Pomóż podłączyć OpenVPN w Ubuntu 12.04


8

Jestem nowy w Ubuntu i chciałbym wiedzieć, czy istnieje kompletny samouczek krok po kroku, jak skonfigurować połączenie OpenVPN. Mam nadzieję, że będzie to tak proste, jak robienie tego w systemie Windows 7. Mam pliki .ovpn, których chcę używać. Czy są jakieś pakiety, których potrzebuję? Czy istnieje interfejs GUI do łączenia się z OpenVPN, czy też powinienem przejść przez terminal i mieć wiedzę na temat niektórych poleceń? Mam nadzieję, że możesz mi pomóc! :)

Odpowiedzi:


9

Możesz użyć apletu Network Manager do skonfigurowania połączeń VPN. Najpierw musisz zainstalować wtyczkę openvpn.

Albo z wiersza poleceń:

sudo apt-get install network-manager-openvpn network-manager-openvpn-gnome

Lub za pośrednictwem centrum oprogramowania (wyszukaj Network-manager-openvpn-gnome).

Następnie menu apletu sieciowego pozwoli ci skonfigurować połączenia VPN. Będzie mieć dodatkowe menu „Połączenia VPN” z podmenu „Konfiguruj VPN ...”. Stamtąd możesz zaimportować istniejący plik .ovpn, wprowadzić lokalizację pliku klucza i certyfikatu, wprowadzić hasło klucza itp.

W zależności od konfiguracji serwera VPN i potrzeb możesz także:

  • zdefiniować specjalne serwery DNS?
  • zaznacz „Używaj tego połączenia tylko do zasobów w jego sieci”?
  • itp.

1

Dostępne są doskonałe zasoby, przeczytaj to i to .

Dla GUI klienta można spróbować GOpenVPNlub hamachilub gvpnc. Poszukaj ich w centrum oprogramowania.


Dzięki za linki. Jak wspomniałem w moim zapytaniu, jestem początkującym we wszystkich sprawach Ubuntu i Linux i mam niewielkie doświadczenie w nawigacji w Terminalu. Miałem nadzieję, że będzie interfejs GUI OpenVPN, który pozwoli ci uruchamiać pliki .ovpn w celu połączenia VPN. Myślę, że to nie będzie takie łatwe.
les02jen17

AKTUALIZACJA: GOpenVPN nie działa dla mnie, nie wiem dlaczego. Na stronie głównej jest napisane, że dotyczy tylko Ubuntu Jaunty (9.04?) I mojej 12.04. Nie wiem, dlaczego to nie działa. Udało mi się umieścić pliki .opvpn w etc / openvpn zgodnie z instrukcją, ale kiedy go uruchomię, nigdzie się nie pojawia. Inne jeszcze nie próbowałem.
les02jen17,

1

hej, możesz zainstalować wtyczkę OPEN VPN, przechodząc do sieci i wybrać Openvpn, a następnie zainstalować wtyczkę OPEN VPN


4
Witamy w Ask Ubuntu! Chociaż teoretycznie może to odpowiedzieć na pytanie, lepiej byłoby zawrzeć tutaj istotne części odpowiedzi i podać odnośnik.
fossfreedom

2
Link jest teraz zepsuty.
krlmlr
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.