Brak ikon Thunar


28

Zainstalowałem Thunar wczoraj, ale po uruchomieniu rano odkryłem, że wszystkie ikony folderów zniknęły. Używam i3wm (ale ikony były widoczne w i3 od wczoraj). Masz pojęcie, dlaczego mogły zniknąć lub jak mogę je odzyskać?

Dzięki.

Zrzut ekranu


W rzeczywistości zdarzyło się, że usunąłem pakiety jedności i zależne. Ikony poszły z tym.
UtterlyConfused

Odpowiedzi:


26

Spróbuj zainstalować gnome-icon-theme-full.


4
Jesteś pewien, że to prawda? OP używa Xubuntu i Xfce.
Seth

Nie widzę, jak to opublikować jako odpowiedź na inną odpowiedź. Chciałem tylko potwierdzić, że używam Fluxboksa jako mojej WM, a rozwiązanie instalacji gnome-icon-theme-full działa świetnie. Upewniłem się, że nie zainstalowałem nadmiernych zależności, zanim kliknąłem „Y”.
sorak

Miałem ten problem z Xubuntu i to naprawiłem
Adam Bell

Dlaczego nie xubuntu-icon-theme?
qed

@Set Ta odpowiedź wydaje się działać, po tym, jak zainstalowałem ten pakiet (nie zainstalowano żadnych innych zależności / zalecane / sugerowane) prawie wszystkie ikony były tam, w tym te w menu aplikacji
Ferrybig

19

Jestem na Xubuntu 12.04 i używam niesamowitej WM. Mogę potwierdzić, że instalacja gnome-icon-theme-fullczęściowo rozwiązuje problem. Mogę również potwierdzić, że wystarczy zainstalować jeden pakiet bez nadmiernych zależności. Ale ma pewne skutki uboczne. Zastępuje niektóre dostosowane ikony Xubuntu i sprawia, że ​​wyglądają dziwnie. Więc go usunąłem. Po przeprowadzeniu wyszukiwania stwierdziłem, że inne rozwiązanie tutaj działa lepiej. Wystarczy zainstalować lxappearancei wybrać motyw ikony. Możesz także zmienić swój motyw GTK za jego pomocą. To dziwne, że xfce4-settings-managernie działa w niesamowity sposób.


3
najłatwiejsza jak dotąd metoda.
Suhaib

7

Używam i3 na Xubuntu 18.04, to zadziałało dla mnie:

  1. Utwórz / zmodyfikuj plik .gtkrc-2.0w swoim katalogu domowym
  2. Dodaj / edytuj linię gtk-icon-theme-name="gnome", przejdź gnomedo żądanego motywu ikony.

Można to zrobić, wykonując echo "gtk-icon-theme-name=\"gnome\"" >> ~/.gtkrc-2.0w swoim terminalu.

Źródło: https://www.linuxquestions.org/questions/slackware-14/no-icons-in-thunar-when-running-out-of-xfce-4175469261/#post4988339


I zamiast „gnome” możesz użyć dowolnej z nazw folderów stąd: / usr / share / icons /.
Felix

6

Spróbuj ustawić motyw ikon na przykład xfce4-settings-manageri uruchomić go xfce4-settings-helperprzed uruchomieniem Thunar. Pomaga z niesamowitym wm.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.