aplikacje do tworzenia niestandardowej dystrybucji ubuntu


8

Szukam aplikacji, której mogę użyć do własnej dystrybucji Ubuntu 12.04,

Potrzebuję najnowszych aktualizacji, pobranych aplikacji, takich jak: ulepszenie ubuntu, moja jedność, virtualbox, VLC, docky, twitter itp. Kodeks biblioteki muzyki i wideo Nvidia Drivers

Wypróbowałem Build-Ubuntu, iso nie powiodło się podczas instalacji (brakuje czegoś pliku rozruchowego) i za każdym razem, gdy próbowałem stworzyć dystrybucję, ciągle pobiera rzeczy, nie mam ograniczenia ani szybkości, aby robić to za każdym razem, gdy chcę to zrobić dystrybucja.

Próbowałem zainstalować novo-builder, wykonałem instalację, ale nie mogę znaleźć aplikacji po instalacji.

To bardzo pomoże w ponownej instalacji na komputerze bez internetu i za przekazywanie znajomym, którzy chcieliby wypróbować ubuntu bez konieczności instalacji za każdym razem.

i proszę nie zamykaj konta odpowiedzi duplikacji Próbowałem tego Zbuduj niestandardową dystrybucję opartą na Ubuntu podążając za wszystkimi linkami i to nie działało dla mnie. Użyta tam wersja konstruktora ubuntu nie jest tą, której używam, jak powiedziałem, nie mogę pobierać rzeczy za każdym razem, gdy robię dystrybucję


Odpowiedzi:


2

Czy próbowałeś Remastersys ?

Mały fragment tego, co możesz zrobić za pomocą tego narzędzia:

Remastersys to narzędzie, którego można użyć do zrobienia 2 rzeczy z istniejącą instalacją Klikit lub Ubuntu lub pochodną. Może wykonać pełną kopię zapasową systemu, w tym dane osobowe, na żywo na dysku CD lub DVD, z którego można korzystać w dowolnym miejscu i zainstalować. Może utworzyć dystrybuowalną kopię, którą możesz udostępnić znajomym. To nie będzie zawierać żadnych twoich osobistych danych użytkownika.


Więc ta aplikacja pozwoli mi zrobić niestandardowy dysk instalacyjny Ubuntu, który będzie zawierał aplikacje, które również chcę dołączać do dystrybucji z najnowszymi aktualizacjami w systemie? Czy będę musiał pobierać pliki za każdym razem, gdy chcę utworzyć nową dystrybucję?
Marchosius,

Tak, masz rację. I tak, musisz być w trybie online, od pierwszego linku: WAŻNA UWAGA: Musisz być podłączony do Internetu, aby remastersys mógł pobrać poprawną nakładkę na Ubiquity i jej zależności. Jeśli nie masz dostępu do Internetu podczas uruchamiania remastersys, pobieranie frontendu dla instalatora nie powiedzie się, a twojego systemu na żywo nie będzie można zainstalować.
lwm

0

Ubuntu Builder

Ubuntu Builder to proste narzędzie do budowania własnej dystrybucji. Pozwala pobierać, wyodrębniać, dostosowywać na wiele sposobów i odbudowywać obrazy ubuntu. Możesz dostosować obrazy i386 i amd64.

Jest przeznaczony dla Ubuntu i jego oficjalnych pochodnych. Jednak dowolną dystrybucję opartą na Ubuntu można dostosować za jej pomocą.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Możesz zainstalować Ubuntu Builder, pobierając najnowszą wersję pakietu i instalując go za pomocą gdebi, centrum oprogramowania Ubuntu lub dpkg. Możesz także użyć repozytorium subversion.

Pliki do pobrania można znaleźć tutaj


Podałem tę odpowiedź, ponieważ zadziałała dla mnie. Rozumiem, że PO miał z tym problemy. Może AU ma pytanie dotyczące problemów z tą i innymi aplikacjami, które próbowaliśmy rozwiązać tutaj.
stephenmyall,

Czy mogę utworzyć dysk z serwerem Ubuntu za pomocą GUI (gnome lub unity) za pomocą konstruktora Ubuntu?
KK Patel,

Cóż, to zupełnie inne pytanie i powinieneś rozważyć zadanie go jako osobnego tutaj w AU. Oto strona główna Ubuntu Builder i wiki itp. Code.google.com/p/ubuntu-builder
stephenmyall
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.