Jak całkowicie usunąć wino


Odpowiedzi:


74

W moim przypadku Wine nie zostało skutecznie odinstalowane za pomocą polecenia:

sudo apt-get --purge remove wine

Zrobiłem więc następujące czynności ( pamiętaj o skopiowaniu dokładnych poleceń ):

cd $HOME
rm -r .wine
rm .config/menus/applications-merged/wine*
rm -r .local/share/applications/wine
rm .local/share/desktop-directories/wine*
rm .local/share/icons/????_*.xpm

Te polecenia usuwają pliki przechowywane na dysku twardym, które mogą blokować odinstalowywanie wina. Całkiem możliwe, że dostaniesz tutaj kilka ostrzeżeń rm: remove write-protected regular file. Te mogą być egzekwowane wspólnie za pomocą fopcji, czyli rm -fi rm -rfzamiast wyżej ... ale być do cholery uważać, że już właściwie wpisane odpowiednie ścieżki !

Po usunięciu pliku uruchom polecenie:

sudo apt-get remove --purge wine

Wykonaj następujące czynności, aby naprawić błąd instalacji.

sudo apt-get update
sudo apt-get autoclean
sudo apt-get clean
sudo apt-get autoremove

13
UWAGA : w rm -rfwierszach nie ma spacji . Przypadkowe dodanie jednego może spowodować uszkodzenie twojego folderu domowego bez pytania .
user1717828,

1
Jest to strasznie niebezpieczne i przeważnie niepotrzebne.
Braiam

2
@ user1717828 Dodanie cd $HOMEi uruchomienie wszystkich poleceń ze ścieżkami względnymi może zapobiec kolejnemu wypadkowi.
Ismael Miguel

3
pagal pila, sugestia @ IsmaelMiguel jest solidna: prosimy o rozważenie cd $HOME; a następnie rms ze ścieżkami względnymi.
Rmano

$ apt list --installed | sed -E 's|(.*)/.*|\1|' | grep -i winepobierz listę pakietów i usuń je jeden po drugim za pomocą sudo apt remove <PACKAGE-NAME>i gotowe.
Jay

14

Uruchom je, aby pozbyć się pozycji menu zamiast (lub dodatkowo) za pomocą „Edytuj menu”.

rm $HOME/.config/menus/applications-merged/wine*
rm -r $HOME/.local/share/applications/wine
rm $HOME/.local/share/desktop-directories/wine*

8

W 11.04 i niższych (GNOME Classic)

Po zainstalowaniu wino tworzy menu „wino” w menu aplikacji, a to menu jest częściowo specyficzne dla użytkownika. Aby usunąć pozycje menu, kliknij menu prawym przyciskiem myszy i kliknij menu edycji.

alternatywny tekst

Teraz otwórz edytor menu i wyłącz lub usuń wpisy dotyczące wina. Możesz także usunąć /home/username/.winefolder, włączając albo ukryte pliki w nautilus, albo otwierając terminal i pisząc rm -rf ~/.wine.

11.04 i nowsze (Unity Desktop).

Musisz otworzyć edytor menu z Dasha, naciskając alt+ f2i pisz alacarte. Kliknij ikonę, a pojawi się edytor menu.


Nie sądzę, aby mądrze było włączyć -fopcję (force) w rmpoleceniu. rm -r ~/.winejest znacznie bezpieczniejsza niż odpowiedź „tak” na wszystkie ostrzeżenia, ponieważ nie możesz być pewien, że „tak” zawsze będzie najlepszą rzeczą do zrobienia.
Firefeather

1
w tym przypadku byłoby bezpiecznie, po prostu usuwa swoją teczkę z winem.
RolandiXor

Przed wykonaniem tego rodzaju polecenia upewnij się, że wszystko jest w porządku. W przypadku pomyłki możesz usunąć wszystkie dane
użytkownik

@cruciiedsoul: dziękuję za niepotrzebne ostrzeżenia przy każdej mojej odpowiedzi, które możesz skazać. to raczej bezużyteczne, ale i tak dzięki.
RolandiXor

@Firefeather: Poniższa odpowiedź wskazuje na wiki.winehq.org/FAQ#uninstall_app, który również robi rm -rf. Osobiście robię to wszędzie tam, gdzie wiem, że mogę bezpiecznie usunąć cały katalog i podkatalogi. Ale to odbiega od tego pytania, jak sądzę :-)
mydoghasworms

8

Pierwsza odpowiedź to łatwa forma na uzyskanie tego, ale jest niekompletna, pełny kod to:

Jeśli zainstalowałeś wino z oficjalnych repozytoriów Ubuntu:

sudo apt-get remove wine --purge

Jeśli zainstalowałeś wino z ich oficjalnego PPA:

sudo apt-get remove wine-1.3 --purge

Następnie wyczyść menu kontekstowe, pozycje menu itp .:

rm -rf $HOME/.wine
rm -f $HOME/.config/menus/applications-merged/*wine*
rm -rf $HOME/.local/share/applications/wine
rm -f $HOME/.local/share/desktop-directories/*wine*
rm -f $HOME/.local/share/icons/*wine*

Musi zrestartować system:

sudo reboot

Polecenie rm -f $HOME/.local/share/icons/????_*.xpmto zły pomysł, usuwa WSZYSTKIE ikony, które nie muszą być winnymi.
Lekensteyn,

Dzięki za korektę Lekensteyn, potrzebne jest ręczne usunięcie ikon w tym formacie „???? _” w celu dopasowania do „wina”. Przepraszam za mój zły angielski, uczę się tego.
edgerch

?dopasowuje pojedynczy znak. Jeśli chcesz dopasować wino, po prostu użyj rm -f $HOME/.local/share/icons/wine_*.xpm. Ale to drugie polecenie już pasuje do dowolnej nazwy pliku z „winem”, więc jest przestarzała.
Lekensteyn,

1
Nie musisz głupio restartować systemu, możesz po prostu zrobić aktualizację sudo apt-get.
TheCodingKlam

3

Korzystanie z niektórych edytorów menu może powodować problemy, ponieważ ukrywa, a nie usuwa elementy menu - i pozostają ukryte, jeśli ponownie zainstalujesz aplikacje!

Zobacz http://wiki.winehq.org/FAQ#uninstall_app, aby uzyskać porady dotyczące odinstalowywania wina i / lub wszystkich aplikacji do wina.


2

Jeśli apt-get --purge autoremove winetego nie zrobi, może Twoja paczka pójdzie inaczej wine1.6-dev. Spróbuj tego.


2

Próbowałem więcej sposobów tutaj i innych, ale nie działałem, więc zrobiłem następujące i zadziałało, jeśli zainstalowałeś go z witryny Winehq , wystarczy zrobić 1- Alt + Ctrl, aby otworzyć terminal 2- Wpisz w nim sudo apt-get remove winehq-devel Uwaga: jeśli powiedział, że nie znaleziono spróbuj innego typu winehq, aby usunąć to, co zainstalowałeś, sudo apt-get remove winehq-stablelub sudo apt-get remove winehq-staging 3- Wpisz y oznacza tak, aby go usunąć, w usuwaniu w pobierzesz niektóre pliki i pojawi się nowe okno, po prostu kliknij kartę na klawiaturze, aby kliknąć ok, a następnie tak 4- kiedy skończy się zrób sudo apt-get updateto sudo apt-get upgrade 5- to poprosi cię o zrobienie sudo apt autoremovetego teraz Możesz ponownie zainstalować go lub zrobić to, co chcesz zrobić teraz Jeśli zainstalowałeś go za pomocą oprogramowania Ubuntu, możesz go również usunąć, używając go również


Również jeśli grasz na linuksie lub trikach winnych, musisz go najpierw usunąć
Bassem

1
Jedyne, co faktycznie działa.
NelsonGon

0

Próbowałem sudo apt-get remove --purge wine. Po tym musiałem dać sudo apt-get autoremove W moim przypadku rozwiązało to problem. Spójrz również na to, aby usunąć wszystkie podstawowe czcionki ms.


0

Idź do menedżera oprogramowania. Nadal znajdziesz zainstalowane pakiety związane z winem. Usuń ich. To naprawdę działa, aby usunąć wino z menu.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.