Dlaczego Radiance ma GtkLabel, a Ambiance nie?


8

Patrzyłem na gtk-widgets.csspliki w Ambiance i Radiance ( /usr/share/themes/theme_name/gtk-3.0/) po ostatniej light-themesaktualizacji. Jedną różnicę, którą zauważyłem w części zatytułowanej Notatnik, podano poniżej.

Ambiance :

.notebook tab:active {
    color: @fg_color;
}

.notebook tab {
    color: shade (@bg_color, 0.48);
}

Blask :

.notebook tab GtkLabel:active {
    color: @fg_color;
}

.notebook tab GtkLabel {
    color: shade (@bg_color, 0.48);
}

Radiance ma GtkLabel, ale Ambiance nie. Moje pytanie brzmi: czy ktokolwiek zna znaczenie GtkLabel i dlaczego jeden motyw ma go, a drugi nie?

Odpowiedzi:


1

Ostatnio zaktualizowałem swój system i moje gtk-widgets.csssą takie same w tej części, dla Ambiance lub Radiance.

Chociaż GtkLabel jest wywoływany w celu ustawienia atrybutów, które mogą różnić się od domyślnego wzorca, użyto go do modyfikacji niektórych domyślnych zakładek, które mogą pasować do Ambiance, ale nie do Promieniowania.

Podczas wywoływania gtk.Notebook nie musisz określać atrybutu, zostanie użyty domyślny wzorzec, ale w przypadku Radiance chcieli ustawić inny atrybut niż głuchy, dlatego nazwali GtkLabel, który został określony wcześniej w css :

/*********
 * label *
 *********/
GtkLabel,
GtkLabel:insensitive {
    background-color: transparent;
}

Definiowanie background-colorwidgetów korzystających z GtkLabel (widget, który wyświetla niewielką ilość tekstu), takich jak gtk.Notebook (kontener z notatnikiem z kartami).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.