Pokaż wszystkie zdjęcia rekurencyjnie (w tym wszelkie podfoldery)


14

Czy ktoś zna aplikację, która pozwala uzyskać przegląd wszystkich zdjęć folderu, w tym wszystkich podfolderów?

Chciałbym przejrzeć mój system plików, a następnie przejrzeć wszystkie zdjęcia bieżącego folderu, takie jak Adobe Bridge (na komputerze Mac).

Odpowiedzi:


11

Nie aplikacja, ale przydatne narzędzie do rekurencyjnego wyświetlania zdjęć folderu i podfolderu:

feh --recursive --auto-zoom --geometry 1600x1000 ~/Pictures

Może również generować obraz z miniaturami:

feh -r -i ~/Pictures -O index.png

Nie jest to dokładnie to, czego szukaliście ty (i ja), ale jest to jedyna opcja, jaką znalazłem w Linuksie w tym momencie, aby rekursywnie przeglądać obrazy katalogu.


Nie używam tego okna, mimo że strona podręcznika mówi, że tryb domyślny („pokaz slajdów”) „otwiera jedno okno i wyświetla w nim pierwszy obraz, do zmiany slajdów (obrazów) można użyć klawiatury i myszy” .
Mitch

6

Menedżer zdjęć Shotwell

shotwell

Shotwell to cyfrowy organizer zdjęć zaprojektowany dla środowiska graficznego GNOME. Umożliwia importowanie zdjęć z dysku lub aparatu, organizowanie ich na różne sposoby, przeglądanie ich w trybie pełnego okna lub trybu pełnoekranowego oraz eksportowanie ich w celu udostępniania innym osobom.

Zainstaluj za pośrednictwem centrum oprogramowania

Jest instalowany domyślnie. Zaimportuj automatycznie główny folder (i wszystkie podfoldery) za pomocą FileImport from Folder. Sugeruję również, aby zaznaczyć opcję „Obserwuj katalog biblioteki w poszukiwaniu nowych plików” w EditPreferencesLibrary.

Strona główna


1
dzięki, ale nie chcę importować zdjęć. Chciałbym przejrzeć mój system plików, a następnie przejrzeć wszystkie zdjęcia bieżącego folderu, takie jak Adobe Bridge (na komputerze Mac)

Nazywa się to „importowaniem” - ale tak naprawdę oznacza „skanowanie” po wybraniu folderu ze zdjęciami. Ale tak naprawdę to nie działa tak, jak szukasz.
Jakob

3

spróbuj digikam. (sudo apt-get install digikam)

Umożliwia przeglądanie systemu plików i pokazuje rekursywnie liczbę zdjęć dostępnych dla każdego folderu. Nie musisz importować zdjęć, ale digikam zajmie (może godziny) trochę czasu na przeskanowanie systemu plików


2
zwróć uwagę, że digikam jest narzędziem KDE i będzie wymagało instalacji dużej liczby pakietów - może nie być najlepszą opcją, jeśli chce tylko listy.
ImaginaryRobots

3

Nomacs idzie w tym kierunku, ale nie jest dokładnie tym, o co prosiłeś.

Od dawna mam to samo pytanie, ponieważ najlepszą organizacją zdjęć jest katalog drzewa, a nie zestaw znaczników w bazie danych, który ryzykujesz utratą przy każdej ponownej instalacji systemu Linux.

Nomacs ma opcję w menu Plik o nazwie „Skanuj folder rekurencyjnie”, która umożliwia przeskakiwanie z podfolderu do innego, w trybie przeglądania, w trybie pokazu slajdów lub cokolwiek innego. Nie wyświetla jednak wszystkich miniatur w tym samym miejscu.

W menu paneli „Podgląd miniatur” umożliwia bardzo szybkie przeglądanie zawartości folderu. Potrzebuje tylko opcji przeglądania, która pokazuje foldery obok siebie w stylu osi czasu. Zróbmy prośbę o dodanie funkcji, deweloperzy reagują bardzo szybko :)


1

Powinieneś być w stanie po prostu wyszukać określone typy plików w menedżerze plików (Nautilus). Poszukaj opcji wyszukiwania typów plików graficznych.

http://library.gnome.org/users/user-guide/stable/nautilus-searching.html.en


1
To jednak nie pokazuje (zawartości) obrazów.
Eliah Kagan

Zrzut ekranu na stronie, do której linkuję, pokazuje miniatury - czy zamiast tego są jakieś inne informacje, które chcesz wyświetlić?
ImaginaryRobots

1
Nie jestem pytającym, więc nie wiem, ale z pytania wynika, że ​​OP może chcieć czegoś, co wyświetli zdjęcia w pełnym rozmiarze (bez uruchamiania osobnej aplikacji).
Eliah Kagan,

1

to pytanie sprzed 5 lat, ale nikt nie zauważył tego rozwiązania - ani tutaj, ani w 3 najlepszych odpowiedziach Google na to pytanie - więc oto:

po prostu użyj VLC - jest dostępny dla wielu dystrybucji i na ubuntu w lewym „oknie narzędziowym” VLC masz opcję: „moje zdjęcia” - pobiera wszystkie zdjęcia z twojego / home / user / images / (w tym podfolderów) i odtwarza jako pokaz slajdów

mam nadzieję, że to pomoże!


1

Przybyłem tutaj, szukając rozwiązania dokładnie tego samego problemu. To, co ostatecznie działało dla mnie, to XnViewMP . W drzewie katalogów po lewej stronie kliknij prawym przyciskiem myszy folder najwyższego poziomu i wybierz opcję Pokaż wszystkie pliki (rekurencyjne) .


To działa dla mnie.
Snowcrash,

0

Spróbuj tego :

exiftool -ext .JPG -fast -p '$directory/$filename;$Keywords' -qq -r -m . 2> /dev/null | grep -i '\;.*keyword1\|keyword2' | sed 's/\;.*//'

Da to wykaz wszystkich nazw (ścieżka włączone), które zawierają zarówno keyword1lub keyword2; Prześlij go do wybranego przez siebie widza, który fehjest rzeczywiście prawidłowy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.