Awaria Apport-gpu-error-intel.py


8

Czuje się pozbawiony mocy przez nową politykę / system zgłaszania błędów Ubuntu. Wszystkie moje komputery z procesorem Intel i5 doświadczają codziennych (jeśli nie częstszych) zawieszeń, ale bardzo trudno jest teraz zgłaszać błędy, a zamiast tego zasady są przeznaczone tylko dla Ubuntu do gromadzenia danych; nie ma dla mnie sposobu, aby zobaczyć, że coś jest (lub nie jest) opracowywane.

Właśnie wystąpiło zawieszenie i teraz po ponownym uruchomieniu tkwi w cyklu „Ubuntu ma błąd wewnętrzny” (prawdopodobnie Ubuntu nigdy nie doświadcza błędu zewnętrznego ...) Czy chcesz to zgłosić? Tak. Och, kolejny błąd wewnętrzny ...

Ekran awarii programu Apport

Wygląda na to, że ten raport może zawierać przydatne informacje. Czy istnieje sposób, aby upewnić się, że zostanie dostarczony osobom, które mogą to naprawić?


1
Wystąpił ten sam błąd! Przełączanie między rzeczywistym (rzadziej) a niezauważalnym zawiesza się (często). Zaczyna się po najnowszej aktualizacji jądra, trzy dni temu! Zgadnij, kiedy ten błąd zostanie naprawiony. Odmawiam wyłączenia modułu obsługi, ponieważ: Skąd mam wiedzieć, że błąd został naprawiony?!?

Odpowiedzi:


5

Zainstaluj xdiagnose w wersji 2.5.1, którą przesłałem do precyzyjnej propozycji innego dnia.

Problem polega na tym, że sterownik karty graficznej Intel ma dziwne „fałszywe zawieszanie się GPU”. GPU blokuje się, ale potem odzyskuje, aby właściwie nic nie zauważyć, ale nadal wystarcza do uruchomienia procedury obsługi błędów. Wyłączenie apport nie wyłącza tej procedury obsługi; 2.5.1 bezpośrednio wyłącza moduł obsługi.


Zajrzę do Xdiagnose, dziękuję. Oczywiście im poważniejszy problem, tym mniej fałszywych zawieszeń, a więcej prawdziwych ! LOL, centrum oprogramowania uległo awarii podczas próby włączenia proponowanego.
artfulrobot

To prawda, że ​​może to utrudnić zgłaszanie ich osobom z prawdziwym zawieszeniem, ale przynajmniej zatrzyma wyskakujące okienka dla osób, które nie mają zawieszonych powiadomień.
Bryce,

Wygląda na to, że odpowiedź na moje pytanie, choć nie w sposób, w jaki sobie wyobrażałem: deweloperzy nie potrzebują tego, ponieważ ten konkretny problem został zidentyfikowany i rozwiązany wcześniej.
artfulrobot

Wow, mój komputer (Dell Inspiron 14Z ultrabook) marznie co kilka dni, odkąd go kupiłem ... W zeszłym tygodniu wyłączyłem „Włącz automatyczne zgłaszanie błędów po awarii” w Xdiagnose i od tego czasu się nie zawiesił. Dzięki!!
Steve Byrnes,

czy jest jakiś sposób na obejście tego bez wyłączania apportu? Mam na myśli, że chcę zgłosić inne błędy!
Keivan

1

Możesz wyłączyć Apport:

sudo gksu gedit /etc/default/apport

zmień „włączone” z „1” na „0”, a następnie zapisz plik.

Zawsze możesz ponownie włączyć ją później, jeśli chcesz, zmieniając „włączone” z „0” z powrotem na „1” lub możesz tymczasowo włączyć Apport, używając następującego polecenia:

sudo service apport start force_start=1
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.