wyświetl pulpit Xubuntu na tablecie z Androidem


8

Chcę używać mojego tabletu z Androidem jako dodatkowego wyświetlacza dla mojego laptopa Xubuntu, nie do kopiowania laptopa, ale jako dodatkowego pulpitu - nie muszę przeciągać okien z jednego do drugiego i można uruchamiać sesję Androida jako osobny login.

Idealnie chciałbym używać klawiatury / myszy na pulpicie do sesji Androida, ale mogę żyć bez. Jeśli to możliwe, chciałbym, aby połączenie zostało nawiązane przez USB zamiast Wi-Fi (aby pomóc oszczędzać baterię).

W archiwum askubuntu znalazłem post o prawie tym samym tytule i pytaniu

Jak używasz tabletu z Androidem jako drugiego wyświetlacza?

Odpowiedź brzmi: (1) zainstaluj vnc4server na laptopie, (2) uzyskaj klienta vnc na Androida, (3) połącz oba i (4) współdziel klawiaturę i mysz za pomocą synergii. Zrobiłem (1) i (2) i następujące

/superuser/182261/how-to-change-virtual-screen-resolution-on-ubuntu-connecting-via-vnc-without-re/187274#187274

Uruchomiłem serwer VNC za pomocą

vncserver: -geometria 12-name „My-Server” 1024x600

Niestety nie jestem pewien, jak postępować zgodnie z (3) i (4). Próbowałem zainicjować sesję VNC na Androidzie, odpalając „przeglądarkę androidvnc”, ale nie wiem, co wpisać dla portu (domyślnie 5900?) I adresu. Ponadto, czego powinienem używać dla „formatu koloru” - 24-bitowego lub 16-bitowego?

Mówiąc o adresie: Jak powiedziałem, jeśli to możliwe, chciałbym połączyć tablet z laptopem przez USB. Czego powinienem użyć do adresu? Alternatywnie, jakiego adresu powinienem użyć, jeśli muszę połączyć dwa za pośrednictwem Wi-Fi? W razie potrzeby mógłbym pracować w konfiguracjach, w których żadne urządzenie nie ma połączenia z Internetem ze światem zewnętrznym (!).

Wreszcie, po przeczytaniu starych postów na temat vnc, znalazłem dyskusje na temat tunelowania vnc przez ssh

Jak uruchomić serwer VNC?

Powyższy post używa x11vnc; czy istnieje podobna opcja dla vnc4server i jak mam postępować po stronie Androida? Też znalazłem

http://www.cyberciti.biz/tips/tunneling-vnc-connections-over-ssh-howto.html

Ale nie jestem pewien, jak uwzględnić to w krokach (1) - (4).

Jest też kwestia użycia synergii, ale to chyba inny post :-)

DZIĘKUJEMY za pomoc i cierpliwość.


Format kolorów to ilość miejsca używanego na kolory. 16-bit może zawierać milion kolorów. 24-bit zawiera wszystkie kolory, które widzi zwykłe ludzkie oko.
Ramchandra Apte

Odpowiedzi:


1

Potrzebujesz przeglądarki VNC na Androida. W sklepie z Androidem jest kilka darmowych.

Nie powinieneś konfigurować tunelowania SSH.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.