Jak mogę uniknąć błędu „proszę włóż CD / DVD” podczas aktualizacji Ubuntu?


8

Nie mogę zaktualizować 12.04 LTS. Menedżer aktualizacji pokazuje to:

CD/DVD 'Ubuntu 12.04 LTS _Precise Pangolin_ - Release i386 (20120423)' is required
Please insert the above CD/DVD into the drive '/media/cdrom/' to install software packages from it.

Obraz pobrany i nagrany na dysk CD pochodzi ze strony http://releases.ubuntu.com/12.04/ w wersji na komputery PC (Intel x86) na komputery stacjonarne. Nagrałem wiele płyt CD, ale wynik jest taki sam.


Zamiast wypalać wiele obrazów Ubuntu ma ładną funkcję sprawdzania swoich dysków. Po prostu poczekaj, aż zobaczysz purpurowy ekran (z czymś, co wygląda jak mężczyzna w kółku) podczas uruchamiania CD, a następnie naciśnij „ESC”, zanim zobaczysz logo powitalne Ubuntu. Powinna istnieć opcja sprawdzenia obrazu dysku. Spróbuj także przejść do Centrum oprogramowania Ubuntu, menu edycji i źródeł oprogramowania. Co jest wybrane na karcie innego oprogramowania?
KI4JGT,

1
Płyty CD nie są używane do regularnych aktualizacji. Pobierają przez Internet. AFAIK, jest tylko jeden 12.04 LTS, chociaż tytuł pytania myląco sugeruje aktualizację 12.04 do 12.04, więc czy mógłbyś wyjaśnić, co próbujesz zrobić ?.
Jazz

możliwe powtórzenie tego
André Stannek

W Menedżerze aktualizacji dostępne są 3 aktualizacje, które tego wymagają: Wymagana jest płyta CD / DVD „Ubuntu 12.04 LTS Precise Pangolin - Release i386 (20120423)” Aby zainstalować oprogramowanie, włóż powyższą płytę CD / DVD do napędu „/ media / cdrom /” paczki z niego. ” 2 Zalecane aktualizacje: Demon powiadamiający o aktualizacjach pakietów update-notifier (Rozmiar: 57 kB) Pliki współdzielone między update-notifier a innymi pakietami
Adi

W Menedżerze aktualizacji dostępne są 3 aktualizacje, które tego wymagają: Wymagana jest płyta CD / DVD „Ubuntu 12.04 LTS Precise Pangolin - Release i386 (20120423)” Aby zainstalować oprogramowanie, włóż powyższą płytę CD / DVD do napędu „/ media / cdrom /” paczki z niego. ” 2 Zalecane aktualizacje: Demon, który powiadamia o aktualizacjach pakietów update-notifier (Rozmiar: 57 kB) Pliki współdzielone między update-notifier i innymi pakietami 1 Aktualizacje dystrybucji Zastosuj plik diff do oryginalnego systemu pach (Nowa instalacja) (Rozmiar: 87 kB) I wiem, że moje Ubuntu pobiera nowe aktualizacje i byłem zaskoczony, kiedy zaczęło się to pojawiać.
Adi

Odpowiedzi:


11

Przejdź do Centrum oprogramowania Ubuntu> Edytuj> Źródła oprogramowania i wprowadź następujące zmiany: Odznacz opcję Cdrom w oprogramowaniu Ubuntu. Upewnij się także, że zaznaczyłeś wszystkie pozostałe opcje. Źródła oprogramowania

Teraz przejdź do Inne oprogramowanie i odznacz opcje Cdrom. Źródła oprogramowania

Teraz spróbuj uruchomić sudo apt-get update


W porządku!! Zrobiłem wszystko, co mi powiedziałeś i zadziałało! Dziękujemy za wszelką pomoc!
Adi

To było pomocne. Właśnie próbowałem zainstalować ulepszenie ubuntu, kiedy otrzymałem ten komunikat. Dlaczego te opcje są domyślnie włączone?
JohnMerlino,

-4

Spróbuj otworzyć terminal i wpisać sudo apt-get update.


1
To tak naprawdę nie aktualizuje żadnych pakietów; po prostu aktualizuje informacje o tym, jakie pakiety są dostępne, w jakich wersjach i skąd. Po uruchomieniu sudo apt-get update, aby faktycznie zaktualizować pakiety do ich najnowszych dostępnych wersji (tj. „Zaktualizować system”), musisz uruchomić sudo apt-get upgradei / lub sudo apt-get dist-upgrade. Zobacz man apt-getszczegóły.
Eliah Kagan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.