Jak będzie wsparcie LTS dla Xubuntu po 3 latach?


8

Cześć :) Czuję się dobrze z Xubuntu 12.04, ponieważ mam starszy komputer, ale czytałem o obsłudze LTS:

Chcę wsparcia przez 5 lat, więc moje pytanie brzmi: czy te 3 lata wsparcia będą dotyczyły tylko pakietów XFCE, czy wszystkich pakietów? Chcę zapytać: czy po 3 latach Xubuntu będzie mieć aktualizacje dla pakietów takich jak Firefox, LibreOffice, jądro ...?

Jeśli odpowiedź brzmi „nie” (tak mi się wydaje), mogłabym zmienić repozytoria „apt” z „xubuntu” na „ubuntu”. Jak widzisz to rozwiązanie?

Odpowiedzi:


12

Podstawowe aspekty Ubuntu otrzymują pełne wsparcie przez cały okres. Obejmuje to jądra, wstępnie zainstalowane aplikacje. Aktualizacje Firefox powinny być w porządku. To rzeczy XFCE, które zaczną pozostawać w tyle.

Repozytoria dla Xubuntu i Ubuntu są takie same - to tylko inny wybór pakietów. Jeśli chcesz mieć pełną obsługę Xubuntu w nieskończoność, musisz albo dokonać aktualizacji w odpowiednim czasie, albo utrzymywać (lub płacić komuś innemu za utrzymanie) wszystkich potrzebnych pakietów na czas nieokreślony.


Dzięki Oli! Czy za 4 lata będę mieć aktualizacje dla całego systemu, z wyjątkiem komponentów XFCE? :)
Costales

1
Tak, zdecydowanie będziesz.
zielony
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.