Drugi ekran jest obracany w konfiguracji z dwoma monitorami


8

Mam laptopa podłączonego do drugiego monitora za pomocą portu VGA. Nie użyto żadnych zastrzeżonych sterowników. Kiedy przechodzę do Preferencji systemowych -> Monitor i włączam to, nie wygląda tak, jak powinno, i jest obrócone o 90 stopni w prawo lub w lewo. Nie mogę wybrać Normalny w menu rozwijanym rotacjiù w preferencjach monitora.

Zastanawiam się, czy istnieje sposób obejścia tego problemu, aby wyglądał normalnie.

Odpowiedzi:


7

Ok, właśnie to rozwiązałem. Wpisałem terminal:

xrandr --output VGA1 --mode 1280x1024 --rotate normal

Jeśli masz ten sam problem, musisz zmienić „VGA1” z odpowiednim wyjściem (wystarczy wpisać xrandr w terminalu, aby wyświetlić listę swoich wyjść wideo) i „1280x1024” z żądaną rozdzielczością.


1
Czy --modeopcja jest obowiązkowa? Czy nie mogę po prostu nakazać, aby się obracał bez względu na aktualną rozdzielczość?
MestreLion

jeśli nie chcesz ręcznie ustawiać rozdzielczości, użyj --autozamiast tego
vonValle

--auto przełącza na preferowaną rozdzielczość monitora , która nie jest bieżącą lub pożądaną rozdzielczością.
MestreLion

Jeśli nie chcesz zmieniać rozdzielczości, ustaw ją na tę samą, na której już jesteś.
vonValle

Udało się, ale jak powiedział Steve Hanov, istnieją pewne fizyczne ograniczenia sprzętowe, więc odłożenie obu ekranów przekracza ograniczenia i wszystkie przerwy GUI. Dzięki umieszczeniu drugiego monitora poniżej lub powyżej głównego na moim laptopie udało się, dzięki!
unmultimedio

4

Właśnie miałem ten problem. Wygląda na to, że Ubuntu ma limit, jak szeroki może być ekran wirtualny, więc obraca drugi, jeśli to pozwoli zmieścić się poniżej tego limitu. Spróbuj ustawić drugi ekran poniżej pierwszego w ustawieniach wyświetlania.


1

Po świeżej instalacji w moim systemie ekran laptopa został obrócony o 90 stopni. Aby to rozwiązać, wylogowałem się i wybrałem Ubuntu 2D. Na początku byłem zdezorientowany, ponieważ wcześniej miałem dwa ekrany i nie miałem problemów. Pamiętam pierwotnie, kiedy podłączyłem monitor do portu VGA, narzekałem, że nie mam wystarczającej ilości pamięci wideo, aby uruchomić konfigurację rozdzielczości, o którą prosiłem. Powiedział mi, żebym przeszedł na Ubuntu 2D. W nowej instalacji miałem monitor podłączony do portu VGA - i tym razem nie narzekałem, z wyjątkiem obracania ekranu laptopa o 90 stopni, co było mylące.


1

Znalazłem obejście tego problemu po kilku godzinach badań i eksperymentów. Mam monitor Acer 22 "i laptop HP Pavilion dv2000. Oto kroki, które rozwiązały problem.

  1. Wszedłem do menu samego monitora (przyciski na dole wyświetlacza), znalazłem ustawienie „Tryb szerokokątny” i wyłączyłem je. W tym momencie wyświetlacz był nadal na boki, ale w wąskim widoku, który nie wykorzystuje pełnej szerokości ekranu. Wyświetlacz jest teraz wyśrodkowany na monitorze z dwoma czarnymi paskami po bokach ekranu.

  2. Poszedłem do właściwości wyświetlania Ubuntu i wybrałem Mirror Mirror. Spowodowało to wyświetlenie tej samej zawartości w tej samej rozdzielczości na obu monitorach (moim głównym wyświetlaczem jest ekran laptopa) i ustawienie drugiego monitora w normalnej pozycji pionowej. Miało to taki sam wpływ na monitor laptopa, jak i na drugi, ponieważ ekran nie zajmuje całej szerokości ekranu.

  3. Następnie odznaczyłem Wyświetlacze lustrzane. Wyłączyło to tworzenie kopii lustrzanych, ale pozostawiło oba wyświetlacze we właściwej orientacji z tą samą rozdzielczością. Teraz żaden ekran nie obejmuje całego obszaru ekranu, ale przynajmniej oba działają! Zmiana rozdzielczości na dowolnym monitorze powoduje wyświetlenie komunikatu o błędzie, ale to obejście będzie na razie służyć.


0

Udało mi się obejść ten problem z poziomu „ wyświetlaczy ” (GUI), bez konieczności uciekania się do xrandr, w następującej kolejności:

  1. lustro (i zastosuj )
  2. wyłącz monitor laptopa w stacji dokującej, pozostawiając niezmienioną (aktualną i niską) rozdzielczość (i zastosuj )
  3. wreszcie zwiększ rozdzielczość na monitorze zewnętrznym do maks. (i aplikuj )

Zauważ jednak, że właśnie tego szukałem:

  • wyłączony monitor laptopa
  • zewnętrzny monitor włączony

co może nie jest tym, czego szukasz (ale w takim przypadku xrandr może załatwić sprawę) ...


0

Miałem te same problemy. Na początku mój drugi monitor wyglądał dobrze z rozdzielczością 1440 x 900, ale po zmianie ustawień nadal obracał ekran i normalny tryb nie był już dostępny.

xrandr --output VGA1 --auto --rotate normal

Tymczasowo rozwiązuje problem, ale muszę to powtórzyć po zalogowaniu itp.

Wróciłem z Unity 3D do Metacity 2D, zobacz: Czy można zmienić Unity 3D na 2D i czy po tym uzyskam jakieś zwiększenie wydajności?

Teraz problem został rozwiązany, mogę wybrać właściwą rozdzielczość, a także normalną orientację. W Unity 3D występuje błąd, ponieważ narzeka on na brak dopasowania rozdzielczości do ramki 2K, 1440 nie przekracza 2K!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.