Jakiej funkcjonalności iPada mogę używać z Ubuntu?


9

Jakiej funkcjonalności iPada mogę używać z Ubuntu? Zastanawiam się nad kupnem iPada, ale obecnie mam tylko komputery Ubuntu (bez systemu Windows, bez komputera Mac) i denerwuję się, że może być zbyt zależny od istnienia iTunes. Jestem mniej zaniepokojony włączaniem i wyłączaniem multimediów (i przeczytałem, że mogę to zrobić za pomocą libimobiledevice ), ale czy będę mógł aktywować go za pomocą iTunes? Czy musi być regularnie synchronizowany przez USB, czy mogę zrobić wszystko, co chcę, za pośrednictwem chmury (np. Przez Wi-Fi)?

Edycja : W odpowiedzi na pytanie jrgifforda teoretycznie chciałbym zrobić wszystko, co chciałbym z tym zrobić, używając Windows / Mac. Ale dokładniej, myślę, że chciałbym:

 • „Aktywuj”, jeśli to konieczne
 • Skopiuj na niego muzykę / wideo
 • Zainstaluj aplikacje

Ile z tego mogę zrobić bez komputera z systemem Windows / Mac? Czy konieczne jest jego aktywowanie?

Nie sądzę, że jestem zainteresowany tworzeniem kopii zapasowych (co bym utworzył kopię zapasową?), Ale z drugiej strony może jestem zdezorientowany, jak łatwo jest włączać i wyłączać dane. Czy mogę uzyskać zwykłą aplikację SFTP na iPada, aby na przykład kopiować dane na maszynę Ubuntu przez Wi-Fi?


Proszę dokładnie wyjaśnić, co chcesz zrobić? Musisz go aktywować za pomocą iTunes, a także regularnie tworzyć kopie zapasowe (synchronizację). Ale w przeważającej części (kupowanie aplikacji, aktualizowanie podcastów itp.) Nie musisz mieć dostępu do iTunes, tylko do Internetu.
jrg

1
Wiem, że potrzebujesz konkretnej odpowiedzi, ale powinieneś wiedzieć, że ktoś musiał to powiedzieć: Będę tym kimś: wybacz mi ... Dlaczego nie kupić tabletu z Androidem? :)
Pitto,

Odpowiedzi:


3

Ponieważ wątek jest stary, ale pytanie jest nadal ważne, oto zaktualizowana odpowiedź:

 1. Od iOS 5 możesz aktualizować swój system iOS bezprzewodowo (dzięki @Andrew Ferrier za korektę). Jeśli chcesz to zrobić przez iTunes, jak opisano powyżej, musisz użyć iTunes na prawdziwym komputerze z systemem Windows / Mac. Do wszystkich innych celów (np. Biblioteki muzycznej) iTunes na maszynie wirtualnej z systemem Windows działa dobrze.
 2. Ubuntu automatycznie montuje iPada w dwóch lokalizacjach (wewnątrz ~ / .gvfs). Pierwszy to iPad Documents. Umożliwia to przeglądanie dokumentów w aplikacjach udostępnionych w iTunes. Na przykład wszystkie dokumenty Goodreadera, których kopie zapasowe utworzono w iTunes, będą dostępne. Kolejny przykład: jeśli zapiszesz dokument strony w iTunes z poziomu aplikacji Pages, będzie on również dostępny tutaj do synchronizacji, kopiowania lub cokolwiek zechcesz.
 3. Mogę używać mojego iPada jako hotspota Wi-Fi, z którego będzie mógł korzystać Ubuntu lub cokolwiek innego. Wymagane jailbreaking i instalacja MyWi.

Krótko mówiąc, działa o wiele lepiej, niż bym się spodziewał.


1. Nie było prawdą od dłuższego czasu, od iOS 5. Urządzenia z systemem iOS można aktualizować bezprzewodowo.
Andrew Ferrier,

Dzięki za komentarz - nie wiedziałem o tym. Zaktualizuję to, co napisałem.
Kit Johnson,

5

Nie można nawet uruchomić iPada, dopóki nie podłączysz go do iTunes. Osobiście zainstalowałem iTunes na maszynie Wirtualnej WinXP w pracy (za zgodą), aby go aktywować; aktywacja w ten sposób działa dobrze.

OSTRZEŻENIE : Nie próbuj uaktualniać systemu iOS na iPadzie z iTunes uruchomionego na WinXP na maszynie wirtualnej - zakończy się niepowodzeniem w połowie tego procesu i pozostawi iPada w stanie zawieszenia, co wymaga nie-wirtualnego WinXP + iTunes do naprawy.

 • Możesz zainstalować aplikacje bezpośrednio z aplikacji AppStore na samym iPadzie. Wymaga to tylko konta iTunes, które musisz mieć, aby mimo to aktywować iPada.

 • Osobiście nie miałem szczęścia, przesyłając muzyki lub filmów na iPada (używając libmobiledevice1Ubuntu 9.10).

  • Możesz używać iPada jako urządzenia pamięci masowej, ale ponieważ aplikacje na iPada nie wydają się mieć pojęcia „systemu plików”, nigdy ich nie zobaczą. Nawet aplikacja VLC (już niedostępna) może odtwarzać tylko filmy, które zostały jej „udostępnione” za pośrednictwem iTunes.
 • Sam nie próbowałem uruchomić iTunes w Wine, ale strona internetowa Wine przyznała wydaniu 27 stycznia 2011 ocenę „Gold” (por. Http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=application&iId=1347 )

(Och, i napisałem to na iPadzie, więc myślę, że może przynajmniej zrobić niektóre rzeczy dobrze. Chociaż nie ma sposobu, aby wpisać AFAICT)


3
Dzięki za tę odpowiedź; Od tego czasu kupiłem iPada i z powodzeniem korzystam z niego. I ignorowane twojej rady i przenieśli go z iTunes wewnątrz VMWare i zamurowano go w taki sposób opisany :( Jednak istnieje sposób na to: ivankuznetsov.com/2009/10/...
Andrew Ferrier

1
Byłem w stanie ominąć ten problem, ustawiając ogólny filtr USB w VirtualBox. To dotyczyło iPoda Classic, a nie iPada. Chwyta każde urządzenie USB, więc odłącz wszystkie napędy itp., Aby gość nie chciał z nich korzystać. Usuń filtr ogólny po aktualizacji i gotowe.
Tom Brossman

# 2 można rozwiązać poprzez jailbreaking i instalację menedżera plików (używam iFile), który ma wbudowany odtwarzacz wideo i odtwarzacz audio, a następnie połączenie z urządzeniem przez Sambę lub SSH (oba są dostępne w Cydii i mają dobre Klienci Linux). Niestety, nie znalazłem jeszcze sposobu na zainstalowanie żadnych bezpłatnych kodeków, więc rzeczy, które są w formacie WebM i Ogg, muszą zostać przekonwertowane - w tym godzinne rozmowy, które czasami
pobieram

„Nie możesz nawet uruchomić iPada, dopóki nie podłączysz go do iTunes”? To nie jest prawda, po prostu prosi najpierw o połączenie z Wi-Fi, a następnie działa - opcjonalnie możesz później podłączyć sklep iTunes. Byłoby pomocne, jeśli zaktualizowałeś to dla najnowszego Ubuntu nowszego niż 9.x. Dzięki!
NoBugs,

4

Mam iPada 2 i używam tylko Ubuntu. Istnieją bezpłatne aplikacje, za pomocą których mogę pobierać multimedia na komputer, a pliki, których potrzebuję, mogę wysyłać do siebie za pomocą poczty e-mail.

Wystarczy podłączyć iPada do iTunes tylko raz - robię to w sklepie Apple. Możesz wcześniej utworzyć konto w sklepie z aplikacjami na iPadzie, w sklepie Apple lub w iTunes innej osoby.

Jedynym problemem jest to, że wciąż nie mam muzyki na iPadzie.


3

Możesz poprosić go o aktywację w sklepie, w którym go kupujesz (lepiej zapytaj ich przed sobą i pieniędzmi), lub w miejscu, pracy lub miejscu znajomego, gdziekolwiek znajdziesz zainstalowanego iTunes. Nie potrzebujesz iTunes przez cały czas, ale przydaje się do ewentualnych aktualizacji, kopii zapasowych i tak dalej.

 • Do kopiowania muzyki nie jestem pewien; mogę skopiować do mojego jailbreak iPhone 3G z Banshee (właśnie sprawdziliśmy to dla ciebie, zawsze jestem przy użyciu Spotify w każdym razie)
 • aktywacja tak w iTunes
 • Instalacja aplikacji przebiega dobrze bezpośrednio przez Wi-Fi lub 3G, bez iTunes

Będziesz potrzebował identyfikatora Apple ID do instalowania aplikacji z App Store, do aktywacji używasz tego samego konta, możesz też założyć konto online ze strony Apple .

Jak wspomniano powyżej, mam iPhone'a 3G z jailbreakiem. Ubuntu (11.04 Natty) montuje go (pod ~ / .gvfs) i mogę uzyskać dostęp do wybranych katalogów bezpośrednio przez Nautilus lub inne metody zarządzania plikami. Na iPadzie może być inaczej.

Co więcej, jeśli chodzi o twoje kompetentne pytanie „Jakiej funkcjonalności iPada mogę używać z Ubuntu?” Używam mojego iPhone'a jako „klucza sprzętowego” 3G przez „tethering”, to świetnie! Zakładam, że iPad może również działać jako absurdalny klucz USB, ale może być konieczne jego odblokowanie, jeśli operator próbuje ograniczyć opcje tetheringu. Mój nie.


Ciekawe, jak działa instalacja aplikacji bezprzewodowo na iPadzie / iPhonie. Jeśli aplikacja jest odinstalowana, czy wymaga ponownego zakupu, aby ją ponownie zainstalować, czy możesz zainstalować i ponownie zainstalować, kiedy chcesz?
sastanin

2

Zawsze możesz się martwić, korzystając z iTunes i Wine.

Jednak, aby odpowiedzieć na każde z twoich pytań, nie sądzę, że trzeba go aktywować, chyba że dotyczy 3 g (jeśli dostaniesz model 3 g, a jeśli to zrobisz, myślę, że musisz zrobić to w sklepie, więc może go aktywować).

Kopiowanie muzyki działa dobrze w przypadku Banshee i iPoda Touch, filmy nie działają zbyt dobrze, ponieważ Banshee twierdzi, że iPod nie może odtwarzać filmów MP4 (żadnych MP4, nie tylko niektórych). Może być konieczne użycie iTunes do wideo, jednak nie próbowałem z Rythembox, więc to może działać.

Aplikacje należy zainstalować za pośrednictwem App Store na iPadzie. Nie ma kopii zapasowej, chyba że korzystasz z iTunes.

Nie jestem pewien co do danych, znowu myślę, że to sprawa iTunes.

Muszę się zgodzić z Pitto, dlaczego nie kupić tabletu z Androidem, oni sami są Linuxem i myślę, że lepiej by się zintegrowali z Ubuntu.


1

Kupiłem mojej nastoletniej córce iPada na Boże Narodzenie i użyłem VirtualBox z instalacją XP, aby go uruchomić i zanim go zapakuję


1

Należy zauważyć, mimo że ten wątek jest bardzo stary, że teraz iOS5 Myślę, że wszystkie nowe urządzenia iOS działają teraz w wersji 5, nie trzeba nigdy podłączać się do iTunes.


Naprawdę!?! zagłosował!?! Dlaczego, ponieważ ponieważ to prawda? A może robi ci to smutną minę?
NJones

Chociaż jest to w większości prawdą, wciąż istnieje kilka rzeczy, które wymagają połączenia go z iTunes; na przykład, aby utworzyć lub usunąć albumy ze zdjęciami.
Andrew Ferrier

0

IPad jest bardzo zależny od iTunes - musisz podłączyć go do iTunes, gdy wyciągasz go z pudełka, inaczej nie możesz nic z tym zrobić. W przeważającej części jest traktowany dokładnie jak ipod / iphone, więc wszystko, co możesz zrobić za pomocą ipoda z ubuntu, powinno być wykonalne za pomocą iPada.

odpowiednia dokumentacja wiki Ubuntu Community:


Nieprawda na iOS 8.3
NoBugs

0

Dobry czytelnik gramp3 ( m4bnie działał, nie wiem o innych formatach) i łatwo jest zsynchronizować z Ubuntu. Urządzenie jest rozpoznawane i kopiuję muzykę do folderu dokumentów dobrego czytnika i odtwarzam w dobrym czytniku na iPadzie.

Edycja: AVPlayerHD jest jeszcze lepszy, jest obsługiwany m4bi można łatwo kopiować pliki za pomocą przeglądarki plików lub Wi-Fi.

Należy się zastanowić, czy to naprawdę rozwiązanie, ale przynajmniej obejście tego problemu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.