Problemy z połączeniem systemu Android ICS z Ubuntu za pomocą MTP


8

Wykonałem ten samouczek z tego bloga, który bardzo wyraźnie wyjaśnia, jak połączyć telefon z Androidem z ICS z Ubuntu, aby uzyskać dostęp do sdcard telefonu (dostęp MTP).

Przeszedłem całą procedurę bez błędów, mogę zdalnie dołączyć mój telefon komórkowy do Ubuntu przez

mtpfs -o allow_other ~/Android/GalaxyS2

i rozłącz przez

fusermount -u ~/Android/GalaxyS2

Problem pojawia się, gdy próbuję uzyskać dostęp do zamontowanego katalogu. Jeśli spróbuję to zrobić za pomocą Nautilusa, system spróbuje otworzyć folder na kilka minut, a następnie albo zobaczę błąd, albo folder zniknie z Nautilusa (powróci, gdy rozłączę ścieżkę).
Otrzymuję również błąd konsoli:

fuse: bad mount point `~/Android/GalaxyS2': Transport endpoint is not connected

Widzę wiele osób w sieci zgłaszających ten błąd, ale nikt nie oferuje rozwiązania tego problemu.

Używam Ubuntu 11.10 z Gnome Shell (Gnome 3), a komórką jest Samsung Galaxy S II.

Jestem na liście bezpieczników, wszystkie kroki w tutorialu wykonałem dziesiątki razy, wszystko na próżno.

Odpowiedzi:


8

Należy pamiętać, że blog Terence Egan, z którego wzięto instrukcje, jest kopią artykułu OMG Ubuntu.

Pominął ważny krok, aby ponownie uruchomić komputer przed uruchomieniem poleceń Echo. Sugeruję, aby spróbować zainstalować ponownie z oryginalnego źródła OMG Ubuntu. Kliknij ten link


O mój Boże!!! Nie wiedziałem tego. Zrobię to jak najszybciej.
ubuntico

Tak to działało. Podłączam telefon komórkowy i je natychmiast (poniżej 1s po połączeniu) Muszę uruchomić polecenie android-connect. W przeciwnym razie system spróbuje zamontować telefon komórkowy, a następnie nie będę mógł użyć bezpiecznika do zamontowania go. To samo z tobą?
ubuntico

1
Moja sugestia dotycząca jednego problemu została rozwiązana. Czy zamknąć to pytanie, otworzyć nowe pytanie stwierdzające, co zadziałało pomyślnie, podać problem z bezpiecznikiem i udostępnić zrzut ekranu przedstawiający problem. W ten sposób pytanie jest bardziej skoncentrowane i czystsze, aby inni mogli skorzystać z odpowiedzi
stephenmyall

5

Nie musisz używać MTP na Galaxy S2, ponieważ możesz korzystać z pamięci masowej USB. Przed podłączeniem telefonu za pomocą kabla USB wykonaj następujące czynności:

  • przejdź do ustawień
  • w obszarze Wirless i sieć kliknij „Więcej”
  • wybierz narzędzia USB
  • kliknij „Podłącz pamięć do komputera”

Teraz możesz podłączyć kabel USB i korzystać z pamięci masowej USB.

W nowszych wersjach Androida może być konieczne kliknięcie elementu „Więcej…” w ustawieniach. Zawiera element „USB Utilities”, wspomniany powyżej.


OP określił system Android-4.0 ICS. Czy masz na myśli to, że Samsung zachował obsługę pamięci masowej USB w swoim ICS ROM dla Galaxy S2?
m-ric

3

Zawsze działało dla mnie, ciągle pojawiał się komunikat o błędzie „punkt końcowy transportu nie jest połączony”, dopóki nie wprowadziłem polecenia connection ( mtpfs -o allow_other /media/GalaxyNexus) jako aplikacji startowej. Teraz bez problemu podłączam urządzenie i kartę SD.


0

To działało dla mnie:

Podłączam telefon komórkowy i je natychmiast (poniżej 1s po połączeniu) Muszę uruchomić polecenie android-connect.

Polecenie to:

mtpfs -o allow_other /media/SamsungOmniaW/

W przeciwnym razie system spróbuje zamontować telefon komórkowy, a następnie nie będę mógł użyć bezpiecznika do zamontowania go. To samo z tobą?

Potwierdź, że połączenie USB z komputerem to Media Device (MTP), ponieważ używasz poleceń „mtps”.


0

Jedynym sposobem, w jaki mogę się pozbyć Transport endpoint is not connectedwiadomości, jest pominięcie -o allow_otheri po prostu powiedzenie:

mtpfs ~/Android/GalaxyS2
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.