Bardzo niski poziom głośności ze słuchawek i głośników zewnętrznych w HP p7-1235 (Ubuntu 12.04)


8

Zainstalowano 12.04 na nowym komputerze stacjonarnym HP Pavilion p7-1235 (AMD A8-5500 APU). Głośność i głośniki zewnętrzne podłączone do przedniego gniazda są bardzo niskie. Ustawiłem głośność główną i głośność głośników / słuchawek na maksimum, ale głośność jest bardzo niska. Użyto alsamixera, aby ustawić wszystko na maksymalny, nie wyciszony, taki sam wynik.


próbowałeś już innych słuchawek?
Kyle Macey

Nie, ale ten sam sprzęt z tymi samymi słuchawkami działa dobrze w systemie Windows 7.
LanceH

Mam ten sam problem, który zdarzył się losowo; moje słuchawki działały dobrze, aż pewnego dnia gniazdo słuchawkowe zdecydowało, że wszystko, co się w nim znajdzie, będzie grało z niewiarygodnie niskim poziomem głośności. Moje głośniki zewnętrzne nie działają, a dzięki słuchawkom, jeśli ustawię głośność na 150% w pavucontrol, ledwo rozpoznam odtwarzane dźwięki. Wewnętrzne głośniki mojego komputera działają jednak dobrze.
Patrick Da Silva

Odpowiedzi:


1

Spróbuj zainstalować pavucontrol:

sudo aptitude install pavucontrol

Może być tak, że urządzenie wyjściowe ma niski poziom głośności, a wskaźnik głośności go nie kontroluje (tj. Zwiększenie / zmniejszenie głośności wpływa tylko na jeden zlew)


To pozwala mi przynajmniej zwiększyć głośność w słuchawkach. Musi to być przynajmniej problem z oprogramowaniem / sterownikiem mojego komputera. Głośność jest znacznie niższa w Kubuntu / Ubuntu niż w systemie Windows, kiedy podłączam słuchawki.
Nick Spacek

1

Istnieje prawdopodobieństwo, że karta dźwiękowa może nie zasilać wystarczającą ilością prądu, aby zwiększyć głośność. Jeśli obniży się, gdy go zmniejszysz, może to być dobrym wskaźnikiem tego.

Najlepszą propozycją byłoby zdobycie zestawu słuchawek / głośników zasilanych zewnętrznie.

Źródło: Miałem HP DV-9000 z tym samym problemem około 2 lata temu.


0

Nie jestem pewien, czy już to zrobiłeś, ale spróbuj też

  1. może nowe słuchawki?

  2. może mógłbyś wypróbować inną wersję Ubuntu, być może 12.10? Lub 12,04 LTS?

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.