Jak sprawić, by Thunar wyświetlał krótkie nazwy plików?


12

Domyślnie Thunar zawsze wyświetla pełne nazwy plików, a Nautilus dodaje „...” na końcu pliku, więc wszystkie wyglądają tak samo.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Czy mogę w jakiś sposób sprawić, by Thunar zachowywał się jak Nautilus?


Co się stanie, gdy zmienisz pliki i foldery, które mają być wyświetlane jako lista (w porównaniu z trybem ikon)? Szukałem czegoś, co mogłoby ci pomóc, ale nie miałem szczęścia. Zawsze możesz spróbować wysłać wiadomość do programisty listserv: mail.xfce.org/mailman/listinfo/thunar-dev
dxvxd

Jak zachowuje się Nautilus?
użytkownik nieznany

Odpowiedzi:


8

Niestety, wygląda na to, że Thunar nie ma jeszcze tej funkcji (wyczerpująco przeszukałem Dokumentację Google i XFCE, nie ma wzmianki o tej funkcji w oficjalnych dokumentach) .

Thunar przechowuje zmiany konfiguracji użytkownika w ~/.config/Thunar/thunarrcpliku. Opcje obecnie obsługiwane są wymienione tutaj . Widać, że nie ma ustawień skracania nazwy pliku. To są niektóre zaawansowane ustawienia, które nie obsługują tego.

Sugeruję używanie nautilusa. Możesz go zainstalować za pomocą sudo apt-get install nautilus.

Alternatywnie możesz poprosić o funkcję, wchodząc na forum XFCE, aby to zaimplementować, a nawet możesz pomóc im dzięki umiejętności kodowania, jeśli chcesz.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz często zadawane pytania dotyczące Thunar lub odwiedź oficjalną dokumentację dotyczącą Thunar .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.