Menedżer aktualizacji chce, żebym dokonał częściowej aktualizacji


31

Oto moja historia ...

Kiedyś robiłem aktualizacje do Ubuntu, a moc zniknęła w połowie aktualizacji, więc teraz, kiedy próbuję dokonać aktualizacji, ciągle pyta mnie, czy chcę dokonać częściowej aktualizacji. Słyszałem, że jest to złe i należy tego unikać, wiem też, że można to naprawić za pomocą wiersza polecenia, ale nie pamiętam, jak to zrobić, ani nie mogę nic znaleźć w Internecie.

Każda pomoc będzie mile widziana. Dzięki alternatywny tekst

Odpowiedzi:


20

Wygląda na sudo dpkg --configure -ato, że to magiczne polecenie.

Oto dpkgobjaśnienie strony podręcznika --configure -aopcji:

--configure pakiet ... | -a|--pending

Skonfiguruj pakiet, który został rozpakowany, ale jeszcze nie skonfigurowany. Jeśli -alub --pendingotrzymuje [...], wszystkie rozpakowane ale nie skonfigurowane pakiety.

[…]

Konfiguracja składa się z następujących kroków:

  1. Rozpakuj conffile, a jednocześnie zrób kopię zapasową starych conffiles, aby można je było przywrócić, jeśli coś pójdzie nie tak.

  2. Uruchom skrypt postinst , jeśli jest dostarczony przez pakiet.


1
zwykle to wszystko naprawia, jeśli nie próbuje uruchomić synaptic lub nie wykonuje sudo apt-get install aptitude, a następnie sudo aptitude (powinien mieć GUI gtk z Maverick). Umiejętność jest zwykle lepsza w znajdowaniu / naprawianiu problemów.
RolandiXor

4
Nie ma zauważalnych efektów na moim pudełku. Nadal oferuje częściowe uaktualnienie.
tutuca 27.04.13

15

Sugeruję wypróbowanie tego:

sudo apt-get install aptitude
sudo aptitude update
sudo aptitude dist-upgrade

Rozwiązałem problem dla mnie, prawdopodobnie również będzie dla ciebie działał.


6

Miałem ten sam problem. Zrobiłem to, uzyskaj listę pakietów od sudo apt-get upgrade. W moim przypadku:

Reading package lists... Done
Building dependency tree       
Reading state information... Done
The following packages have been kept back:
  linux-generic linux-headers-generic linux-image-generic
0 upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 3 not upgraded.

Następnie zainstalowałem pakiety „niezaktualizowane” sudo apt-get install linux-generic linux-headers-generic linux-image-generici rozwiązałem problem.


1
Mógłbyś także zrobić sudo apt-get dist-upgrade.
Seth

0

częściowa aktualizacja oznacza, że ​​coś poszło nie tak z instalacją lub aktualizacją. Zacząłem otrzymywać ten komunikat częściowej aktualizacji po nieudanej instalacji odtwarzacza multimedialnego Mplayer. Usunąłem oprogramowanie i za pomocą polecenia purge pozbyłem się wszystkiego związanego z odtwarzaczem multimedialnym Mplayer. Zakłóciło to również niektóre wtyczki, które zainstalowałem dla gstreamer i VLC. Ponownie zainstalowałem to, co straciłem, a częściowe uaktualnienie wyświetla monit. Sugeruję, aby dowiedzieć się, co się wydarzyło, szczególnie podczas ostatniej instalacji PPA


-1

możesz spróbować sudo apt-get updateprzez te pliki zostaną zaktualizowane. a następnie możesz dokonać aktualizacji za pomocą terminala, wpisując, sudo do-release-upgradekiedy pojawi się monit Instalacja aktualizacji może potrwać kilka godzin. Po zakończeniu pobierania nie można anulować procesu. następnie naciśnij „Y” to wszystko.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.