Ubuntu One dla Xfce czy Xubuntu?


Odpowiedzi:


14

W Xubuntu 12.04 możesz zainstalować ubuntuone-clienti ubuntuone-control-panel-qt. Uruchomienie ubuntuone-control-panel-qtrozpocznie następnie logowanie i skonfiguruje zsynchronizowane foldery i wszystko. Nadal brak integracji z Thunar, ale panel sterowania ma wystarczającą liczbę funkcji, które sprawiają, że korzystanie z niego jest u1sdtoolniepotrzebne.

W przypadku starszych wersji poprzednia odpowiedź poniżej jest prawdopodobnie nadal przydatna.


Nie musisz ubuntuone-client-gnomekorzystać z usługi synchronizacji plików Ubuntu One na pulpicie; tracisz integrację, ale prawdopodobnie nie doceniłbyś tej integracji, jeśli i tak korzystasz z czegoś innego niż GNOME.

u1sdtool(część klienta Ubuntuone Zainstaluj klienta Ubuntuone ) to program wiersza poleceń, który rozmawia ubuntuone-syncdaemonprzez dbus i pozwala robić prawie wszystko, co możesz zrobić za pomocą wtyczki Nautilus, a niektóre rzeczy, o których wtyczka Nautilus jeszcze nie wie. Jedyne, co nie zostało zaimplementowane, u1sdtoolto udostępnianie komuś folderu przez e-mail; funkcja udostępniania eksportowana za pośrednictwem u1sdtooljest nieco tajemnicza i wymaga znajomości nazwy użytkownika SSO odbiorcy udziału oraz odbiorcy udziału w celu zaakceptowania udziału za pomocą u1sdtool; Polecam korzystanie z udostępniania udostępnionego za pośrednictwem interfejsu internetowego, chyba że czujesz się komfortowo z wiersza poleceń. Funkcjonalność obecnie dostępna w narzędziu, a nie w Nautilusie, obejmuje możliwość anulowania subskrypcji (i ponownej subskrypcji ) niektórych zsynchronizowanych folderów.

Nikt nie wykonał pracy, aby rozmawiać z tymi samymi interfejsami dbus od Thunar (bezpośrednio lub przez libsyncdaemon), ale z pewnością jest to możliwe. Należy pamiętać, że interfejsy te czasami się zmieniają podczas opracowywania wersji Ubuntu i chociaż staramy się powiadamiać innych programistów o nadchodzących zmianach, nie obiecujemy. Ten problem z komunikacją był źródłem poważnej frustracji w przeszłości i staramy się go rozwiązać, miejmy nadzieję, że do 11.04.


Teraz nazywam to odpowiedzią. Dzięki, Chipaca!
yPhil

9

Rozszerzenie Nautilus jest dostarczane przez pakiet ubuntuone-client-gnome. Więc jeśli nie zainstalujesz tego pakietu, nie powinieneś instalować Nautilusa. Usunąłem ubuntuone-client-gnomena moim systemie Ubuntu (gnome) i Ubuntu One nadal działa, po prostu nie ma integracji z Nautilus, Rhythmbox itp.


Czy można korzystać z Thunar?
burli

1
@burli Nie sądzę, żeby ktokolwiek zrobił rozszerzenie U1 dla Thunara.
Izajasza

1
Thunar będzie działał z klientem ubuntuone. Nie ma potrzeby instalowania ani używania nautilus
charlie-tca

5

Ponadto, jeśli używasz nowego ubuntuone-control-panel-qt w Precise, możesz użyć --with-iconopcji, aby zastąpić program uruchamiający, którego nie masz w XFCE / LXDE


1
Po instalacji z Centrum Oprogramowania Ubuntu zrobiłem to, co powiedział Jorge, użyłem ALT-F2, a potem ubuntuone-control-panel-qt --with-icondziała świetnie.
lqlarry

Czy trzeba to zaczynać za każdym razem? Np Settings> Session and Startup> Application Autostart> New ...>sh -c 'ubuntuone-control-panel-qt --with-icon'
Redsandro

5

Znalazłem obejście dla funkcji publikowania klienta Ubuntu One niedostępnej w Thunar. Stworzyłem do tego niestandardową akcję. Tak więc, ilekroć chcę opublikować plik w Internecie, przenoszę go do Ubuntu onekatalogu, klikam plik prawym przyciskiem myszy i wybieram akcję. Polecenie dla działania jest następująca: u1sdtool --publish-file=%f | awk '{print $5}' | xclip -i -selection "clipboard". u1sdtool publikuje wybrany plik, do którego pobierana jest ścieżka ze zmiennej, %fi zwraca wiadomość zawierającą adres URL pliku e. sol.:

Plik opublikowano na stronie http://ubuntuone.com/SomeUniqueSequence .

Adres URL (będący piątym fragmentem ciągu) jest wybierany przez awk '{print $5}'i umieszczany w schowku przez xclip -i -selection "clipboard"(być może najpierw trzeba zainstalować xclip). Następnie można go wkleić za pomocą CTRL + V lub polecenia „Wklej”. Chipaca, dzięki za informację o u1sdtool.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.