Potrzebujesz twórcy listy odtwarzania dla Linuksa, który będzie tworzył ścieżki względne


8

W systemie Windows używam „Playlist Creator 3.6.2” To jest prawie idealny program do tego, czego chcę, ale pod Wine nie można uzyskać dostępu do jego konfiguracji, aby ustawić funkcję, której najbardziej chcę, a to są ścieżki względne na liście odtwarzania. Bez tego listy odtwarzania nie są tak przenośne na różnych urządzeniach.

Szukam małej, samodzielnej aplikacji, do której mogę po prostu przeciągać i upuszczać pliki, aby tworzyć listy odtwarzania, ale również próbowałem, ale nie widzę, jak uzyskać Rhythmbox lub amarok, aby to zrobić.

Edycja: Chcę usiąść przy komputerze i tworzyć (dość długie) listy odtwarzania, które może odtwarzać mały odtwarzacz muzyczny oparty na systemie Linux podłączony do mojego systemu hi-fi. Zarówno odtwarzacz, jak i mój pulpit widzą ten sam dysk sieciowy, na którym znajduje się muzyka, ale widzą, że jest zamontowany / współdzielony inaczej - stąd listy odtwarzania umieszczone w katalogu głównym pamięci sieciowej powinny używać ścieżek względnych, a następnie będą działać, bez względu na to, jak jest zamontowany lub dostępny.


Wybacz mi, jeśli zabrzmię głupio, czy istnieje format odtwarzacza / listy odtwarzania, który obsługuje ścieżkę względną?
saji89,

Pewnie. Stworzyłem listy odtwarzania ze ścieżkami względnymi z aplikacji Windows, o której wspomniałem. Jest to jedna z jego opcji konfiguracyjnych, a Totem i Audacious, na dwa przykłady, chętnie korzystają z list.
Jazz

Odpowiedzi:


5

Szukam małej, samodzielnej aplikacji, do której mogę po prostu przeciągać i upuszczać pliki, aby tworzyć listy odtwarzania, ale również próbowałem, ale nie widzę, jak uzyskać Rhythmbox lub amarok, aby to zrobić.

Clementine Music Player to twoje oprogramowanie. „Przeciąganie i upuszczanie plików w celu tworzenia list odtwarzania” jest właśnie podstawą doświadczenia użytkownika. Dzięki temu możesz również słuchać swoich list odtwarzania.

Jeśli chodzi o listy odtwarzania ze ścieżkami względnymi, możesz to zrobić:

  1. Tworzenie i zapisywanie listy odtwarzania za pomocą Clementine.
  2. Zastępowanie wszystkich wystąpień katalogu głównego (bez końcowego ukośnika) przez .. Na przykład, jeśli katalog główny listy odtwarzania to /home/ubnewbie2/Music/Playlist_Root/, zastąp /home/ubnewbie2/Music/Playlist_Rootgo ..

Możesz także utworzyć własny skrypt (lub mały program), aby zautomatyzować drugi krok.


Wygląda ładnie ORAZ wydaje się, że używa ścieżek względnych w utworzonych przeze mnie listach odtwarzania (chociaż nie znalazłem żadnego elementu konfiguracji, który by to kontrolował). Jeśli tak pozostanie, to może być moja odpowiedź !!
Jazz,

2
Wygląda na to, że jest to teraz funkcja (v1.0) „Zapisz listy odtwarzania m3u ze ścieżkami względnymi, gdy są przechowywane w tym samym katalogu, w którym znajdują się pliki audio”.
Jazz,

1
Ponieważ ten program spełnia wszystkie moje wymagania, dałem nagrodę za tę odpowiedź. Jest to również przyjemna aplikacja do odtwarzania muzyki. Dzięki.
Jazz,

Dzięki za nagrodę. Baw się dobrze z Clementine :) PS: możesz go również używać w systemie Windows i MAC.
air-dex,

6

Otwórz terminal

cd /your/folder/
find . -name '*.mp3' > playlist.m3u

Może trzeba dostosować do innych rozszerzeń plików niż mp3. Cudzysłowy są potrzebne, aby uniknąć wyników


1

Lubię odtwarzacz multimediów VLC do tworzenia list odtwarzania m3u w Ubuntu. Przeciągnij i upuść pliki audio do sekcji listy odtwarzania, w obszarze „Media” kliknij „Zapisz listę odtwarzania do pliku”, wybierz typ listy odtwarzania, którą chcesz utworzyć obok „Pliki typu”, nazwij ją, a następnie zapisz.


0

Użyj sed, aby usunąć dowolną część informacji o ścieżce, aby była względna, a jeśli to konieczne, przełącz się z ukośników odwrotnych na ukośniki do przodu.

W poniższym przykładzie pierwsze polecenie usuwa /full/path/Music/i zastępuje je kropką. Drugi odwraca ukośniki (mój system audio Ford Sync nie lubi ukośników w listach odtwarzania.)

sed -i 's/\/full\/path\/Music\//\./g' "playlist name.m3u"
sed -i "s/\//\\\/g" "playlist name.m3u"

-1

Vlc media player! Tutaj możesz zapisać tworzenie i zapisywanie listy odtwarzania do pliku, ale chciałbym również, aby Kreator list odtwarzania działał w Ubuntu!


1
Nie widzę, jak ustawić używanie ścieżek względnych. Czy znalazłeś sposób, aby to zrobić?
Jazz
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.