mam dysk SSD do rootowania i / home oraz większy dysk twardy do przechowywania. Dysk do przechowywania jest prawie pełny, a przy uruchomieniu pojawia się ostrzeżenie o małej ilości miejsca. Ostrzeżenie nie ma opcji „nie pokazuj ponownie”, tylko „zignoruj” i „sprawdź”. Również nie znika, ale pozostaje na ekranie, dopóki nie zostanie kliknięty przycisk ignorowania, więc jest bardzo irytujący, a ponadto jest niepotrzebnie konkurencyjny.

Próbowałem odznaczyć dysk twardy w ustawieniach baobabu, ale to nie miało żadnego efektu. Próbowałem także gconf-editor i szukałem aplikacji -> gnome_settings_daemon -> wtyczki -> sprzątanie, ale pod „gnome_settings_daemon” nie ma „wtyczek”. Tylko „moduły gtk” i „skróty klawiszowe”.


Wciąż brak odpowiedzi na nowsze wersje Ubuntu!
rubo77

Odpowiedzi:


6

Znaleziono przez https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/gnome-settings-daemon/+bug/881376

gsettings set org.gnome.settings-daemon.plugins.housekeeping active false


Wygląda na to, że klucza już nie ma. Wydaje się, że ścieżka klucza jest teraz apps.gnome_settings_daemon.plugins.housekeeping, ale klucz nie jest aktywny (w rzeczywistości jest jakiś klucz). Stworzyłem go i to nie działa. Stworzyłem również free_size_gb_no_notifyi to też nie działa. Używam gnome 3.26.
juanmah

1
To już nie działa.
Aaron Franke,

-2

Najpierw sprawdź swoje wolne miejsce za pomocą df -h

Ta odpowiedź nie będzie próbowała zatrzymać ostrzeżenia, ale być może lepiej, zwolnij trochę miejsca, na przykład możesz zwolnić miejsce używane przez apt-get:

sudo apt-get autoclean
sudo apt-get clean

2
Dzięki, ale nie próbuję zwolnić miejsca i wątpię, czy apt-get i tak
zwolniłoby

Tutaj stworzyłem skrypt, aby odinstalować więcej bezużytecznych rzeczy: askubuntu.com/a/576431/34298
rubo77
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.