Jak skopiować istniejące pliki filmowe na iPada, aby obejrzeć?


32

Mam iPada i komputer z systemem Ubuntu 12.04 z dużą ilością plików filmowych w różnych formatach (avi, mp4, m4v itp.).

Czy możliwe jest przesłanie tych plików z systemu Linux bezpośrednio na iPada (bez synchronizacji iTunes) przez USB, a następnie odtworzenie tych filmów na iPadzie bez ponownego formatowania / zmiany ich rozmiaru?

Wcześniej korzystałem z iTunes w środowisku wirtualnym Windows XP z innymi urządzeniami mobilnymi z iOS, ale wolałbym, jeśli to możliwe, podejście oparte na czystym Linuksie.

(Tworzę to pytanie, aby móc udostępnić rozwiązanie, które znalazłem, ponieważ nie udało mi się znaleźć prostej, zadowalającej odpowiedzi w innym miejscu).


Znalazłem przewodnik na temat „ przesyłania plików AVI na iPada ”.

Odpowiedzi:


34

Tak, możesz łatwo kopiować filmy na iPada (lub inne urządzenie z systemem iOS) w Ubuntu bez korzystania z iTunes, Wi-Fi lub Dropbox ani żadnego innego strasznego rozwiązania.

Po pierwsze, wybierz jedną z wielu aplikacji odtwarzacza wideo dostępnych w App Store. (Wyszukiwanie odtwarzacza wideo zwraca wiele nieistotnych wyników. Zalecam wyszukiwanie odtwarzacza AVI lub MP4 lub innego żądanego formatu). Znalazłem Flex: odtwarzacz , który działa na moje potrzeby i jest bezpłatny, ale praktycznie nie ma żadnych funkcji poza odtwarzaniem wideo. Inni gracze oferują więcej funkcji, ale ogólnie mogą kosztować od 0,99 do 4,99 USD.

Po drugie podłącz iPada do komputera przez USB. Mam nadzieję, że powinieneś dostać wyskakujące okienko z dwoma punktami montażu na iPadzie.

 • Mój iPad (lub jakkolwiek ma na imię Twój iPad)
 • Dokumenty na moim iPadzie

Uważam, że ta funkcjonalność sięga 11.04, ale przynajmniej 11.10. Jeśli tak się nie stanie, zobacz rozwiązywanie problemów poniżej.

Przejdź do „Dokumentów na moim iPadzie” (twoje imię będzie się różnić) i znajdź właśnie zainstalowaną aplikację. Będzie to wyglądało jak aplikacja z ikoną, ale tak naprawdę jest to folder dla tej aplikacji i jej plików (przynajmniej tych dostępnych dla użytkownika).

Przykład montażu „Dokumenty na moim iPadzie”

Otwórz ten folder (tj. Kliknij go dwukrotnie), a następnie otwórz folder Dokumenty .

Teraz wystarczy skopiować pliki wideo do tego folderu. Po następnym otwarciu wybranego odtwarzacza wideo wszystkie filmy powinny być widoczne i dostępne do odtwarzania (zakładając, że odtwarzacz wideo obsługuje kodeki, jeśli nie, inny prawdopodobnie).

Uwaga: ogólnie stwierdziłem, że jeśli załaduję nowe pliki wideo na urządzenie, gdy aplikacja jest otwarta, muszę zamknąć i ponownie otworzyć aplikację, aby mogła zarejestrować nowe pliki. Jednak niektóre aplikacje mogą być bardziej proaktywne w skanowaniu w poszukiwaniu nowych plików.

Rozwiązywanie problemów:

Jeśli urządzenie nie zostanie automatycznie sparowane i zamontowane:

Upewnij się, że masz libimobiledevice-utilsi ifusezainstalowałeś

sudo apt-get install libimobiledevice-utils ifuse

a następnie biegnij

idevicepair unpair && idevicepair pair

a następnie odłącz i ponownie podłącz urządzenie.

Jeśli nie widzisz skopiowanych plików wideo

 • Upewnij się, że pliki zostały skopiowane do odpowiedniego folderu Dokumenty właściwej aplikacji .
 • Zamknij i ponownie otwórz aplikację, aby odświeżyć listę plików.
 • Przeczytaj dokumentację aplikacji, aby upewnić się, że wybrana aplikacja obsługuje odpowiedni format wideo i kodek.

Plik jest widoczny, ale nie jest odtwarzany poprawnie / wcale

 • Przeczytaj dokumentację aplikacji, aby upewnić się, że wybrana aplikacja obsługuje odpowiedni format wideo i kodek.
 • Jeśli plik wideo ma wysoką rozdzielczość (np. 1080p), wypróbuj plik o niższej rozdzielczości. Niektóre aplikacje mają problemy z odtwarzaniem wideo w wysokiej rozdzielczości. Urządzenia starszej generacji również czasami mają problemy z powodu wolniejszego sprzętu. Być może utknąłeś w dół podczas konwertowania na coś więcej niż 720p. (Ale najpierw wypróbuj kilka różnych aplikacji).

2
Działa to świetnie na moim iPadzie 3 z ios 7, ale po aktualizacji do io7 urządzenie pyta mnie, czy ufam komputerowi, gdy podłączę go przez USB. Bez względu na to, ile razy naciskam przycisk zaufania, ciągle pyta mnie, czy ufam komputerowi.
Rafi Kamal

Rafi: Jeśli działał świetnie z iOS 7, ale po aktualizacji do wersji 7 nie działa?
K7AAY

4
ios8 i Ubuntu 14.04 (z aktualnymi pakietami dla libimobiledevice-utils i ifuse od 2014-12-20) nie działa. Pokazuje „iPad”, ale nie link „Dokumenty na moim iPadzie”. Jedyną rzeczą, którą udało mi się zabrać do pracy, jest pobieranie plików przez scp i Wi-Fi, jak pokazano w tej odpowiedzi: askubuntu.com/a/533366/93794
Darren Cook

1
Chciałbym, żeby to działało :( Mam Ubuntu 18.10 i iOS 11. Po kliknięciu „Dokumentów na moim iPadzie” pojawia się błąd „Nie można uzyskać dostępu do dokumentów na moim iPadzie / nieobsługiwany błąd blokady (-2)”
Seub

9

W przypadku Ubuntu 14.04 - iOS 8 odpowiedź
Roba Van Dam'a nie zadziałała dla mnie.

Pobierz aplikację menedżera plików z App Store z funkcją udostępniania, na przykład:

 • Filemanager Aplikacja posiada funkcjonalność serwera internetowego WiFi
 • FileBrowser Aplikacja obsługuje protokół SMB

w ten sposób możesz przesyłać i pobierać pliki.


1
Witamy! Jeśli zostanie to ocenione pozytywnie, pojawi się na liście, więc „powyżej” nie ma już sensu; Czy możesz edytować, zastępując go tekstem „Odpowiedzi przy użyciu ...”?
Volker Siegel

1
Zainstalowałem „Dokumenty 5” firmy Readdle, która jest bezpłatna i zawiera tylko nieistotne zakupy za pomocą aplikacji pin. Mógłbym wtedy nacisnąć Sieć, potem serwer SFTP i połączyć się w ten sposób z moją maszyną Ubuntu 14.04. (Nie musiałem konfigurować serwera SFTP - wystarczyło uruchomienie sshd.) Wiele innych opcji połączeń. Testowałem pliki mp4 i pdf. Odtwarzacz filmów jest w porządku, a przeglądarka plików PDF jest w porządku; szkoda, że ​​nie mogę otworzyć plików w alternatywnych odtwarzaczach filmów.
Darren Cook

1
VLC na iOS działa dobrze w tym celu. Pozwala po prostu przeciągać i upuszczać pliki przez WiFi lub pobierać je z Dropbox.
AdrianoFerrari

Dzięki, VLC na iOS w połączeniu z lokalnym hotspotem działa naprawdę dobrze! :) Zobacz ubuntuhandbook.org/index.php/2016/04/ ... jak otworzyć lokalny hotspot
S0me0ne

2

Jeśli aplikacja nie wyświetla się podczas nawigacji w folderze „Dokumenty na moim iPadzie”, może być konieczne pokazanie ukrytych plików CTRL- H.


1

po raz pierwszy zamieszczam odpowiedź tutaj. przepraszam, jeśli złamałem regułę witryny lub coś takiego.

jeśli nie masz Wi-Fi w domu lub nie jesteś zainteresowany wydaniem 4,99 USD na aplikację na iPada (kiedy to zostało napisane), nie zawracaj sobie głowy dalszą lekturą.

Mam rozwiązanie, ale wymaga lokalnej sieci Wi-Fi (nie USB) i zakupu aplikacji w sklepie z aplikacjami.

rozwiązaniem jest ustawienie maszyny Ubuntu jako serwera i połączenie się z nią za pomocą iPada przez ftp, umożliwiając przesyłanie plików do iz.

Właśnie uruchomiłem go w mniej niż 5 minut z moim ubuntu13.10 / ipad i mniej niż rok doświadczenia z Linuksem.

 1. przejdź do sklepu z aplikacjami na iPadzie i zainstaluj goodreader na iPada . jest to część i jedyna część, w której kosztuje $.

 2. na swoim Ubuntu zainstaluj vsftpd z Ubuntu Software Center lub w terminalu

  sudo apt-get install vsftpd
  
 3. uruchom vsftpd, uruchamiając

  sudo /etc/init.d/vsftpd
  

  lub

  service vsftpd start
  
 4. powinieneś być w stanie znaleźć adres inet, uruchamiając

  sudo ifconfig
  
 5. z adresem inet, nazwą użytkownika i hasłem możesz połączyć się z urządzeniem ubuntu z iPada i pobierać filmy lub dowolny plik, postępując zgodnie z tymi prostymi instrukcjami Goodreadera .

 6. aby obejrzeć wideo lub otworzyć dowolny pobrany plik, użyj przeglądarki dostępnej w aplikacji goodreader.

piszę tutaj, co dla mnie zadziałało. jeśli masz lepszy / tańszy sposób, opublikuj go tutaj!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.