Czy mogę pomyślnie zainstalować zewnętrzną kamerę internetową?


8

Mój laptop ThinkPad R61i nie ma wbudowanej kamery internetowej. Jeśli kupię standardową kamerę internetową, czy mogę zainstalować ją na Ubuntu 12.04? Poszukałem go w Internecie i na blogu napisano, że Cheese jest jednym z najlepszych programów do obsługi kamer internetowych w systemie Ubuntu. Czy oprogramowanie Cheese i inne oprogramowanie kamery internetowej mogłyby współpracować z zewnętrzną kamerą internetową?

Odpowiedzi:


9

Ubuntu, dzięki Linux Kernel obsługuje wiele WIELU rodzajów kamer internetowych. Nie ma potrzeby instalowania żadnych sterowników z dołączonej płyty CD (nawet jeśli płyta CD jest dostarczana tylko z systemem Windows w prawie wszystkich przypadkach). Po prostu podłącz go.

Jeśli chciałbyś spróbować kamerę w Ubuntu, jest to tak proste jak podłączenie go do komputera, a następnie zainstalować program ser , albo z Centrum Oprogramowania lub poprzez terminal wykonując następujący wiersz: sudo apt-get install cheese. Następnie po prostu otwórz myślnik i wpisz ser , uruchom program serowy i zobacz, jak to działa po wyjęciu z pudełka.

Testowałem co najmniej 10 różnych kamer internetowych, od Logitech, Sony, Genius, HP, a nawet kilka chińskich dziwnych z nazwami, których tak naprawdę nie pamiętam ...

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Jako odrobinę komicznej ulgi dodam, że ser działał również z kamerą internetową marki Windows, którą mieliśmy wokół.
TrailRider

1
Chciałem to kiedyś wypróbować. Cóż, masz go, kompatybilny nawet z systemem Windows i edycją „Doors”.
Luis Alvarado,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.