Najlepsza alternatywa dla Ubuntu w programie AutoCAD 2010?


8

Szukam najlepszej alternatywy dla programu AutoCAD 2010 dla systemu Ubuntu. Wsparcie Wine dla wersji 2010 nie jest dopracowane, więc szukam podobnych programów opartych na Linuksie.

Wiem, że może to być subiektywne, więc chciałbym wiedzieć, jaka jest najlepsza alternatywa dla Ubuntu, która ma najbardziej podobne i znaczące funkcje jak w programie AutoCAD 2010? Nie znam tego programu, ponieważ badam to dla mojej siostry, która studiuje inżynierię lotniczą.

Każda pomoc jest mile widziana.

Używam wersji 12,04 64-bit na moim ThinkPad R61i z pamięcią 3,8 GB i dyskiem twardym 160 GB.


2
Jeśli chodzi o aeronautykę, sprawdź openVSP (Vehicle Sketch Pad), program geometrii parametrycznej NASA typu open source. Konfiguracja Linuksa jest trochę trudna
ubfan1,

Odpowiedzi:


7

LibreCad jest dobry Sam go używam, ale szczerze mówiąc, będziesz miał trudności ze znalezieniem takiego, który byłby tak dobry jak AutoCad. Gdy płacisz pieniądze, które kosztuje Autocad, kto nie chciałby czegoś wyjątkowego.


9

W kategorii darmowej, ale komercyjnej, DraftSight jest jedynym rodzimym oprogramowaniem działającym na Ubuntu, kompatybilnym z plikami DWG - jest to tylko 2D (może wyświetlać pliki 3D, ale ich nie tworzyć), coś w rodzaju odpowiednika AutoCAD LT. Jego rodzimym formatem jest DWG v2010.

Jeśli chcesz zapłacić, Bricscad jest znacznie potężniejszy, ma modelowanie ACIS, podobnie jak AutoCAD (wersja Pro), a jego wersja Platinum ma nawet modelowanie parametryczne. Wszystko to za ułamek ceny licencji AutoCAD.

Ale w każdym razie nie jestem pewien, czy AutoCAD nadaje się do inżynierii lotniczej ...


1
Draftsight jest bardzo zbliżony do Autodesk Autocad, bardzo dobrze go wykorzystuję
Ale
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.