Jak mogę przenieść wszystkie okna aplikacji na pierwszy plan?


8

Czasami chcę przenieść wszystkie okna jednej aplikacji na górę. Wydaje się, że jedynym sposobem na zrobienie tego w Unity jest obecnie przełączanie się do każdego okna osobno (albo za pomocą Alt-Tab, klikając ikonę programu uruchamiającego i wybierając każde okno lub minimalizując wszystkie inne okna). Zgaduję, że można to zrobić razem, używając wmctrl, ale mam nadzieję na prostsze rozwiązanie.


Jeśli nie masz żadnej odpowiedzi .. Oto, czego używam: sprunge.us/giih ( fokusuj okna oparte na aktywnym oknie, skrót klawiszowy) i sprunge.us/MFCE (wywoływany z częścią nazwy aplikacji jako argumentem, tj. fc nauDla nautilus ..).
user55822,

Odpowiedzi:


1

Jeśli chcesz tylko znaleźć wszystkie okna aplikacji (w każdym z nich podgląd zawartości), kliknij dwukrotnie ikonę aplikacji na pasku uruchamiania. Pierwsze kliknięcie spowoduje uaktywnienie najnowszego okna aplikacji, a drugie wyświetlenie podglądu wszystkich okien aplikacji. Nie jest to technicznie to samo, co „przeniesienie ich na szczyt”, ale może zaspokoić rzeczywistą potrzebę (na przykład znalezienie wszystkich otwartych okien e-mail).


1

Możesz użyć wmctrl do tego:

Istnieje skrót do wszystkich okien, np. Jeśli chcesz tylko cofnąć przejście do pulpitu:

wmctrl -k off

Jeśli naprawdę potrzebujesz uruchomić tylko określoną aplikację, możesz użyć skryptu w następujący sposób, ale spowoduje to wyświetlenie wszystkich okien we wszystkich obszarach roboczych. Na przykład, aby przywołać wszystkie terminale gnome, możesz to zrobić

pids=" $(pidof gnome-terminal) "
wmctrl -lp | while read id a pid b; do
  test "${pids/ $pid }" != "$pids" && wmctrl -i -a $id
done

0

Opierając się na doskonałej odpowiedzi @Lajos na pracę z dowolną aplikacją:

function showall {
  pids=" $(pidof $1) "
  wmctrl -lp | while read id a pid b
  do test "${pids/ $pid }" != "$pids" && wmctrl -i -a $id; done
}

Następnie nazwij to tak:

showall gnome-terminal
showall nautilus
showall chrome
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.