Karty Gnome Terminal są brzydkie i przewymiarowane


24

Zarówno terminal gnome, jak i terminator (których obecnie używam na laptopie) można dostosować tak, aby wyglądały bardzo ładnie. Używając pełnego ekranu i ograniczając bałagan na pulpicie do minimum, można uzyskać spory obszar do pracy, nawet na moim małym EeePC.

Jest jednak jeden element, którego nie wydaje się być w stanie kontrolować. Zakładki Gnome'a są w dużym stopniu za duże i co najmniej brzydkie. W ogóle nie pasują do motywu, który wygląda głupio, ale dla mnie największym problemem są zmarnowane nieruchomości ekranowe. W szczególności na małym ekranie laptopa jest to prawdziwy problem.

Czy istnieje sposób na zmianę tych kart? Zdaję sobie sprawę, że można umieścić je z boku okna, ale wtedy zajmują jeszcze więcej miejsca!

Jeśli nie jest to możliwe w przypadku tworzenia motywów lub konfiguracji gnome, czy istnieją jakieś programy terminalowe, takie jak terminator, które same mogą obsługiwać zakładki? (Idealnie w bardziej elegancki sposób!)

alternatywny tekst


2
W rzeczywistości karty idealnie pasują do używanego motywu Gtk, ponieważ jest to motyw, który tak je maluje. Możliwe jest zastąpienie motywu dla 1 aplikacji (zobacz instrukcje obsługi Gtk / instrukcje, jak to zrobić). Domyślam się, że przyciski zamykania sprawiają, że zakładki są raczej wysokie.
JanC

Problem jest dobrze opisany tutaj old.nabble.com/…
Aleksandr Levchuk

adamnfish, +1 za pytanie, ale sugeruję odznaczenie sugestii ekranu jako poprawnej odpowiedzi. Ekran GNU kołysze się, ale to nie znaczy, że karty terminali powinny być brzydkie
Aleksandr Levchuk

Odpowiedzi:


-1

Spróbować screen.

Twórz różne „zakładki” za pomocą Ctrl-a ci przełączaj się między nimi za pomocą Ctrl-a Ctrl-a(aby przełączyć się do wyświetlanego wcześniej okna) lub bezpośrednio za pomocą Ctrl-a <number of tab>(aby przełączyć na numer okna „numer zakładki”).

Ctrl-a " przedstawia listę wszystkich okien do wyboru.

Aby uzyskać więcej informacji, spójrz na man screen.


2
Lub nawet byobu, co jest jak ekran, ale przedstawione w Technicolor® ;-)
Stefano Palazzo

Tak, wiem, że zamiast tego mogę użyć screena, ale zazwyczaj używam emacsa i wolałbym na przykład nie stracić Ctrl + A. Mogę w końcu pójść tą drogą, dostosowując ekran, ale fajnie jest, aby kontrolki kart były spójne z resztą systemu operacyjnego, więc jeśli istnieje sposób na zmniejszenie wypełnienia na kartach gnome, wolę to!
adamnfish,

1
@ adamnfish: możesz skonfigurować skrót prefiksu ekranu do czegoś innego.
JanC

5
-1 Czasami muszę korzystać z ekranu, czasem muszę używać kart. Chciałbym, żeby oba wyglądały ładnie.
Aleksandr Levchuk

3
Polecam tmuxna screen: lepsze (imo) Okna ( „tabs”) i „okienka” (pionowe i poziome dzielenie ekranu (biegnę. emacsWewnątrz tmuxsesji wyłącznie).
Jon

6

Jak zauważył JanC, terminatorużywa domyślnego motywu GTK w twoim systemie. Prawdą jest, że problem można rozwiązać, umieszczając close_button_on_tab = False~ / .config / terminator / config Można również zmienić motyw GTK. Lub możesz zdefiniować specjalne ustawienie GTK specjalnie dla terminator. Aby to zrobić, dodaj do gtkrcpliku następujące wiersze :

style "notebook" = "default"
{
  xthickness = 0
  ythickness = 0
}

widget_class "terminator*.GtkNotebook"    style "notebook"
class "terminator*.GtkNotebook"       style "notebook"

Zauważ, że modyfikujesz standardowy widget Gtk o nazwie „GtkNotebook”. To właśnie odpowiada za karty. Jeśli chcesz, aby działało to w każdej aplikacji (nie tylko w terminatorze), użyj zamiast tego:

widget_class "*GtkNotebook"    style "notebook"
class "*GtkNotebook"       style "notebook"

Wpłynie to na wszystkie aplikacje. Aby zmienić kolor tekstu na karcie, użyj:

style "notebook_maybelabel" = "default"
{ 
  fg[NORMAL]    = "#0000AA"
  text[NORMAL]    = "#0000AA"
}

widget_class "terminator*.GtkNotebook*"    style "notebook_maybelabel"
class "terminator*.GtkNotebook*"       style "notebook_maybelabel"

Nie jestem ekspertem od Gtk, a ta rada może zawierać błędy.


3

sprawdź urxvt. Jednym z głównych powodów, dla których się tam przeprowadziłem, był świetny sposób, w jaki obsługuje karty.

Dodaj to do swoich .Xdefaults

 URxvt.perl-ext-common: default,tabbed,matcher

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.