Instalowanie środowiska pulpitu MATE bez instalowania aplikacji


8

Chcę zainstalować tylko pulpit MATE, bez aplikacji.

Mam już aplikacje z GNOME 3 - nautilus, file-roller, gedit. Ale kiedy ja sudo apt-get install mate-coreprosi o zainstalowanie caja, pluma, engrampa itp. Jak ich uniknąć?


3
Mate jest zupełnie nowym środowiskiem graficznym, jego aplikacje sprawiają, że jest środowiskiem graficznym, po prostu instalacja Core nic nie pomoże.
atenz

już zainstalowałem mate-core na virtualbox i instaluje się z caja i pluma itp. Mate-core jest metapakietem. Potrzebuję listy paczek lub czegoś. MATE ma dwa polecenia - sudo apt-get install mate-core i sudo apt-get install mate-desktop-environment. Ale nie ma logiki - mate-core instaluje wszystkie pakiety ...
kisuas2

Są współzależne, oba są potrzebne, aby zapewnić ci Mate DE polecić pakiety tutaj , gdzie mate-core jest meta pakiet, jak powiedziałeś.
atenz

Dobrze, rozumiem. Caja rysuje pulpit itp. Czy jest jakiś sposób, aby używać mate-panel tylko w gnome-fallback? Naprawdę uwielbiam ten panel, ponieważ obsługuje niestandardowe backround. Ale nie mogę się wylogować i zamknąć, ponieważ używa mate-session-manager. Jak zmusić panel wiązania do korzystania z menedżera sesji gnome?
kisuas2

Odpowiedzi:


3

https://wiki.mate-desktop.org/download#ubuntu oferuje następujące opcje instalacji:

# This will install the base packages required for a minimal MATE desktop
sudo apt-get install mate-desktop-environment-core

# This will install the complete MATE desktop
sudo apt-get install mate-desktop-environment

# This will install the complete MATE desktop including a few extras
sudo apt-get install mate-desktop-environment-extras

Aktualizacja: sudo apt-get install ubuntu-mate-core ubuntu-mate-desktopaby zainstalować „pełne środowisko pulpitu MATE, a także LightDM i wiele innych aplikacji, aby zapewnić pełny i dobrze zaokrąglony pulpit” zgodnie z wiki.mate-desktop.org/download#ubuntu
jmng

1

Wykonaj tę komendę / theminal, jeśli masz dodanego partnera ppa aredy.

sudo apt-get install mate-panel

pozwólcie mi teraz, odpowiadając na ten komentarz, jeśli to nie zadziała, zrobię więcej i wyjaśnię więcej!
MathCubes,

1

Mógłbyś:

  1. Zainstaluj całe środowisko Mate Desktop.
  2. Śledź (dodatkowe) aplikacje, które zostaną wraz z nim zainstalowane.
  3. Usuń te aplikacje po instalacji MATE (nie wszystkie z nich, ponieważ niektóre z nich prawdopodobnie będą zależne).
  4. Ponownie powiąż (niektóre) aplikacje z Gnome, aby były ponownie domyślne.

To będzie wymagało od ciebie trochę wysiłku. Należy jednak pamiętać, że instalacja środowiska pulpitu polega na instalowaniu jego aplikacji (oczywiście możesz zmienić niektóre z nich, ale prawie nigdy nie wszystkie). To całe doświadczenie. Chyba że zainstalujesz minimalną WM, taką jak fluxbox, openbox itp .; tam możesz w pełni spersonalizować sposób dostosowywania aplikacji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.