Czy istnieje prosty sposób edycji filmów gtk-recordMyDesktop?


14

gtk-recordMyDesktop wyświetla pliki .ogv, które wydają się idealnie w porządku - działają dobrze w Totemie i VLC. Jeśli jednak spróbuję edytować je w openshot lub kdenlive, edytor zawiesza się (kdenlive) lub nie wyświetla poprawnie wideo (openshot). Wydaje się, że PiTiVi działa, ale następnie blokuje się podczas próby renderowania wideo.

Korzystanie z narzędzi do konwersji wideo, takich jak ffmpeg, wyświetla wideo, które jest zbieraniną kolorów; chociaż możliwe jest zauważenie pewnego ruchu. alternatywny tekst

Jedynym sposobem, w jaki udało mi się edytować filmy, jest użycie DeVeDe do utworzenia DVD .iso, zamontowania ISO, a następnie edycji plików .VOB.

To trochę dziwne; czy ktoś wie o lepszym rozwiązaniu tego problemu?


Możesz spróbować przekonwertować go za pomocą vlc, ponieważ wie, jak go odtwarzać, i pamiętaj, aby ustawić szybkość klatek podczas konwersji.
LassePoulsen

Odpowiedzi:


7

Najpierw musisz je przekonwertować ... nigdy nie działały bez konwersji (przynajmniej dla mnie):

mencoder -idx out.ogv -o out.avi -oac mp3lame -ovc lavc

Następnie możesz edytować je w swoim ulubionym edytorze wideo (ja dla jednego wolę Avidemux).


Działa to w przypadku krótkich filmów. Ale mencoder kończy się niepowodzeniem z powodu „Zbyt wielu pakietów audio w buforze: (4096 w X bajtach)”. na długich filmach (dla różnych wartości X). Czy jest na to jakiś sposób?
rgrig

Po niepowodzeniu z ffmpegi avconvpróbowałem, memcoderco niestety również nie powiodło się („Zbyt wiele pakietów audio w buforze”). Ta odpowiedź nie powinna być oznaczona jako zaakceptowana, nie jest to rozwiązanie tego problemu.
Luís de Sousa

Nawet przy krótkim filmie ta mencodermetoda nie działa na moim Ubuntu 14.04 z błędem „Nie można otworzyć kodeka. FATAL: Nie można zainicjować sterownika wideo”. Używanie, aconvjak wspomniano w askubuntu.com/a/123528/14601, jednak działało dla mnie.
gene_wood

1

Widzę, że miałeś problemy z ffmpeg, ale miałem dużo szczęścia, konwertując prawie wszystko, co go używa. Jeśli nie określisz bitrate lub ustawienia jakości w ffmpeg, może on użyć naprawdę niskich ustawień jakości. Być może dlatego Twoje konwersje wyglądają tak marnie. Edytory wideo wybierają rodzaje filmów, z którymi współpracują, więc zawsze konwertuję na MP4 z wideo MPEG4 i dźwiękiem FAAC. Polecenie, którego używam to:

ffmpeg -i in.ogv -vcodec mpeg4 -acodec libfaac -sameq out.mp4

Opcja -sameq mówi ffmpeg, aby spróbowało sprawić, by powstały film był w przybliżeniu tak dobry, jak oryginał.

Gdy masz go w MP4, polecam użyć OpenShot do edycji.


Nadal mam ten sam problem ze słabą jakością. Prawdopodobnie jest nieco lepszy, ponieważ możesz dostrzec kształty, ale nadal jest naprawdę zły (zobacz obraz, który przesłałem).
dv3500ea,

Może to być problem z zainstalowanymi kodekami. Polecam dodanie repozytoriów Medibuntu, ponieważ mają lepsze kodeki. Aby uzyskać pomoc w ich dodawaniu, odwiedź help.ubuntu.com/community/Medibuntu
brousch

Możesz także spróbować określić bitrate, aby usunąć zgadywanie ffmpeg z równania. Spróbuj czegoś takiego: ffmepg -i in.ogv -vcodec mpeg4 -b 5M -acodec libfaac -ab 192k -r 48000 out.mp4
brousch

W systemie Ubuntu 14.04 to polecenie kończy się niepowodzeniem z następującymi komunikatami o błędach: „Opcja„ sameq ”została usunięta. Jeśli szukasz opcji zachowania jakości (która nie jest tym, do czego służył -sameq), użyj opcji -qscale 0 lub równoważnej jakości współczynnik opcji. Nie można ustawić wartości „1” dla opcji „sameq” Błąd podczas analizowania opcji globalnych: Niepoprawny argument ”
Luís de Sousa

0

Wypróbuj życie, LiVES to system do edycji wideo, dostępny z repozytoriów.


Ponieważ nie zawiera żadnych informacji o tym, jak korzystać z LiVES po instalacji, ani dlaczego jest pomocny w tym konkretnym zadaniu, jestem skłonny zgodzić się z Mitchem, że może to być bardziej odpowiednie jako komentarz. Jednak powinniśmy zachować ostrożność, zanim poprosimy o konwersję takich odpowiedzi na komentarze. I oczywiście, @ JoãoPinto, najlepszą rzeczą byłoby, gdyby tę odpowiedź można było rozszerzyć, przynajmniej nieznacznie, aby uszczegółowić ją na potrzeby tego PO.
Eliah Kagan,

Właściwie, z każdego oprogramowania wymienionego w tym wątku, LiVES jest jedynym, który jest w stanie poradzić sobie z ogvplikami utworzonymi przez RecordMyDesktop na Ubuntu 14.04. Niestety interfejs użytkownika jest dość niewygodny i trudny w użyciu. Wydaje się, że LiVES zawsze ulega awarii podczas zapisywania mpgplików.
Luís de Sousa

LiVES nie jest już w stanie otwierać plików ogv utworzonych przez RecordMyDesktop. Obecnie używam wersji 0.3.8.
Luís de Sousa,

0

Możesz wypróbować mobilny konwerter multimediów ( pobieranie .deb )

Jest to doskonałe narzędzie do konwertowania filmów o dobrej / wysokiej jakości, a następnie można je łatwo edytować za pomocą dowolnego edytora.


Czy to nie tylko nakładka dla ffmpeg jak WinFF? na pewno będzie miał te same zalety i problemy co ffmpeg, więc będę miał ten sam problem.
dv3500ea,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.