Czy jest jakieś oprogramowanie, które rozpozna twarz na zdjęciach?


21

Chciałbym zautomatyzować proces tagowania moich zdjęć nazwiskami podmiotów.

Czy jest jakieś oprogramowanie dla Ubuntu, które może wykonywać rozpoznawanie twarzy w lokalnej kolekcji zdjęć?

Odpowiedzi:


9

Digikam
(... pojawi się w następnej wersji, już wkrótce. Być może będzie wersja beta / programistyczna, która teraz działa. Proszę przeczytać :)

„Aditya Bhatt dodała wykrywanie i rozpoznawanie twarzy do digiKam. Mówi:„ Dzięki mojemu projektowi digiKam może teraz automatycznie wykrywać twarze na zdjęciach. Pozwala to na oznaczanie tych twarzy za pomocą znaczników osób, a także może identyfikować nieznane twarze i automatycznie je oznaczać. W mojej pracy wprowadzono także bibliotekę otoki o nazwie libkface, która może być używana przez inne aplikacje KDE. W tej chwili wszystko działa dobrze, ale wymaga trochę użyteczności i GUI, a także drobnych poprawek w libkface. Mam nadzieję, że dzięki mojej pracy na czas świątecznej premiery, która będzie 2.0! ””

zostało to zaczerpnięte z najnowszej letniej aktualizacji kodu Google na kde.org, tutaj: http://dot.kde.org/2010/12/14/kdegoogle-summer-code-2010-part-1-2 alternatywny tekst


2
Właśnie wypróbowałem to na wyeksportowanych zdjęciach z Facebooka i nie znalazłem na nich ani jednej twarzy. Wygląda na to, że projekt badawczy wykonano 6 lat temu i teraz jest zepsuty.
Gabor

Zdjęcia Google (wymienione poniżej) jednak rozpoznają ludzi i odpowiednio je kategoryzują według osób.
Gabor

5

Zdjęcia Google, następca Picasy,alternatywny tekst może zaspokoić Twoje potrzeby. Po prostu przeciągnij i upuść folder zdjęć do zdjęć Google (strona internetowa - ale tak naprawdę jest to kod natywny za pośrednictwem klienta natywnego Chrome), który automatycznie je porządkuje - możesz przejść do Albumów -> Ludzie, aby zobaczyć je wszystkie według rozpoznanych twarzy.

OpenCv (Open Source Computer Vision) ma również wersje Linux. Jest to biblioteka funkcji programistycznych do wizji komputerowej w czasie rzeczywistym. Wiele programów do rozpoznawania zdjęć również korzysta z opencv. OpenCv może również zdecydowanie rozwiązać Twój problem.

Wynik rozpoznawania twarzy:

alternatywny tekst


Czy możesz wyjaśnić, w jaki sposób przetestowałeś rozpoznawanie twarzy w programie Picasa 3.0 dla systemu Linux?
ændrük

1
Ostatnim razem, gdy sprawdzałem, wersja Picasa dla systemu Linux (3.0 IIRC) nie rozpoznaje twarzy. To był jedyny powód, dla którego ponownie uruchomiłem system Windows.
oktosiTe

2
Picasa dla systemu Linux to tylko aplikacja do wina z kilkoma sztuczkami integracyjnymi. Możesz go zainstalować, a oni zastąpią go plikami w ostatniej wersji systemu Windows. Ostatnim razem, gdy testowałem, działał ładnie i tagował twarzą.
Javier Rivera,

7
Picasa nie jest już dostępna dla Linuksa
neves

1
Zdjęcia Google wykonują świetną robotę rozpoznając twarze, ale niestety te informacje nie są przechowywane nigdzie, ale na serwerach Google. O ile mi wiadomo, nie ma sposobu, aby uzyskać te informacje i odpowiednio oznaczyć je obrazem, jak zadaje pytanie.
jesjimher
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.