Gdzie Deja-dup przechowuje swoje pliki konfiguracyjne?


20

Deja-dup (teraz Ubuntu Backup) to tylko GUI dla duplikatów, dlatego powinien gdzieś przechowywać pliki konfiguracyjne. Chciałbym zmienić rozmiar woluminu kopii zapasowej na około 300 MB i zwiększyć zmienną --full-if-old-than. czy to możliwe?


Przynajmniej w Ubuntu 16.04 nie ma go w ~/.config/dconflub ~/.gconf/apps/deja-dup/*, a dla tych, którzy szukają edytora dconf , musisz poszukać EDYTORA USTAWIEŃ . Społeczność ASKUbuntu może być interesująca, aby spróbować zastosować zasady filozofii społeczności OpenSource, co oznacza zadeklarowanie nieaktualności lub konieczność potwierdzenia, gdy nowa wersja Ubuntu jest włączona.
JOduMonT,

Odpowiedzi:


6

Zmieniło się to w różnych wersjach Déjà Dup , ale uważam, że obecnie jest to:

~/.gconf/apps/deja-dup/

Czego nie możesz zmienić za pomocą interfejsu GUI?

AKTUALIZACJA

from: launchpad.net: Jak mogę również wykonać kopię zapasową ustawień deja Dup?

Ustawienia były tam przechowywane, a pliki są nadal obecne.

W nowszej wersji są one przechowywane w:

~/.config/dconf

Chciałbym zwiększyć rozmiar wolumenu i być bardziej konserwatywny przy pełnych kopiach zapasowych (co około 6 miesięcy). Sprawdziłem lokalizację, o której wspomniałeś, ale nie mogę znaleźć, gdzie przechowywane są te parametry. Jakieś pomysły?
ECII

Ustawienia systemowe >> Kopia zapasowa , ostatnia karta: „Harmonogram”
david6

Ustawienia znajdują się w pliku „~ / .gconf / apps / deja-dup /% conf.xml”, ale to tylko dla ekspertów.
david6

1
Bardziej prawdopodobne są ustawienia w skryptach (dla Duplicity) używanych przez Déjà Dup. patrz: live.gnome.org/DejaDup/HowItWorks LUB help.ubuntu.com/community/DuplicityBackupHowto (musiałbym przeprowadzić więcej badań, aby odpowiedzieć lepiej.)
david6

2
Interfejs użytkownika jest co najwyżej niewygodny: jest bardzo mały i nie można go zmieniać (12.04) i nie ujawnia plików / katalogów. *, Z których wiele zawiera duże pamięci podręczne lub dzienniki, których kopia zapasowa nie wymaga tworzenia.
FGM

22

Ustawienia deja-dup można również zmienić za pomocą dconf-editorw dconf-toolspakiecie apt. Ustawienia są włączone org.gnome.DejaDup.


2
+1 za najlepszą odpowiedź, ponieważ Deja Dup / duplicity nie ma już własnych plików konfiguracyjnych. Uwaga: Schemat org.gnome.DejaDup oznacza org> gnome> deja-dup w widoku drzewa edytora dconf :)
user17254

3
Świetna odpowiedź, ale uwaga : otwarcie aplikacji „Kopie zapasowe” w Ubuntu i zamknięcie jej ponownie może spowodować przywrócenie niektórych ustawień. Na przykład, używając dconf-editorI ustawiam kopie zapasowe na co najmniej 90 dni (zamiast minimum dostępnego w aplikacji GUI na 6 miesięcy). Kiedy otworzyłem aplikację, pokazała 90 dni. Ale kiedy go zamknąłem i ponownie otworzyłem, wróciło do 6 miesięcy.
DavidO,

12

Zamiast używać dconf-editor, możesz używać gsettingsz wiersza poleceń.

 • Zobacz wszystkie opcje (klucze) w schemacie Deja-Dup i ich konfiguracje:

  gsettings list-recursively org.gnome.DejaDup
  
 • Edytuj klucze:

  gsettings set SCHEMA [:PATH] KEY VALUE
  

  Na przykład:

  gsettings set org.gnome.DejaDup include-list ['$HOME']
  

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.