Jak mogę wyróżnić lub opatrzyć adnotacjami pliki PDF?


210

Obecnie muszę wyróżnić niektóre sekcje w plikach PDF lub dodać adnotacje (komentarze / notatki). Te modyfikacje należy zapisać.

Jakie narzędzia są dostępne, aby to zrobić w systemie Ubuntu?


1
Czy oglądałeś edycję PDF z USC?
Mitch

2
Właśnie wypróbowałem pdfedit, brzydkie GUI, bez narzędzi do podświetlania. Nie tego chciałem. (jeśli jesteś pewien, daj mi instrukcje, jak to zrobić za pomocą tego pliku pdfedit)
Anwar

1
Też tego spróbowałem. Ma takie narzędzia na pasku narzędzi nad tekstem, ale nie działało zgodnie z oczekiwaniami: Kiedy próbowałem podświetlić tekst w pliku pdf, zrobiłem z LibreOffice, obszar nad tekstem został podświetlony ... Ale oprócz zapisania podświetlenia również jest widoczny na przykład w Evince, chociaż w niewłaściwym miejscu. → Niezupełnie rozwiązanie.
Jakob

1
Dokumenty Google. Wiem, że na początku brzmi to jak wyrzut, ale to działa i na pewno będzie wieloplatformowe. Możesz nawet pobrać wynik w postaci pliku PDF zawierającego utworzone przez ciebie adnotacje
cxrodgers

5
** AKTUALIZACJA **: Native Foxit Reader umożliwia teraz wyróżnianie foxitsoftware.com/downloads
Orion

Odpowiedzi:


153

Okular obsługuje adnotacje PDF.

Aby zapisać wyróżnienia / adnotacje bezpośrednio w dokumencie PDF, wybierz „Plik” -> „Zapisz jako ...” i utwórz nowy plik PDF, który będzie zawierał Twoje zmiany.

Edycja: Inkscape obsługuje edycję plików PDF (jedna strona na raz) i większość ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy, więc dodam to do odpowiedzi.


4
Znakomity! Właśnie tego szukałem! :)
ssanj

41
Okular przechowuje adnotacje i wyróżnienia poza edytowanym dokumentem (wydaje się, że jest to ograniczenie Popplera !) Okular.kde.org/faq.php#addedannotationsinpdf Oznacza to, że zmiany są widoczne tylko z Okulara na komputerze, na którym zostały utworzone.
MarkovCh1

2
Inkscape pozwolił mi wyróżnić tekst, a także „zredagować” niektóre informacje osobiste z pliku PDF, rysując nieprzezroczyste pola nad tekstem. Doskonałe rozwiązanie, instalacja trwała około 30 sekund, a edytowanie mojego jednostronicowego pliku PDF zajmuje tyle samo czasu. Dzięki Li Lo!
OpensourceFool,

23
Okular może teraz zapisywać adnotacje w plikach PDF, patrz askubuntu.com/questions/1529/how-can-i-highlight-pdfs/…
Thomas Arildsen

4
@OpensourceFool Rysowanie nieprzezroczystych pól nad tekstem nie usuwa go, jedynie go ukrywa, a pole można łatwo usunąć, aby odsłonić tekst pod spodem (zakładając, że zapisujesz w formacie PDF). Więcej o tym tutaj: apple.stackexchange.com/questions/22683/...
erb

64

Ostatnio wydano nową wersję programu Foxit Reader dla systemu Linux. Ma podświetlanie i adnotacje. Ma więcej opcji adnotacji niż Okular, w tym wbudowane notatki z przezroczystym tłem, rysowanie różnych kształtów itp.

Jak zainstalować program Foxit Reader w systemie Ubuntu wyjaśniono w odpowiedzi AskUbuntu: Zainstaluj program FoxitReader


3
Wspaniały! Jest szybki, wiele opcji, zapisuje wszystko w jednym pliku, dlatego nadaje się do adnotacji. Po pobraniu upewnij się, że .runplik jest wykonywalny. Możesz także chcieć edytować typy MIME ~/.local/share/applications/mimeapps.listpo instalacji.
VRR

czy możesz dodać więcej kroków, jak to zainstalować? Nie mogę go znaleźć po instalacji.
oferta nie może odrzucić

5
To powinno być bardziej oceniane. Nowa wersja działa całkiem dobrze, z większą ilością opcji adnotacji niż Okular.
Xji

5
FoxitReader jest najlepszy.
Anwar

6
Stary, właśnie kazałeś mi się zalogować, żeby cię głosować.
Eray Erdin,

50

W rzeczywistości żadne z tych rozwiązań nie działa tak dobrze, jak połowa systemu Windows lub Mac OS. Mendeley obsługuje tylko żółte wyróżnianie, a importowanie plików PDF do Inkscape lub OpenOffice jest dość niewygodne, jeśli chcesz przeczytać artykuł i po prostu zrobić kilka adnotacji.

Na szczęście istnieje kilka darmowych przeglądarek pdf dla Windows, które działają bez zarzutu z winem (jeśli uważasz, że wino jest zbyt skomplikowane, użyj PlayOnLinux - świetnego interfejsu do konfiguracji wina). Jedną z najlepszych przeglądarek jest PDF-XChange Viewer firmy Tracker Software. Istnieje darmowa wersja z mnóstwem funkcji adnotacji, zapisywania sesji itp. Pobierz tutaj:

http://www.tracker-software.com/product/downloads

I sprawdź ten zrzut ekranu:

http://www.tracker-software.com/image/Viewer1%28684%29_300x0.jpg

Naprawdę chciałbym mieć działającą alternatywę dla Linuksa typu open source (xournal jest dobry, ale zbyt ograniczony). Ale na razie jestem zadowolony z używania wina.


8
Jestem pewien, że Inkscape, pdfedit lub okular działają co najmniej w połowie, a także niektóre pakiety na MacOS lub Windows.
belacqua,

3
+1: Jak dotąd jest to jedyna dobra opcja. Działa świetnie w Wine, modyfikuje niektóre błędy specyficzne dla Unity, które są naprawiane, i obsługuje szeroki zestaw opcji znaczników dokumentów.
MarkovCh1

1
Zwykle używam Foxit_PDF_EditoronWine
blvdeer

8
Okular może teraz przechowywać adnotacje w samym pliku PDF
Hashken

3
@Sadi: Odkryłem, że przenośne wersje PDF-XChange Viewer działają dobrze z każdą wersją WINE, którą testowałem (w tym 1.7.8 x64). To też jest opcja. I chociaż twoje stwierdzenie jest prawdziwe, nie pomoże, jeśli otworzysz kilka zmodyfikowanych, ale niezapisanych dokumentów.
jeden

40

Przyszła wersja Evince będzie obsługiwać adnotacje i wyróżnienia w formacie PDF. Tutaj możesz obejrzeć wideo z pierwszej częściowej realizacji , stworzone przez Carlosa Garcię Campos

Jeśli chcesz spróbować, myślę, że musisz mieć przynajmniej wersję 2.32 i ponownie skompilować najnowszą wersję klonowania Popplera z repozytorium git:

git clone git://git.freedesktop.org/git/poppler/poppler

Tutaj błąd startera brakującej funkcji evince (poppler spakowany dla Mavericka nie jest wystarczająco zaktualizowany).

21 kwietnia 2011 r. - Aktualizacja Evince w Natty obsługuje teraz domyślnie adnotacje (bez podświetlania). Evince in Natty ma 2,32, poppler to 0,16.4.

08 marca 2017 Aktualizacja Evince w Ubuntu 16.04 obsługuje podświetlanie.


2
Mam 12.04, evince 3.4.0, poppler 0.18.4 i nie mogę znaleźć funkcji adnotacji w menu ...
Erel Segal-Halevi

2
Można to teraz zrobić w panelu bocznym. (Nie próbowałem z 12.04.) Help.gnome.org/users/evince/stable/annotations.html.en
Arpad Horvath

1
To naprawdę nie wyróżnia, ale bardziej dodaje notatki do dokumentów
shaneonabike

Rzeczywiście, w 14.04 można również uzyskać dostęp Annotationsw panelu bocznym i dodawać komentarze / notatki. Następnie możesz zapisać kopię, która będzie kompatybilna z Adobe Reader. Ugryziony ukryty przed użytkownikiem, ale fajne rzeczy.
landroni

2
Evince obsługuje podświetlanie, dodawanie adnotacji i zapisywanie do pdf po aktualizacji do 16.04. Tak!
Valentas,

34

xournal to także oprogramowanie, którego używasz do tego zadania.


9
xournal zapisuje podświetlenia tylko w formacie specyficznym dla xournal (w zasadzie konwertuje PDF na obrazy i wyróżnia tam)
MarkovCh1

1
@Szygy: W przeciwieństwie do okulara xournal może jednak eksportować adnotacje do formatu PDF
Glutanimate,

2
Właśnie użyłem Xournal do dodania adnotacji do pliku PDF i wyeksportowałem wersję z adnotacją do pliku PDF, i to działało idealnie.
Erel Segal-Halevi

2
@ErelSegalHalevi Proszę zignoruj ​​mój ostatni komentarz. Najnowsze wersje Xournal nie rasteryzują pliku PDF. Zachowany jest zarówno tekst, jak i skalowalne elementy wektorowe. To sprawia, że ​​Xournal jest najlepszym wyborem dla adnotacji PDF.
Glutanimate

2
Jedną z najpiękniejszych małych funkcji w xournal jest to, że możesz używać wrażliwego na nacisk pisaka, a nawet te bazgroły zostaną zapisane jako grafika wektorowa, a nie obrazy. Oznacza, mały rozmiar pliku dookoła.
tanius

28

Evince pakiet, który jest wbudowany w Ubuntu i nazywa Document Viewer można dodawać adnotacje do plików PDF.

Evince 3.18.2 z domyślnych repozytoriów Ubuntu 16.04 obsługuje obsługę podświetlania adnotacji i przenoszenie ikon adnotacji w inne miejsce na stronie.

Jeśli nie masz widocznego panelu bocznego po lewej stronie okna otwartego dokumentu, kliknij Widok -> Panel boczny lub naciśnij, F9aby wyświetlić panel boczny. W górnej części tego panelu bocznego znajduje się menu rozwijane z opcjami takimi jak Miniatury , Indeks i Adnotacje (niektóre z nich mogą być przyciemnione w przypadku niektórych dokumentów).

Aby utworzyć adnotację

 1. Wybierz Adnotacje z menu rozwijanego. Powinieneś teraz zobaczyć karty Lista i Dodaj w menu rozwijanym.

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

  W systemie Ubuntu 16.04 i nowszych kliknij ikonę paska narzędzi, która wygląda jak notatnik. Nowy pasek narzędzi pojawi się pod paskiem narzędzi z dwiema ikonami do dodawania adnotacji tekstowych i dodawania adnotacji wyróżniających.

  IMG:

 2. Wybierz zakładkę Dodaj .

 3. Kliknij ikonę, aby dodać adnotację.

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

  W Ubuntu 16.04 i nowszych ikona dodawania adnotacji tekstowej wygląda jak kartka papieru z + w prawym górnym rogu (oznaczona żółtą ukośną strzałką na poniższym zrzucie ekranu), a ikona dodawania adnotacji wyróżniającej wygląda jak kawałek papieru z trzema czarnymi blokami.

  IMG:

 4. Kliknij miejsce w oknie dokumentu, do którego chcesz dodać adnotację, najlepiej puste miejsce, w którym adnotacja nie będzie obejmować niczego innego w dokumencie. Twój adnotacja zostanie otwarte okno.

 5. Wpisz tekst w oknie adnotacji. Możesz zmienić rozmiar notatki, klikając i przytrzymując lewy przycisk myszy w jednym z dolnych rogów notatki, i przesuwając ją.

 6. Zamknij notatkę, klikając x w górnym rogu notatki. Może być konieczne najechanie kursorem myszy na x za pomocą myszy, aby było widoczne.

 7. Aby przejść do adnotacji, kliknij jej ikonę. Jeśli nie widzisz ikon adnotacji, rozłóż małe czarne strzałki po lewej stronie numerów stron w panelu bocznym, aby je wyświetlić. Ikona adnotacji tekstowej wygląda jak kartka papieru z ołówkiem w Ubuntu 14.04 i wygląda jak ołówek w Ubuntu 16.04. Ikona adnotacji wyróżnienia wygląda jak kawałek papieru w Ubuntu 16.04.

 8. Po zamknięciu dokumentu zostaniesz zapytany, czy chcesz zapisać wprowadzone w nim zmiany.

W Evince 3.31 i nowszych skrótem do dodawania adnotacji tekstowej będzie sskrót, a skrótem do dodawania adnotacji wyróżnienia będzie Ctrl+ H. Evince> = 3.32 jest instalowany domyślnie w Ubuntu 19.04 i nowszych, a także może być zainstalowany jako pakiet przystawek we wszystkich obecnie obsługiwanych wersjach Ubuntu za pomocą następujących poleceń:

sudo snap install evince 
sudo snap install gnome-3-28-1804 
sudo snap connect evince:gnome-3-28-1804 gnome-3-28-1804 

Aby utworzyć wyróżnienie

Pakiet przyciągania evince udostępnia funkcję podświetlania tekstu dla wszystkich obecnie obsługiwanych wersji Ubuntu, w przeciwnym razie pakiet evince apt w 18.04 i późniejszych wersjach ma również funkcję wyróżniania tekstu.

 1. Kliknij ikonę ołówka w lewym górnym rogu. W niektórych wersjach Evince w lewym górnym rogu zamiast ikony ołówka jest ikona ołówka.

 2. Kliknij przycisk Podświetl tekst w lewym górnym rogu.

 3. Wybierz tekst za pomocą myszy, a zostanie on podświetlony.

 4. Po zamknięciu dokumentu zostaniesz zapytany, czy chcesz zapisać wprowadzone w nim zmiany.


Używam evince od wielu lat, właśnie dzisiaj odkryłem ten przycisk.
Eduardo Santana,

Dzięki @karel. Zaktualizowałem własną odpowiedź, aby zaktualizować to, co zrobiłem, odkąd zadałem to pytanie po raz pierwszy 6 lat temu.
luisgonzalez

ale jak wyróżnisz rzeczy? Czy jest też sposób, aby zobaczyć w przeglądarce uwagi obok pliku pdf? Możesz to zrobić w Mendeley!
anu

Funkcja wyróżnienia nie będzie dostępna w evince z domyślnych repozytoriów Ubuntu 19.04. Kiedy evince 3.31 lub nowszy wyląduje w domyślnych repozytoriach Ubuntu, dodam instrukcje dotyczące korzystania z funkcji wyróżniania do mojej odpowiedzi.
karel

19

Istnieje pakiet o nazwie pdfedit, który może to zrobić.


7
Pamiętaj, że pdfedit został usunięty z Ubuntu w
Dustin Kirkland,

4
Ponadto w dniu 12.04 wystąpiły błędy, takie jak przy próbie zmiany koloru lub czcionki. Ponadto pdfedit nie ma cofania, co może być bardzo frustrujące, zwłaszcza że podświetlanie nie działa zgodnie z oczekiwaniami (wyróżnia pełną linię zamiast pojedynczego słowa).
Erel Segal-Halevi

19

-------------- EDYCJA marca 2018 r. --------------

Korzystając z wielu edytorów przeglądarek pdf i po 6 latach (!) Zadawania tego pytania, zdecydowałem się na dwa różne narzędzia do różnych celów:

 • Mendeley Desktop jest doskonałym menedżerem referencji i działa bezbłędnie w większości wersji Ubuntu. Jest idealny do pisania artykułów i pisania akademickiego oraz obsługuje synchronizację notatek i wyróżnień.

 • Evince (lub Document Viewer) , domyślna przeglądarka pdf od Ubuntu 18.04 obsługuje także podświetlanie i adnotacje. Aby wyświetlić pasek menu adnotacji, musisz kliknąć czerwone kółko (patrz poniżej). Pojawią się opcje adnotacji, które można opisać lub podświetlić, jak widać na niebieskim kółku na obrazku poniżej.

Adnotacje w przeglądarce dokumentów Evince

-------------------------------------------------- ------

Dla mnie najlepszym rozwiązaniem była przeglądarka plików PDF w formacie X-Change Viewer .

Po prostu instaluje się i działa bez zarzutu pod Wine. (Źródło)

Jedynym problemem jest to, że czasami przy szybkim przewijaniu pojawiają się białe znaki nad tekstem, które są wyraźne po kliknięciu lub wybraniu linii w dokumencie.

W menu Edycja dostępna jest opcja Preferencje \ Wydajność \ Wykorzystanie wątków: „Użyj trybu synchronicznego renderowania strony”, który zapobiega tym moim białym spacjom.


Tak, PDF X-Change with Wine jest najlepszym rozwiązaniem, ale na to już odpowiedział użytkownik user11305.
mivk

16

Przeglądarka plików PDF w Mendeley pozwala wyróżniać i dodawać adnotacje do plików PDF. Aby zapisać zmiany, musisz File > Export PDF with Annotations.

Jednak Mendeley nie jest oprogramowaniem typu open source i zmusza cię do korzystania z konta ... Ale w przeciwnym razie funkcjonalność jest doskonała.

Możesz pobrać stąd .


4
Chociaż Mendelay ma ładny interfejs, możliwości adnotacji są ograniczone (można dodawać tylko notatki, bez rysunków i pól tekstowych), a adnotacje i wyróżnienia nie są zapisywane w dokumencie.
MarkovCh1

@ MarkovCh1 Z mojego doświadczenia wynika, że ​​tak Export PDF with annotations.
landroni

To, co uwielbiam w Mendeley, to jego zdolność do eksportowania strony na końcu pliku PDF, z listą wszystkich adnotacji. Całkiem fajne. Nienawidzę jednak tego, że nie jest to oprogramowanie typu open source i że zmusza cię do korzystania z konta ...
landroni

Mendeley nie obsługuje obecnie dodawania / usuwania zakładek
Titus

Lubię też Mendeleya. Pomimo swoich ograniczeń, fakt, że może synchronizować zmiany, jest niezwykle przydatny. Możesz wyróżniać / dodawać notatki samoprzylepne za pomocą aplikacji komputerowej, aplikacji na Androida lub iOS, a także ze strony internetowej Mendeley. Jednak, jak zauważyli inni, musisz szukać gdzie indziej niż wyróżniać lub dodawać karteczki
Hee Jin8

Master PDF Editor to dobre oprogramowanie do komentowania plików PDF. Istnieje darmowa wersja do użytku niekomercyjnego.

Cechy:

 1. Dodawanie obrazów do pliku PDF
 2. Dodawanie / edycja zakładek
 3. Otwieranie plików PDF na kartach
 4. Dodawanie karteczek do plików PDF
 5. Dodawanie elipsy, prostokąta, linii
 6. Podkreślanie, przekreślanie, podkreślanie tekstów

Myślę, że działa tak jak czytnik Foxit dla systemu Windows. Zalety w stosunku do okularu:

 1. W Master PDF Editor możesz zapisywać pliki PDF w normalny sposób, bez potrzeby zapisywania plików PDF za pomocą opcji „zapisz jako”.
 2. O ile wiem, w okularach nie można dodawać ani edytować zakładek, ale w Master PDF Editor można to łatwo zrobić.
 3. W okularach nie możesz dodawać obrazów do pdf, ale w Master PDF Editor możesz.

Wada w stosunku do okularu:
zużywa zbyt dużo pamięci RAM.


+1, ale jeśli inni są tym zainteresowani, funkcje komentowania są znacznie mniej wydajne niż, powiedzmy, Foxit lub PDF-XChange Viewer. Jest bardzo wydajny na inne sposoby (np. Edycję samego pliku PDF), ale nie jako zapisywanie komentarzy jako takich. Możesz dodawać kształty i tekst bezpośrednio do pliku pdf, ale nie zostaną one zapisane jako warstwa komentarzy. Zmiana formatu podświetlenia itp. Jest również bardzo kłopotliwa (za każdym razem trzeba otwierać ustawienia).
Sparhawk

Świetne narzędzie, współpracujące z plikiem LaTeX PDF, którego LibreOffice Draw, Xournal itp. Nie obsługiwałoby poprawnie
qwr 30.01.2017

7

Szukałem dokładnie tego samego. Dla mnie qpdfview działa jak urok, jest prosty w obsłudze i lekki. Jego adnotacje i podświetlanie tekstu są rozpoznawane w programie Adobe Reader (Linux wersja 9, Windows. IOS). Edycja wykonana na wyżej wymienionych platformach jest również rozpoznawana przez qpdfview. Umożliwia usuwanie adnotacji i wyróżnianie, a także przechowywanie adnotacji w pliku PDF.

Jest darmowy, kod źródłowy można znaleźć na starterze . Znajdziesz go w Centrum oprogramowania Ubuntu i istnieje ppa dla nowszej wersji: ppa: b-eltzner / qpdfview


1
W qpdfview 0.4.16 adnotacje można tworzyć za pomocą CTRL + a. Następnie tworzy się prostokąt i wybiera „Dodaj tekst” lub „Dodaj wyróżnienie”. To bardzo różni się od Acrobat Professional 8.1, w którym mogę zaznaczyć tekst, a następnie zdecydować, czy chcę dodać komentarz, usunąć tekst, dodać tekst lub zamienić tekst.
koppor

Tak, prawda. Czytelnik używa Popplera, który ma „Zbadaj lepiej (tzn. Normalny) wybór tekstu” jako Zadanie od
Marcus

6

Mam obejście tego problemu, ale jest ono zbyt zlokalizowane. Używanie okulardo czytania pliku pdf, a następnie dodawanie adnotacji przez naciśnięcie, F6aby wyświetlić pasek narzędzi Podświetlanie.

Po dodaniu adnotacji możesz zapisać plik jako document archive, który zachowa adnotację. Od File -> Export as -> Document Archive.

Uwaga Ten plik może być otwarty tylko przez Okular.

Instalowanie Okulara : Aby zainstalować okular, wydaj polecenie w terminalu:
sudo apt-get install okular


1
Możesz po prostu zapisać Zapisz jako teraz w Ubuntu 13.04 :)
shaneonabike

To była odpowiedź na inne konkretne pytanie, które się tu połączyło. Teraz używam Evince i / lub Foxit Reader.
Anwar

Programista okalur powinien domyślnie włączyć pasek narzędzi Podświetlanie. Walczyłem przez kilka dni, a twój komentarz mnie uratował. Dziękuję
Vu Gia Truong,


5

Przetestowałem przeglądarkę PDF X-Change i podczas przewijania wystąpił ten sam problem z białą przestrzenią. Obecnie używam Foxit Reader 4.3, który działa naprawdę bezbłędnie. Foxit 5 ulega awarii z winem 1.3, ale działa dobrze z winem 1.4 i 1.5. Jedynym drobnym błędem jest to, że po dodaniu adnotacji tekstowej pojawi się pytanie, czy chcesz pobrać słownik. Wystarczy kliknąć Anuluj i kontynuować pracę. Będzie Cię pytać tylko raz za każdym razem, gdy otworzysz Foxit.

Udało mi się ustawić Foxit reader 4 jako domyślną przeglądarkę pdf, ale mogę otwierać pliki, klikając dwukrotnie plik pdf tylko wtedy, gdy Foxit nie jest otwarty. W Foxit 5 ten problem został rozwiązany. Zobacz ten wątek: Jak ustawić program do wina (np. Foxit Reader dla systemu Windows) jako program domyślny?

Mam nadzieję, że funkcja adnotacji pdf w evince poprawi się, aby uniknąć używania wina.


5

Najnowsza wersja domyślnej przeglądarki PDF Ubuntu, Evince, ma wbudowany zakreślacz. Jest bardzo wydajny. W odróżnieniu od innych programów podświetlony tekst jest wykrywany również, gdy otwieramy go za pomocą innych programów, takich jak Adobe PDF Viewer. Numer wersji to 3.17.4 i można go pobrać, korzystając z linku poniżej:

https://github.com/GNOME/evince/releases

Pamiętaj, że musisz najpierw usunąć starą wersję Evince, zanim zainstalujesz nową. Ponadto program zawiesił się kilka razy w pierwszym dniu instalacji, ale teraz jest całkowicie w porządku od miesiąca.

~ Pozdrawiam ~


4

Używam starej wersji Foxit Reader (najnowszej wersji 4.x od oldapps.com) i działa bardzo dobrze pod Wine.

W tej chwili nie ma dobrego natywnego rozwiązania do podświetlania!


4

PDF Studio jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem. Nie jest bezpłatny, ale można go zainstalować za pomocą Centrum oprogramowania Ubuntu.


3

Myślę, że Xournal to narzędzie, którego szukasz. Co powinieneś zrobić, to eksportować w formacie PDF, a zmiany zostaną zapisane w formacie pdf.


3

Może xournal (aplikacja do dodawania adnotacji do plików pdf)

Kliknij, aby zainstalować xournal

I okular osobno zapisuje podświetlanie, więc jeśli chcesz zapisać podświetlanie, musisz zapisać plik pdf jak nowy plik, aby zapisać podświetlanie.


Próbowałem zapisać jako nowy plik. Próbowałeś tego?
Anwar

1
Spowoduje to zapisanie wyróżnienia jako części pliku PDF w sposób, którego nie można edytować w innych edytorach PDF, jeśli mam rację.
MarkovCh1

Naprawdę lubię Xournal, ale kiedy eksportujesz adnotacje Xournal jako plik PDF, zapisuje obraz każdej strony z adnotacją. Gdy więc wyślesz ten plik PDF do kogoś innego, nie będzie on mógł go przeszukać. Poza tym głównym ograniczeniem, Xournal jest całkiem fajny.
Aras,

Właśnie użyłem Xournal, a plik został zapisany jako plik PDF z możliwością wyszukiwania. Doskonały.
Erel Segal-Halevi

3

Miałem to samo pytanie, ale niestety nie dotarłem do żadnej satysfakcjonującej odpowiedzi, ponieważ jestem okularem najbliższym (ale, jak mówisz, nie zapisuje zmian w tym samym pliku, co jest problemem).

W końcu zdecydowałem się użyć „PDF-Xchange Viewer”: ten program robi dokładnie to, co chciałem zrobić i robi to dobrze, ale ma dwa problemy: jest darmowy, ale nie otwiera się i nie ma wersji linux, chociaż może być używane w ubuntu przez wino. Chciałbym, żeby istniały lepsze sposoby dodawania adnotacji do plików PDF i tak dalej.

Być może mógłbyś otworzyć problem u programistów okularów, więc mam nadzieję, że będą mogli wdrożyć tę funkcję w najbliższej przyszłości.


3

LibreOffice Draw działa dość dobrze w przypadku plików PDF. Może nie tylko opisywać, ale także wykonywać wszystkie funkcje Rysowania, takie jak rysowanie linii, kształtów itp. Zapisuje jako własny format pliku .odg, ale może być eksportowany jako plik PDF.


2

Powinieneś także wypróbować PDF Buddy , internetowy edytor PDF, który obsługuje podświetlanie, adnotacje i inne popularne funkcje edycji. Jest to szybkie i łatwe rozwiązanie, które działa w każdej nowoczesnej przeglądarce.

(Pełne ujawnienie: jestem współzałożycielem PDF Buddy)


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.