Drukarka czasami nie drukuje


8

Zainstalowałem 12.04LTS i mam DeskJet 1125C podłączony przez USB. Problem: Czasami nie jest drukowany - w zadaniach drukowania ma status Oczekuje / Przetwarzanie, ale drukowanie nie rozpoczyna się. Odkryłem, że jeśli wydrukuję jakieś dokumenty, to następny dokument po prostu nie drukuje z przetwarzaniem statusu lub stanem oczekującym. Jedynym sposobem jest odłączenie drukarki od USB i natychmiastowe ponowne połączenie, a następnie działa OK kilka razy.

Odpowiedzi:


3

W przypadku, gdy komukolwiek to pomaga, mam te same objawy (zadania drukowania przechodzą w oczekiwanie i nigdy nie drukują), chyba że moja drukarka zostanie włączona po uruchomieniu Ubuntu. Dlatego jeśli mam oczekujące zadania drukowania, wystarczy wyłączyć i ponownie włączyć drukarkę, aby je uruchomić.


2
To zadziałało dla mnie! :-)
Hubro,

3

Uruchomienie sudo service cups restarturuchomi ponownie oprogramowanie do drukowania, rozwiązując problem.

Jestem kompletnym nowicjuszem w Linuksie, ale jakoś uderzyłem po wykonaniu polecenia i zadziałało to bez żadnych problemów (dostałem wskazówkę, kiedy uruchomiłem pgrep hpi dało mi to 2 hpprocesy i jeden hp-cupsproces).


1

Miałem ten problem, ale nic nie działało. To, co zrobiłem, aby to rozwiązać, to przejdź do drukarek z deski rozdzielczej, kliknij prawym przyciskiem myszy moją drukarkę, a następnie zdałem sobie sprawę, że obok „włączony” nie było zaznaczenia. Kiedy kliknąłem, zadziałało ponownie. Coś, co zainstalowałem, musiało go z jakiegoś powodu wyłączyć: /0

Inne odpowiedzi są prawdopodobnie poprawne, ale odkryłem, że może to być problem z tym , co drukujesz w połączeniu z używanymi ustawieniami .

Na przykład próbowałem wydrukować ten prosty plik PDF , który jest po prostu czarno-białą szachownicą, na moim Deskjet 932C. Wybrałem „papier fotograficzny” w opcjach drukowania (ponieważ korzystałem z papieru fotograficznego) i nie tylko zadanie utknęło w mojej kolejce, ale również moja drukarka zaczęła wydawać odgłosy zgrzytania, a następnie zaczęła migać lampkami.

Więc wyłączyłem zasilanie drukarki. Wydrukowałem stronę testową na zwykłym papierze, aby upewnić się, że moja drukarka nie jest usmażona, i uruchomiłem:

lprm
sudo service cups restart

i spróbowałem ponownie wydrukować szachownicę papierem fotograficznym, i to samo się stało. Potem spróbowałem wybrać „normalny papier” z opcji ... i wydrukował się idealnie.

Wydaje mi się, że opcje „Drukuj” pokazały, że niektóre moje aplikacje nie zawsze mają problem z używaną drukarką.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.