Montowanie zewnętrznego napędu USB przez VirtualBox?


8

Mam zewnętrzny dysk twardy, którego system Windows nie może otworzyć (wyświetla komunikat o błędzie informujący, że system plików nie został rozpoznany i chce, żebym sformatował ponownie), więc próbuję sprawdzić, czy Ubuntu, które uruchamiam jako gość vm w VirtualBox na mój host Win 7, może go otworzyć.

Nie jestem pewien, jak to zamontować. Kiedy otwieram VirtualBox i klikam „Ustawienia” dla Ubuntu vm, czy przechodzę do „Storage” i staram się sprawdzić, czy mogę go tam zamontować, czy też schodzę do „USB” i próbuję go zamontować? Kiedy wypróbowałem to drugie i kliknąłem „Włącz kontroler USB 2.0 (EHCI)”, z VB wyskoczyło ostrzeżenie, że muszę pobrać rozszerzenia VBox, aby móc wybrać tę opcję. Pobrałem więc rozszerzenia i nie jestem pewien, co dalej. Kiedy dostaję się do Ubuntu, jak mogę uzyskać dostęp do zewnętrznego dysku twardego za pomocą wiersza poleceń? Kiedy próbowałem użyć polecenia „fdisk -l”, drukowane jest następujące polecenie:

http://paste.ubuntu.com/1053741/

Ale nie zrobiłem nic innego w ustawieniach VBox, więc nie sądzę, że którykolwiek z wymienionych dysków twardych odnosi się do zewnętrznego dysku USB, do którego chcę uzyskać dostęp (nawet jeśli dysk jest podłączony do mojego laptopa). Nie wiem, do czego dokładnie odnoszą się dyski sda1, sda2 i sda5, ale najwyraźniej mam rozszerzoną partycję, ponieważ przechodzi ona z sda1 i sda2 na sda5. Kiedy tworzyłem przestrzeń dla maszyny wirtualnej Ubuntu za pośrednictwem VBox, myślę, że utworzyłem tylko jedną partycję główną i jedną dla wymiany, więc dlaczego fdisk pokazuje mi 3 partycje, chyba że jedna z nich odnosi się do podłączonego zewnętrznego dysku twardego USB, ale nie sądzę, żeby tak było, ponieważ nie zrobiłem nic innego w ustawieniach VBox dla USB?

Wszelkie sugestie będą mile widziane :-).


Mam zewnętrzny HD Western Digital około 2 TB; Windows 7 z jakiegoś powodu nie pozwala mi już go otworzyć: kiedy podłączam go do laptopa (przez port USB 2.0), Windows albo nic nie robi, albo prosi o sformatowanie dysku, ponieważ nie rozpoznaje systemu plików. Próbuję więc sprawdzić, czy mogę uzyskać dostęp do plików w systemie Ubuntu.

Używam Ubuntu przez VirtualBox. Przed uruchomieniem Ubuntu przeszedłem do ustawień USB maszyny wirtualnej Ubuntu i wybrałem zewnętrzny dysk twardy (VBox to widzi). Potem uruchomiłem Ubuntu. Oto wydruk z fdisk -l:

Disk /dev/sda: 91.3 GB, 91268055040 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 11096 cylinders, total 178257920 sectors
Units = sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk identifier: 0x000d5f79

  Device Boot   Start     End   Blocks  Id System
/dev/sda1  *    2048  174583807  87290880  83 Linux
/dev/sda2    174585854  178255871   1835009  5 Extended
/dev/sda5    174585856  178255871   1835008  82 Linux swap / Solaris

Disk /dev/sdb: 2000.4 GB, 2000396746752 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 243201 cylinders, total 3907024896 sectors
Units = sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk identifier: 0x00020fc3

  Device Boot   Start     End   Blocks  Id System
/dev/sdb1  *    2048 3907024895 1953511424  7 HPFS/NTFS/exFAT

Uważam, że dysk zewnętrzny jest dolny, sdb1, ale nie mam pojęcia, jak uzyskać do niego dostęp. Czy jest już zamontowany, czy muszę go montować ręcznie? Jeśli system Windows 7 go nie rozpozna, czy ten sam problem wystąpi w systemie Ubuntu?


Łatwiej może być po prostu uruchomić live CD / USB i zamontować dysk, aby zobaczyć pliki. Możesz skopiować je na partycję Windows, a następnie sformatować dysk USB, jeśli tylko tego chcesz.
Tom Brossman,

Cóż, jeśli Windows mówi, że teraz nie rozpoznaje systemu plików, czy nie utrudni to kopiowania plików z zewnętrznego HD na Windows? Ponadto na zewnętrznym dysku znajduje się ponad 1 TB danych, a mój dysk twardy systemu Windows ma łącznie około 450 GB.
Jay

Możesz przeglądać wszystkie pliki na wszystkich partycjach (przy założeniu braku szyfrowania) za pomocą Live CD, ale to nie pomoże ze względu na ilość danych w porównaniu do dostępnego miejsca. Do wykorzystania w przyszłości można skopiować pliki na partycję Windows za pomocą Live CD, a następnie, gdy uruchomisz system Windows, są one gotowe do dostępu.
Tom Brossman,

Ok, dzięki Tom; Spróbuję podłączyć USB do VirtualBox i zobaczę, czy Linux na razie go rozpoznaje.
Jay

Ok, więc zanim uruchomiłem Ubuntu przez VirtualBox, przeszedłem do ustawień VBox i wybrałem dysk zewnętrzny przez filtr. Następnie, kiedy uruchomiłem fdisk -l, pojawia się sdb1 (jestem pewien, że to zewnętrzny dysk twardy). Ponieważ używam Ubuntu za pośrednictwem VBox na hoście Windows, domyślam się, że nie muszę tworzyć grupy vboxusers, ponieważ instrukcja VBox wymienia ten krok dla hostów Linus (nowszych) i nie wymienia go dla hostów Windows. Moje pytanie brzmi teraz, jak uzyskać dostęp do plików w sdb1? Kiedy próbowałem „cd / dev / sdb1”, mówi „nie ma takiego katalogu”; to samo dla „sda1”.
Jay

Odpowiedzi:


9

te trzy partycje są na tym samym dysku.

zewnętrzny dysk twardy powinien pojawić się jako / dev / sdb #.

przejdź do Urządzenia / Urządzenia USB w oknie wirtualnej skrzynki i wybierz zewnętrzny dysk twardy. teraz dysk powinien zostać zamontowany automatycznie przez Ubuntu


Korzystam z gościa Ubuntu (10.04) na hoście Windows (Vista) przy konfiguracji VirtualBox. Miałem dokładnie to samo zapytanie co OP, a twoje rozwiązanie działało idealnie! Dziękuję Ci! :-)
Amar

0

Ubuntu zwykle zazwyczaj automatycznie montuje dyski i udostępnia je w Nautilus, menedżerze plików. Czy spojrzałeś na dostępne dyski z Nautilus?

Aby zainstalować go samodzielnie, powinieneś utworzyć pusty katalog w wybranym przez siebie miejscu; możesz go utworzyć w swoim katalogu domowym, aby było to proste ... W wierszu poleceń w terminalu wpisz mkdir wdna przykład.

Następnie spróbuj wpisać sudo mount /dev/sdb1 ~/wdi zobaczyć, co otrzymujesz w katalogu wd. Ta procedura powinna działać, ale nie jest idealna, ponieważ montuje wszystkie pliki z pełnymi uprawnieniami do odczytu / zapisu / wykonywania, ale można ją ulepszyć, jeśli działa, ustawiając ją jawnie.

Informacje o rozszerzonej partycji Windows wydaje się być zainstalowany na partycji podstawowej, ale Linux nie przejmuje się. Tak więc dysk z obydwoma będzie zwykle miał jedną partycję podstawową i jedną partycję rozszerzoną.

Rozszerzona partycja ma tę zaletę, że może zawierać dowolną liczbę dysków logicznych, podczas gdy użytkownik jest ograniczony tylko do 4 partycji podstawowych. Uważam, że partycja rozszerzona liczy się jako jedna partycja podstawowa, więc możesz mieć 3 partycje podstawowe plus jedną rozszerzoną, jeśli chcesz, ale najlepiej jest unikać partycji podstawowych w jak największym stopniu; rozszerzone partycje są po prostu bardziej elastyczne.


Dzięki Marty - prosi mnie o określenie systemu plików, którego nie znam, ponieważ nie mam dostępu do niego. Wiem tylko, że kilka tygodni temu działało dobrze w systemie Windows 7, więc prawdopodobnie jest to NTFS lub jakiś FAT. Wszelkie porady dotyczące wyboru systemu plików? Jeśli wybiorę niewłaściwy system plików, czy spowoduje to uszkodzenie dysku zewnętrznego?
Jay

typ to exfat; Tak naprawdę nie mam nic z tego typu systemem plików. Pełne polecenie to sudo mount -t exfat /dev/sdb1 ~/wd; ale zazwyczaj ten typ nie jest wymagany, więc może to oznaczać, że nie masz narzędzi exfat, o których wspomniał Anwar Shah. Typ informuje go o formacie surowych danych w / dev / sdb1. Jeśli źle ją określisz, będzie wyglądać jak śmieci i nie będziesz chciał pisać na ten temat.
Marty Fried

Ok spróbuję z exfat. Btw, skąd wiedziałeś, że to był FS? Czy exfat jest po prostu standardowym plikiem dla zewnętrznych dysków twardych Western Digital i / lub innych producentów dysków?
Jay

Ok, więc wypróbowałem komendę <code> sudo mount sudo mount -t exfat / dev / sdb1 ~ / wd i otrzymałem następujący komunikat: "mount: nieznany system plików typ 'exfat'"; jakieś sugestie?
Jay

@Jay: Mogę być zdezorientowany - nie jestem teraz pewien, dlaczego myślałem, że to exfat; może dlatego, że myślałem, że automatycznie wykryje NTFS, ale może to być ntfs, więc spróbuj zamiast tego „ntfs” (lub „ntfs-3g”). Myślę, że odpowiedziałem na twój oryginalny post i teraz nie jestem w 100% pewien, że moja odpowiedź ma zastosowanie nawet bez rozpoczynania od nowa, ale wypróbuj mount z ntfs jako typem, aby zobaczyć, co się stanie.
Marty Fried
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.