Jak zresetować ustawienia ewolucji do wartości domyślnych?


Odpowiedzi:


7

W wersji 3.4, po zmianie Evolution dconf, całkowite oczyszczenie oznaczałoby:

evolution --force-shutdown
rm -rf ~/.local/share/evolution
rm -rf ~/.gconf/apps/evolution
rm -rf ~/.cache/evolution
rm -rf ~/.config/evolution
dconf reset -f /org/gnome/evolution/

Aby być całkowicie bezpiecznym, możesz dodatkowo usunąć wszystkie gconfinformacje. Jeśli go nie ma, nie można go usunąć (co również jest w twoim przypadku dobre) - a jeśli nadal tam jest, chcesz go usunąć. Dla tego:

 1. Wyłączenie gconf:gconftool-2 --shutdown
 2. Sprawdź, czy proces demona gconf zniknął: ps aux | grep gconf
  • jeśli nadal tam jest, zabij go: kill -9 12345(zastąp „12345” znalezionym PID)
 3. Puść wszystkie rakiety, strzel we wszystkie ruchy:
  sudo gconftool-2 --recursive-unset /apps/evolution
  sudo gconftool --recursive-unset /apps/evolution
  gconftool-2 --recursive-unset /apps/evolution
  gconftool --recursive-unset /apps/evolution

Najpierw umieszczam polecenia z „sudo” (niektóre poradniki wspominają, że musisz być do tego rootem). Po pierwszym wywołaniu gconftool bez sudo musisz powtórzyć zamknięcie demona, ponieważ to polecenie automatycznie uruchamia je ponownie.

Teraz sprawdźmy nasz sukces:

dconf dump /org/gnome/evolution/
gconftool --dump /apps/evolution

To powinno teraz dać puste zestawy. Jeśli uruchomisz Evolution w tym momencie, powinno ono ponownie uruchomić kreatora konfiguracji (zrobił to dla mnie). Jeśli nie (zgłaszano to rzadkie przypadki), powtórz powyższe, nie uruchamiaj jeszcze raz Evolution, ale wyloguj się (opcjonalnie po prostu uruchom ponownie, aby być po stronie zapisywania) i zaloguj się ponownie. Teraz powinien był wykonać swoją pracę.

Uwaga: Ponieważ te kroki obejmują / obejmują wszystko od gconf i dconf , powinny działać ze wszystkimi wersjami Evolution 3.x (poprzednie wersje miały inną strukturę katalogów, więc trzeba je nieco dostosować).


Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ powoduje, że użytkownik usuwa wszystkie swoje e-maile, wystarczy rm .local/share/evolution/camel-cert.dbirm .local/share/evolution/cert8.db
PersianGulf

Jasne - ale taka jest idea resetu, prawda? I OP wyraźnie poprosił „zacząć od zera” - przykro mi, to nie byłoby możliwe przy 3 poleceniach.
Izzy

w kroku 1 „Shutdown gconf: gconftool-2 --shutdown”, czcionka w twoim poście sprawia, że ​​wygląda na to, że „gconf” jest częścią polecenia.
Johnny, dlaczego

0

Wszystkie informacje o ewolucji dotyczące użytkownika są przechowywane w gconf. Usunięcie / przeniesienie $HOME/.gconf/apps/evolutionpowinno zresetować ustawienia ewolucji.


0

Uwaga: Usunięcie katalogu gconf może nie działać, gdy jest się w sesji GNOME, ponieważ jest on buforowany. (I dla każdego, kto jedzie przez: 3.2 nadal używa gconf, te kroki byłyby złe dla wersji 3.4 i nowszych).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.