Nie można odłączyć super klucza od Unity


8

Z powodu problemu ze zgodnością karty graficznej przy użyciu CrunchBang, powiedziano mi, że najlepszą opcją byłoby przejście do wersji 12.04 LTS. Próbuję skonfigurować wszystko i spersonalizować sposób, w jaki się do tego przyzwyczaiłem, ale mam pewne problemy z rozpinaniem domyślnych skrótów Unity.

Przyzwyczaiłem się do przekierowywania wszystkich moich skrótów przez superklucz (T dla terminala, W dla sieci, Up dla zwiększenia krycia i tak dalej). Postępowałem zgodnie z instrukcjami, aby zainstalować compizconfig-settings-manager, i przeprowadziłem zaawansowane wyszukiwanie wszystkich skrótów klawiaturowych powiązanych z superkluczem, w tym skrótów Unity, ale Unity nadal wydaje się nasłuchiwać tego naciśnięcia klawisza, a zatem ani compiz, ani skróty klawiszowe skonfigurowane w ustawieniach systemowych -> klawiatura odbiera polecenia, które im daję.

(Próbowałem też po prostu zmienić klucz uruchamiający Unity zamiast go wyłączać, jak pokazano poniżej - żadne z nich nie działało)

Powiedziałem Unity, żeby się wyluzował, ale nie będzie.


Mam podobny problem, ale tak naprawdę nie mogę powiązać tego przycisku, ponieważ utrzymuje automatyczne przełączanie na wyłączone.
David Yell

Odpowiedzi:


1

Uwierz, że Unsettings pozwoli ci to zrobić.

sudo add-apt-repository ppa:diesch/testing
sudo apt-get update
sudo apt-get install unsettings

To w ogóle nie miało żadnych ustawień przypisywania klawiszy. Przeczytał także wszystkie ustawienia, które już miałem w compiz, pokazując, że ustawienia compiz są z pewnością zapisywane i czytane gdzieś.
Thomas Thorogood,

Hmm, użyłem narzędzi dostosowujących do jedności 2d i myślę, że tak było. Są podobnymi programami. Przepraszam, że przeszedłeś cały trud.
Chris

0

Wydaje się, że już znany błąd: https://bugs.launchpad.net/compiz/+bug/950160 Aby pracować z wymienionym rozwiązaniem Czy mogę zdefiniować skróty klawiaturowe za pomocą klawisza Super? , może być konieczne wyłączenie Tap_Detection dla Super key.

Zobacz https://code.launchpad.net/~brandontschaefer/unity/disable-super-tap-detection

sudo nano /usr/share/compiz/unityshell.xml

Dodaj <tap_detection>false</tap_detection>:

 <option type="float" name="panel_opacity">
 ..
     <short>Key to show the Dash, Launcher and Help Overlay</short>
     <long>Holding this key makes the Launcher and Help Overlay appear. Tapping it opens the Dash.</long>
     <tap_detection>false</tap_detection>
     <default>&lt;Super&gt;</default>
 </option>

0

Próbowałem czegoś i zadziałało. Nie zmieniłem wszystkich wiązań, ale niektóre i zadziałały.

Instalujesz gconf-editororaz z menu idziesz do EdycjaZnajdź i wyszukujesz ciąg znaków <Super>(z <>symbolami). Wybierz wyszukiwanie we wszystkich nazwach kluczy i wartościach kluczy. Następnie przeglądasz każde znalezisko i zmieniasz wartość na coś innego lub ją wyłączasz. Sugerowałbym, abyś prowadził dziennik zmian, abyś mógł wprowadzić zmiany w razie gdyby coś poszło nie tak.

I zmienił <Super>wsię <Super><Alt>pi to zadziałało. Możesz też pozostawić to pole puste lub napisać, Disabledaby je wyłączyć.

Jeśli chcesz ponownie przypisać funkcje do innych kombinacji, pamiętaj, że tylko klawisze specjalne mają <>symbole i wszystkie litery należy umieszczać małymi literami. W przeciwnym razie komplikuje się. Musisz napisać każdą kombinację. Nie pobiera go automatycznie.


0

Jeśli nie masz nic przeciwko użyciu liczb, możesz umieścić ulubione na górze, a następnie przytrzymaj Super (klawisz Windows) i naciśnij cyfrę 1/2/3 ... dla pierwszej / drugiej / trzeciej aplikacji.


-2

Działa to dla mnie na Ubuntu 12.04 precyzyjnie, bez Compiz.

W edytorze dconf: con → canonical → unity-2d → launcher i odznacz opcję „ super-key-enable ”.


2
Problem z twoją odpowiedzią polega na tym, że dotyczy Unity-2D, a pytanie dotyczy Unity 3D.
RolandiXor
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.