Xfce Aplet dostosowujący głośność dla 12.04


8

Niedawno zaktualizowałem Mythbuntu 10.10 do 12.04, który używa Xfce, i zdałem sobie sprawę, że nie ma apletu dźwiękowego do regulacji głośności jednym suwakiem , jak w 10.10.

Czy jest coś jeszcze do zrobienia? A może Xfce staje się jeszcze bardziej minimalistyczny?


1
Jaką masz wersję Xfce?
Mitch

3
Używam Xubuntu (12.04), który zapewnia aplet dźwięku jako część wtyczki Indicator. Kliknij panel -> Panel -> Dodaj nowe elementy i sprawdź, czy tam jest.
0xf3f

Odpowiedzi:


4

Możliwe jest użycie standardowej regulacji głośności GNOME.

Jeśli dodasz gnome-sound-applet do listy uruchamiania aplikacji (znajduje się w oknie dialogowym Ustawienia sesji i uruchamiania w standardowym Xfce), pojawi się w obszarze powiadomień wraz z menedżerem sieci, Dropbox i innymi apletami.


2
  1. Zainstaluj xfce-volumedpakiet.

  2. Przejdź do menu „Dodaj nowy element” dowolnego panelu,

  3. następnie dodaj „Audio Mixer”.


1

Również aplikacja do regulacji głośności może być poza wtyczką Indicators. Mój był, a kiedy ponownie dodałem aplikację, przywróciła moją ikonę dźwięku.


Dla mnie wtyczka wskaźnika zawiera wskaźniki sieci, dźwięku i poczty. To dziwne, jak wszystkie są zgrupowane razem. To było bardzo pomocne, dzięki!
Tom

0

Wierzę, że standardowa aplikacja do sterowania dźwiękiem xfce na pasku zadań działa teraz za pomocą kółka myszy (lub na moim laptopie przewijanego elementu z boku podkładki pod mysz lub jakkolwiek to się nazywa), gdy wskaźnik myszy jest nad nim ? również myślę, że przeczytałem, że można dodać suwak, który pojawia się, gdy klikniesz go w jakiś sposób. Przepraszam, nie mam szczegółów.


także jeśli korzystasz z pulseaudio, musisz mieć zainstalowany pavucontrol i zmień ustawienie „lewy przycisk polecenia” na „pavucontrol” w preferencjach. mam nadzieję, że to pomoże
user63872,

0

Oprócz odpowiedzi Toma, jeśli dodasz:

bash -c "XDG_CURRENT_DESKTOP=GNOME /usr/bin/gnome-sound-applet"

do listy startowej zamiast zwykłego apletu gnome-sound, będziesz mógł kliknąć prawym przyciskiem myszy ikonę i wybrać „Preferencje dźwięku”, aby uzyskać bardziej szczegółowe elementy sterujące, takie jak regulacja głośności dla poszczególnych aplikacji. W przeciwnym razie po prostu przejdziesz do panelu sterowania gnome, gdy spróbujesz uzyskać preferencje dźwiękowe.


0

Kontynuacja odpowiedzi Chrisa Moore'a: użyj env zamiast niepotrzebnie wywoływać grubą powłokę bash:

env XDG_CURRENT_DESKTOP=GNOME /usr/bin/gnome-sound-applet

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.