Dlaczego odstępy między czcionkami w niektórych witrynach są zepsute?


8

Używam Ubuntu 12.04 na Dell Studio 15 i jak na razie jestem pod wrażeniem.

Nie mogłem znaleźć rozwiązania mojego problemu, przeglądając google.

Czcionki w niektórych witrynach internetowych nie mają odpowiednich odstępów. nakładają się i są bardzo trudne do odczytania w ten sposób. Używam standardowych czcionek Ubuntu i nie zmieniłem ich po instalacji.

Oto zrzut ekranu pokazujący mój problem.

problem z odstępami między wierszami przeglądarki

Problem występuje w Firefox i Chrome w ten sam sposób i na tych samych stronach internetowych.

Dzięki za pomoc.


Co to jest przeglądarka, a także jakieś zainstalowane dodatki do przeglądarki? Ponadto, czy zrzut ekranu z twojego komputera?
Tom Brossman,

Zdarza się to w Google Chrome, Chromium i Firefox. Wygląda dokładnie tak samo. Mam zainstalowane dodatki i wyłączam je jeden po drugim. To nie naprawiło tego. Tak, zrzut ekranu pochodzi z mojej maszyny.
elgubbo

Przepraszam, powiedziałeś przeglądarki w pytaniu i spóźniłem się. Czy możesz sprawdzić System Settings/Universal Access/Seeing/Text Sizei sprawdzić, czy jest ustawiony na „Normalny”?
Tom Brossman,

dzięki za pomoc! Rozmiar tekstu jest ustawiony na „Normalny” we wspomnianych ustawieniach. myślałem, że może to być problem z przeglądarkami webkit, więc wypróbowałem operę (myślę, że opera używa własnego silnika, ale nie jestem pewien), ale mam takie same wyniki w operze.
elgubbo

1
@ user950731 może tak nie być. ponieważ ta strona wygląda dobrze na nowo zainstalowanym Ubuntu w Firefoksie. Czy zainstalowałeś jakieś oprogramowanie / pakiet, które mogą wchodzić w interakcje z GUI? lub użyłeś takiej paczki?
Anwar

Odpowiedzi:


3

to była dla mnie „Helvetica”. Musiałem zainstalować dla pewnej kompatybilności z Scribusem i od tego czasu zauważyłem, że czcionki nakładają się wszędzie - dokumenty, strony internetowe, edytory internetowe. Usunięcie czcionki rozwiązało problem.

Aby dowiedzieć się, dlaczego jest to niezgodność, ale jeśli chodzi o ten problem, poszukaj tej czcionki lub innych ostatnio zainstalowanych czcionek.


1

W przeglądarce Firefox sprawdź ustawienia powiększenia i kodowania znaków. Zresetuj pierwsze, a zwykle drugim ustawieniem jest UTF-8.


Resetuję ustawienia powiększenia, a kodowanie znaków jest ustawione na UTF-8. Nadal wygląda tak samo.
elgubbo

1

Wreszcie! naprawiłem to.

tam, gdzie niektóre nieuczciwe czcionki instalują się w moim /home/.fonts/katalogu.

Usunąłem je teraz, wszystko jest w porządku.


1
Usunąłem Helvetica_Regular.ttfz .fontskatalogu (które miałem zainstalowane wyedytować kilka pdf w Inkscape) i problem znika.
fuenfundachtzig

0

Upewnij się, że zaktualizowałeś swój system.

Możesz spróbować (jakkolwiek myślę, że to nie pomoże ...) zainstalować czcionek podstawowych z centrum oprogramowania (po prostu poszukaj tego). Wiele stron internetowych używa tych czcionek, więc może to stanowić problem.

Ten problem nie występuje w Firefoksie


Dziękuję za Twoją odpowiedź. mój system jest aktualny, o ile wiem. (właśnie zrobiłem apt-get update i apt-get upgrade). Mam również zainstalowane Corefonts.
elgubbo

0

czy instalujesz dodatki ubuntu-ograniczone?

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

ten pakiet ma

ttf-mscorefonts-installer
    Installer for Microsoft TrueType core fonts 

To nie pomoże. Ma już podstawowe czcionki i może nie potrzebować wszystkich ograniczonych dodatków.
Tom Brossman,

To rozwiązało dla mnie! Proszę nie głosować za tym.
jperelli

0

Miałem ten sam problem w wersji Ubuntu 11.10. O ile pamiętam, miało to miejsce po przypadkowym usunięciu jednej z czcionek systemowych z / usr / share / fonts. W międzyczasie uaktualniłem do 12.04, ale problem nadal występuje. Zauważyłem, że zainstalowanie niektórych czcionek rozwiązuje problem na niektórych stronach, ale nie na wszystkich (pamiętam dokładnie teraz, ale myślę, że po zainstalowaniu czcionek mscore strona Dreamhost zaczęła wyświetlać się poprawnie). Podejrzewam, że może brakować domyślnego serif lub sans-serif przeglądarki lub coś ...

w moim przypadku czasami czcionki są zbyt duże, aby zmieściły się w polu tekstowym, lub zamiast nich podkreślono je.

AKTUALIZACJA:

Udało mi się potwierdzić, że przyczyną problemu są źle zainstalowane lub brakujące czcionki. Naprawiłem wyświetlanie na stronie github dezaktywując moją czcionkę Helvetica za pomocą „menadżera czcionek” (możesz pobrać ją z centrum oprogramowania) i zamiast tego zacząłem renderować Arial. Wygląda na to, że Helvetica zainstalowana w moim systemie miała nieprawidłowe odstępy lub coś.

Możesz sprawdzić czcionki używane na stronach internetowych za pomocą wtyczki Firebug Mozilli i „inspect element” style css „font-family”.

mam nadzieję, że to pomoże


0
sudo apt-get install xfs xfstt

Naprawiłem to, po wielu problemach z czcionkami.

Wygląda na to, że jakoś udało mi się go odinstalować.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.