Nie można poprawnie uruchomić systemu Ubuntu po instalacji sterownika Nvidia


11

Jestem na Ubuntu 12.04.

Wszystko było w porządku, dopóki nie zrobiłem nowej instalacji zastrzeżonego sterownika dla NVIDIA, używając narzędzia „Dodatkowe sterowniki”. Po ponownym uruchomieniu komputera nie mogę już uzyskać dostępu do sesji w zwykły sposób.

Mogą się zdarzyć różne rzeczy:

  • Zaczyna się pod Ubuntu GNU GRUB z Linuksem 3.2.0-26-generic-pae i wygląda jak terminal, mogę się zalogować i wszystko. startxdaje mi dziwne kolorowe wzory na ekranie i pozostaje zamrożony.
  • Zatrzymuje się natychmiast z dziwnymi wzorami lub z fioletowym ekranem i moim kursorem po wyświetleniu purpurowego ekranu logowania „Ubuntu”.
  • Lub pokazuje zwykły ekran logowania, ale całkowicie zdeformowany i bezużyteczny.

Próbowałem sudo dpkg-reconfigure nvidia-currentnaprawić problem, ale to nie zadziałało.

Proszę, mógłbyś mi pomóc ?


Wiem, że to może nie być bardzo pomocne. Ale moim ogólnym zaleceniem nie jest aktualizowanie działającego sterownika karty graficznej, chyba że pojawią się problemy.
Anwar,

Masz rację, będę się tym zachowywał w przyszłości.
Chinouk,

Odpowiedzi:


8

Spróbuj usunąć świeżo zainstalowany sterownik Nvidia i wróć do sterownika open source, Nouveau. Zaloguj się do interfejsu wiersza poleceń Ubuntu, uruchom sudo apt-get install nouveau-firmware(na wszelki wypadek), a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami na /ubuntu//a/12941/5592 :

Aby ponownie skonfigurować xorg.conf, wpisz następujące polecenie:

sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg

Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, odpowiadając na pytania kreatora, a powinieneś być w stanie przywrócić lub ponownie skonfigurować poprzedni stan Nouveau .

Następnie, jeśli to rozwiąże problem, prawdopodobnie będziesz mieć bardzo niską rozdzielczość. Uruchom więc narzędzie „Monitory” z poziomu ekranu głównego Dasha i odpowiednio dostosuj rozdzielczość, aby najlepiej pasowała do ekranu.


17

Miałem podobny problem. Rozwiązany w ten sposób:

  1. Uruchom normalnie i przejdź do ekranu logowania

  2. naciśnij Ctrl + Alt + F1

  3. Zaloguj się przy użyciu nazwy użytkownika i hasła.

  4. wpisz sudo stop lightdm i naciśnij enter, zatrzymuje X11

  5. wpisz sudo apt-get purge nvidia * i naciśnij klawisz Enter - czyści wszystkie elementy nvidia

  6. wpisz sudo apt-get install xserver-xorg-video-nouveau i naciśnij klawisz enter- zainstaluje ten pakiet lub powie ci, czy już tam jest.

  7. wpisz sudo restart

to sprawiło, że wróciłem do pracy (chociaż nie ma ikon w programie uruchamiającym Unity - ponieważ wymagają poprawnych sterowników graficznych), sprawdź ustawienia systemu, aby wyszukać dodatkowych kierowców, aby sprawdzić, czy ta kabina jest zaadresowana - chociaż dodanie niewłaściwych sterowników może spowodować uszkodzenie lub zawieszenie się systemu po zalogowaniu.


Pomógł mi z niekompatybilnością sterowników nvidia z Linuksem 4.4 / Ubuntu 16.04. Przywrócono sterownik nouveau przy użyciu procedury. Dzięki
mathieu
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.