Instalowanie serwera / klienta VNC w systemie Ubuntu 12.04


8

Chcę zainstalować serwer / klient VNC z GUI w Ubuntu 12.04 Precise Pangolin.

Znalazłem tutorial do tego zadania. Ale jeśli wykonam ten samouczek, stracę pulpit Unity i zakończę się klasycznym pulpitem Gnome. Nie chce tego

Mogę zainstalować Gnome 3 zgodnie z opisem w tym artykule wraz z Unity.

Moje pytania są

  1. Czy mogę zainstalować VNC i używać go z GUI na pulpicie Gnome 3?
  2. Jeśli tak, to jak?

Wszelkie sugestie są również mile widziane. Z góry dziękuję.

Odpowiedzi:


13

Ubuntu 12.04 ma fabrycznie zainstalowany serwer Vino VNC (ale nie włączony). Możesz więc po prostu użyć tego bez konieczności instalowania jakiegokolwiek innego serwera VNC, działa on dobrze w przypadku większości aplikacji.

Aby to włączyć:

  1. wybierz „Udostępnianie pulpitu”

wprowadź opis zdjęcia tutaj

(lub jeśli korzystasz z zastępczej sesji gnome, wybierz z menu: Aplikacje -> Internet -> Udostępnianie pulpitu ”)

wprowadź opis zdjęcia tutaj

  1. Zaznacz pole „Zezwalaj użytkownikom na przeglądanie pulpitu”

  2. Zaznacz pole „Wymagaj podania hasła:” i wpisz preferowane hasło

  3. Kliknij „zamknij”

i jesteś gotowy iść.

Możesz to przetestować od razu, próbując połączyć się z dowolnego lokalnego klienta VNC z adresem IP twojego komputera. Jeśli znajdujesz się za zaporą ogniową lub routerem NAT, musisz przekierować port 5900 na maszynę Ubuntu.

Mam nadzieję, że to pomoże!


dzięki za Twoją sugestię. Zauważyłem również, że istnieje także Remmina Remote Desktop Client. Właściwie w moim scenariuszu część klienta jest dla mnie ważna. Serwer VNC może być zainstalowany na Fedorze lub komputerze CentOS. Czy mogę użyć Remminy do zalogowania się na takim zdalnym serwerze?
Sajith Janaprasad

Absolutnie. W rzeczywistości Remmina jest moim preferowanym klientem VNC i używam go cały czas, aby uzyskać dostęp do domyślnego serwera VNC (Vino), który jest dostarczany z Ubuntu.
OM55

co z szyfrowaniem?
xster,

1
Musisz mieć zainstalowany serwer open-ssh. Aby zainstalować: sudo apt-get install openssh-server. Gdy łączysz się zdalnie z szyfrowaniem, szyfrowane połączenie zostanie nawiązane automatycznie przez serwer SSH. Będziesz musiał użyć prawidłowych danych uwierzytelniających użytkownika dla szyfrowanego połączenia, a następnie zwykłych danych uwierzytelniających połączenia VNC.
OM55

1

Jeśli chcesz zdalnie administrować swoim komputerem, co może wymagać ponownego uruchomienia, pamiętaj: (1) VNC będzie dostępny po ponownym uruchomieniu za pośrednictwem klienta VNC, (2) jeśli zaznaczone jest pole „Musisz potwierdzić każdy dostęp do tego komputera” , a następnie po ponownym uruchomieniu użytkownik lub osoba fizyczna musi znajdować się przy komputerze, aby umożliwić ponowne połączenie. Dlatego należy odznaczyć to pole, jeśli chcesz móc ponownie połączyć się ze zdalnym komputerem po ponownym uruchomieniu.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.