Czy można przyspieszyć pobieranie w Synaptic Manager?


8

W Terminalu jest to możliwe przy użyciu apt-fast (przy użyciu Axela).

Ale czy możliwe jest uruchomienie Axela i apt-fast w Synaptic Manager?

Znalazłem tę sugestię , ale nie spróbowałbym jej bez pomocy Ask Ubuntu :)


4
Jeśli obawiasz się, że jakaś procedura może uszkodzić twój system, po prostu skonfiguruj maszynę wirtualną ubuntu w virtualbox. Wypróbuj rzeczy tam, a jeśli działają dobrze, możesz bezpiecznie zrobić to na komputerze
LnxSlck

Po co edytować synaptic, skoro można po prostu użyć i apt-mirror. Początkowa populacja lustra z apt-fast.
RobotHumans

3
+1 za brak próby uzyskania pomocy :)
atenz

1
Cipricus: ta metoda nie będzie działać z Synaptic Ubuntu, nawet jeśli spróbujesz - zobacz moją zredagowaną odpowiedź.
ish

@ aking1012 to dla mnie nowość. czy

Odpowiedzi:


7

Metoda w wątku forum (trikowanie Synaptic przez zmianę nazwy apt-fastna apt-geti odwrotnie) nie będzie działać z Ubuntu, ponieważ nasz Synaptic nie używa apt-get . Sprawdziłem to, szybko przeglądając kod źródłowy, a także przenosząc się /usr/bin/apt-getgdzie indziej - Synaptic nadal działa dobrze. Synaptic ponownie wykorzystuje fragmenty kodu z apt-get i używa rzeczywistych plików binarnych dpkg do przeprowadzenia instalacji, konfiguracji itp., Ale nie używa apt-getpliku binarnego.

Alternatywy

  • Najpierw poleciłbym próbę znalezienia szybkiego lustrzanego „sieciowego” zamknięcia, aby spróbować zwiększyć prędkość. Zobacz metodę wiersza polecenia w tej odpowiedzi, aby uzyskać bardzo niezawodny sposób na zrobienie tego.

  • Drugim jest oznaczenie pakietów do zainstalowania w Synaptic, a następnie wygenerowanie skryptu pobierania z menu Plik . To jest skrypt bashowy z wieloma wget -cwpisami, po jednym dla każdego pliku deb. Wystarczy użyć sed -i -e 's/wget -c/axel/g' scriptnamedo korzystania axel zamiast uruchom skrypt do pustego katalogu, a następnie zrobić sudo dpkg -i *.deb.


2
@EliahKagan: patrz edycja, ta cała sprawa jest dywersja;) bo Synaptic (na 12,04 przynajmniej) nie korzysta z apt-getpliku binarnego w ogóle.
ish

4

Osobiście zrobiłbym to, co powiedział LnxSlck w swoim komentarzu, skonfigurowałem maszynę wirtualną z Ubuntu i tam przetestowałem. To pozwoli ci przetestować bez żadnego prawdziwego problemu. Jeśli się zepsuje, nie rób tego. Jeśli to działa, możesz być częściowo bezpieczny, sądząc, że będzie działał poprawnie bez żadnego prawdziwego incydentu.

Zwykle robię to z każdym „testem”, który robię z Ubuntu, więc jest to dobra praktyka, jeśli nie chcesz przypadkowo eksplodować instalacji.


powiedział izx Synaptic does not use apt-get. cóż, jeśli tak, to co jest powiedziane na forum, o którym wspomniałem w pytaniu, jest fałszywe, ponieważ wszystko opiera się właśnie na poprawianiu / skręcaniu apt-get. dlatego chyba nie zawracałbym sobie głowy testowaniem.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.