Jak zwrócić zakup z Centrum oprogramowania Ubuntu?


8

Kupiłem Amnesię (grę) z Centrum oprogramowania Ubuntu. Awaria przy każdym uruchomieniu powoduje, że chcę go zwrócić w celu uzyskania zwrotu pieniędzy. Nie mogę znaleźć sposobu na zrobienie tego za pośrednictwem USC i, o dziwo, nie mogę znaleźć żadnego śladu tego, o co mnie wcześniej pytano (być może źle googlowałem z mojej strony). Pytanie brzmi więc: jak zwrócić zakup i uzyskać zwrot pieniędzy za pośrednictwem USC?

EDYCJA Zainstalowanie zastrzeżonego sterownika dla katalizatora AMD naprawiło Amnesię, ale nadal uważam, że jest to ważne pytanie, ponieważ jest to podstawowa obsługa klienta przy każdym zakupie. Byłbym zatem wdzięczny za wszelkie odpowiedzi, które każdy może znaleźć, i nadal będę szukał. Jeśli znajdę odpowiedź, opublikuję ją tutaj.

Odpowiedzi:


4

Z Ubuntu Software Center Warunki korzystania z usługi klauzula 3 a:

Płatność za aplikacje jest należna w momencie zakupu aplikacji. Zostaniesz poproszony o podanie numeru karty kredytowej, a my obciążymy Twoją kartę kredytową w momencie zakupu. Opłaty są naliczane w walucie, w której dokonujesz zakupu. Wszystkie opłaty nie podlegają zwrotowi.


4
Dzięki Samik. Muszę powiedzieć, że jestem nieco rozczarowany tymi warunkami świadczenia usług i nie jestem pewien, czy są one zgodne z przepisami Ustawy o sprzedaży towarów z 1979 r. Gov.uk/ukpga/1979/54 lub przepisami dotyczącymi sprzedaży na odległość . gov.uk/uksi/2000/2334/contents/made w Wielkiej Brytanii (które uprawniają kogoś do zwrotu pieniędzy, jeśli zakupiony towar nie nadaje się do określonego celu, a nawet jeśli zmieni zdanie wkrótce po zakupie). Rozumiem opieranie się zwrotom pieniędzy za zmiany zdania, ale jeśli sprzedajesz coś, co nie działa, to po prostu zła usługa nie pozwala na zwroty.
Garry Cairns

Myślę, że kwestia ta powinna zostać ogłoszona przez Canonical. Musieli rozważyć ten problem i wyjaśnić to.
Samik

Słuszna uwaga. Poszukam jutro odpowiedniego adresu tablicy ogłoszeń / adresu e-mail. Zgadzam się, że prawdopodobnie pomyśleli o tym, więc będę zainteresowany, aby dowiedzieć się, jakie jest ich wyjaśnienie.
Garry Cairns

Oprogramowanie zazwyczaj nie podlega zwrotowi po otwarciu lub użytkowaniu. Czy sklepy w Wielkiej Brytanii umożliwiają noszenie otwartego oprogramowania w pudełkach w celu uzyskania pełnego zwrotu pieniędzy? Jeśli kupisz grę do pobrania w takim sklepie, powiedzmy Amazon.co.uk, czy możesz ją zwrócić w celu uzyskania pełnego zwrotu pieniędzy?
ish

2
@izx tak, sprzedawca nie ma opcji, jeśli towary, które sprzedali, nie były w stanie wykonać celu, dla którego je sprzedały.
Garry Cairns,

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.