Jak uzyskać członkostwo w Ubuntu?


24

Jakie kroki chcę wykonać, aby uzyskać członkostwo w Ubuntu? Wiem, że wkład jest jedyną mantrą, aby uzyskać członkostwo w Ubuntu. Nie jestem dobry w programowaniu, więc jakie są inne sposoby przyczynienia się do społeczności Ubuntu, aby uzyskać członkostwo?


1
Jedną z kluczowych rzeczy podczas ubiegania się o członkostwo jest pełne udokumentowanie wykonanej pracy. Nie ma znaczenia, gdzie była praca, fora, irc, motu, prawdziwe życie ... upewnij się, że jest to poprawnie udokumentowane.
popey

Odpowiedzi:


22

Zobacz https://wiki.ubuntu.com/Membership

„Wkłady są doceniane i doceniane, niezależnie od tego, czy przyczyniasz się do tworzenia grafiki, któregokolwiek z LoCoTeams, dokumentacji, forów, narzędzia do śledzenia odpowiedzi, wsparcia IRC, usuwania błędów, tłumaczenia, rozwoju i pakowania, marketingu i rzecznictwa czy czegokolwiek innego.”


9

Pomoc w dokumentacji jest jednym ze sposobów. Innym sposobem jest wykonanie tłumaczenia. Twój profil mówi, że jesteś w Indiach, więc jeśli biegle posługujesz się jakimkolwiek językiem indyjskim (lub jakimkolwiek innym językiem), tłumaczenie z pewnością byłoby pomocne.


7

Jak zauważa strona wiki na temat członkostwa , „członkostwo w społeczności Ubuntu oznacza uznanie znaczącego i trwałego wkładu w Ubuntu i społeczność Ubuntu. ” Wkłady te mogą przybierać różne formy. Niektórzy zdobywają członkostwo dzięki wkładom technicznym (np. Programom pakowania lub pracom nad różnymi zadaniami zapewniania jakości). Jednak wielu innych zostaje członkami Ubuntu dzięki innym wkładom. Niektóre prace nad dokumentacją lub tłumaczeniami. Niektórzy wnoszą swój wkład, zapewniając wsparcie społeczności na forach Ubuntu, na kanałach IRC, a nawet tutaj na Ask Ubuntu. Inni wnoszą wkład poprzez marketing i rzecznictwo, w swoich społecznościach za pośrednictwem zespołów LoCo i on-line. Większość ma jakąś kombinację tych wszystkich.

„Trwały wkład” zwykle oznacza co najmniej sześć miesięcy lub jeden pełny cykl rozwoju.

Tak jak istnieje wiele sposobów wniesienia wkładu, istnieją również różne sposoby ubiegania się o członkostwo. Większość będzie ubiegać się o członkostwo za pośrednictwem regionalnych rad członkowskich . Chociaż jeśli Twoje wkłady są bardziej techniczne i szukasz praw do przesyłania do archiwum Ubuntu, prawdopodobnie będziesz chciał przejść do Rady członkostwa programistów . Niektóre społeczności w Ubuntu, takie jak Rada Kubuntu i Rada Edubuntu , zostały delegowane na uprawnienia do nadawania członkostwa tym, których wkład jest w większości na ich terenie.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


6

Istnieje strona wiki, która dokładnie mówi, co robić: patrz https://wiki.ubuntu.com/Membership i postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej „Procedura uzyskania członkostwa”.

Istnieją różne sposoby na wniesienie wkładu do Ubuntu.

  • Organizuj wydarzenia
  • Wspieraj stoiska Ubuntu na targach
  • Wygłosić przemówienia (lub wykłady)
  • Pomóż ludziom z Ubuntu
  • pisać dokumentację

5

Jeśli nie jesteś dobry w programowaniu, zawsze możesz pomóc w segregowaniu błędów, oceniając je w miarę zgłaszania i przetwarzając w systemie, aby programiści mogli poświęcić więcej czasu na ich naprawianie, a mniej na zastanawianie się, czy rzeczywiście są prawidłowe błędy. Świetnym miejscem do tego jest projekt One Hundred Paper Cuts, ponieważ te błędy mają bardzo ścisłą definicję, a ponieważ są to błędy użyteczności, a nie błędy techniczne, nie musisz znać podstawy kodu danego pakietu .

Strona wiki dotycząca członkostwa w Ubuntu stanowi, że wnioskodawcy muszą wnosić „znaczny i trwały wkład” w projekt Ubuntu, aby uzyskać zgodę na członkostwo. Jeśli chcesz jakiegoś punktu odniesienia dla tego, co jest wymagane, wyobraź sobie wykonywanie 5 godzin pracy w tygodniu przez około 6 miesięcy (to przykład, który otrzymałem, kiedy zapytałem o to Jono Bacona podczas jego cotygodniowych pytań i odpowiedzi na Ustream ).

Powodem tego jest to, że nie chcą, aby ludzie przychodzili i palili się po kilku tygodniach nieprzerwanego wkładu i nigdy więcej nie słyszeli. Jeśli tak się stanie, wysiłek, jaki musi podjąć reszta społeczności, aby przyśpieszyć tę osobę, co się dzieje, zostanie zmarnowany, a każdy projekt, do którego się przyłączą, będzie musiał nieco zwolnić, gdy osiedlą się i nauczą liny i to też by zmarnowało.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.