Czy Unity będzie uważany za interfejs dla Kubuntu?


12

Słyszę, jak Unity używa nux (a nie gtk) w swoich GUI.

Zdaję sobie sprawę, że w jakiś sposób ma to związek z Compizem, ale zastanawiam się, czy ktoś uważał Unity za przyszły interfejs dla Kubuntu ...

Czy jest to technicznie wykonalne i czy zostało wzięte pod uwagę?


Myślę, że Unity powinien stać się interfejsem dla KDE ... Unity jest znacznie lepszym interfejsem dla netbooków niż interfejs netbooków z KDE ... ma zbyt dużą funkcjonalność, również nie instalowałbyś bibliotek GNOME, ponieważ dla mnie aplikacje KDE są lepsze niż gnom (tylko moja opinia).

Odpowiedzi:


21

Zespół Kubuntu ma dużą swobodę w tworzeniu struktury Kubuntu - jakie aplikacje zawierają i jak je domyślnie konfiguruje. Wątpię, aby natychmiast przyjęli Unity, chyba że okaże się to niezwykle popularne wśród użytkowników Kubuntu.

Mimo to wykonaliśmy wiele pracy, aby zapewnić, że wiele kluczowych aspektów interfejsu i interfejsu API działa zarówno w środowisku GNOME, jak i KDE. Menu, wskaźniki, powiadomienia i wiele innych dobroci zostały zbudowane zarówno dla aplikacji GTK, jak i Qt i są testowane zarówno na Ubuntu, jak i Kubuntu. Więc Unity powinno działać bardzo ładnie jako powłoka dla Kubuntu, jeśli chcesz tego sam lub jeśli ludzie Kubuntu zdecydują się pójść tą drogą.


3

Nie wydaje mi się Jeśli nie lubisz interfejsu KDE, po prostu użyj Ubuntu z Unity i zainstaluj aplikacje KDE, które lubisz. Osobiście nawet nie wiem, dlaczego należy to wziąć pod uwagę? Nie testowałem jeszcze Unity, ale wygląda na ulepszoną Gnome-Shell, co było głównym powodem, dla którego przestawiłem się na KDE. Poza tym Unity to projekt Ubuntu, a Kubuntu jest w większości utrzymywany przez społeczność.

Gdyby tak bardzo zmienili Kubuntu, aby używać Unity, prawdopodobnie przeniósłbym się do innej dystrybucji.


0

nie sądzę, że Kubuntu powinien obejmować Unity, ale powinien dostosować narzędzia, których używa KDE, aby wyglądały trochę jak Unity. pasek po lewej stronie (chyba że używasz języka RTL ... a następnie po prawej), obszar powiadomień u góry itd.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.