Z jakiego zestawu narzędzi GUI będzie korzystać Ubuntu Unity?


15

Tworzę aplikacje dla GTK +, więc intensywnie używam GNOME.

Ale jaki będzie zestaw narzędzi GUI Unity?

Odpowiedzi:


21

Unity używa zestawu narzędzi o nazwie Nux . Nux jest zestawem narzędzi OpenGL zaprojektowanym do działania jako samodzielny system widgetów lub wbudowany w istniejące aplikacje Opengl. W compiz uruchamiamy nux w trybie osadzonym.

Chociaż nux jest zestawem narzędzi, został zaprojektowany tak, aby był bardzo cienki, co pozwala nam na wykonywanie bezpośrednich połączeń opengl, gdy jest taka potrzeba. Nux zawiera większość widżetów, z których programista chciałby korzystać i jest rozwijany wraz z jednością jako zestaw narzędzi.

Unity NIE używa GTK wewnętrznie. Niektóre elementy zewnętrzne są renderowane za pomocą GTK (globalne menu są poza procesem), jednak GTK nie jest zaangażowane w Unity poza tym.

Aplikacje GNOME oczywiście nadal używają GTK.


Źródła pokazują, że Unity wywołuje funkcje Gtk bezpośrednio w wielu miejscach: $ cat unity / src / *. Cpp | grep -c gtk_ -> 116.
Marius Gedminas


2

Sam Unity jest powłoką pulpitu. To powłoka oparta na platformie Gnome, podobnie jak Gnome Shell to kolejna powłoka.

Wewnętrznie Unity używa wbudowanego zestawu narzędzi GL, ale ten zestaw narzędzi nie jest przeznaczony do tworzenia „aplikacji Unity”. Istotny jest zestaw narzędzi, z którego powinni korzystać programiści aplikacji, aby dobrze pracować w środowisku Unity.

Wiązania są dostępne, dzięki czemu zarówno zestawy GTK +, jak i QT mogą być używane do opracowywania aplikacji zgodnych z Unity.

Aplikacja kompatybilna z Unity to taka, która wykorzystuje libunity do integracji z powłoką Unity: integracja programu uruchamiającego, integracja odtwarzacza dźwięku itp. Zakres libunity jest obecnie ograniczony, ale uzupełnia go również biblioteka inicjatywy Ayatana: dbusmenu, wskaźniki, powiadom-osd.

Lista referencyjnych interfejsów API jest teraz dostępna na stronie: http://developer.ubuntu.com/api/


0

Myślę, że pakiet unity-place używa bałaganu. Również jedność używa także nux.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.