Jak zrestartować Cynamon z tty?


78

Zainstalowałem Cinnamon na moim Ubuntu 12.04 i działa dobrze, ale czasami zawiesza się bez powodu. Mogę poruszać myszką, ale nie mogę niczego kliknąć.

Chcę więc zrestartować Cynamon z tty, tak jak robiłem to ze skorupą gnome. W jaki sposób mogę to zrobić?

Próbowałem killall cinnamoni nic się nie stało.

Następnie próbowałem export DISPLAY=:0.0, cinnamon --replacei nadal nic.

Myślę, że polecenie cinnamonjest nieprawidłowe. Nie chcę ponownie uruchamiać całego serwera X, ponieważ wtedy wszystkie moje okna zostaną zamknięte. Chcę tylko zrestartować menedżera okien, ponieważ uważam, że to powoduje problem.

Odpowiedzi:


123

Naciśnij Alt+ F2, wpisz ri naciśnij Enter.


To jest poprawna odpowiedź. Pracował dla mnie (Deb.7)
Stichoza

9
W moim przypadku Cynamon jest całkowicie zamrożony i nie reaguje na Alt + F2.
levesque

41
jest to po prostu błędne, ponieważ pytanie brzmi „[...] od tty ?”
Lucas

5
Całkowicie zgadzam się z @Lucas tutaj, ale wstrzymam się od głosowania, ponieważ jest to bardzo przydatny skrót do poznania, nawet jeśli nie z tty, jak opisuje OP. Może jednak działać, gdy cynamon nie działa prawidłowo?
mc0e,

1
@kmarsh Aktualizacja powinna rozwiązać ten problem. Działa na Mint 18 Cinnamon - i oszczędza mi instalowania dodatkowego apletu tylko dla tej rzadko używanej funkcjonalności. Ponieważ niektóre aplety wymagają ponownego uruchomienia Cinnamon po zainstalowaniu, jest to naprawdę bardzo przydatny skrót - choć w pełni zgadzam się, że nie jest to odpowiedź, której szukał OP. Po pierwsze trafienie w wyszukiwarce Google dla „restart Cinnamon”, więc +1 i niech to pozostanie :)
Izzy

52

Do cinnamon --replaceprocesu można wysłać sygnał HUP, który uruchomi go ponownie, zachowując w ten sposób otwarte okno i uruchomione aplikacje.

$ pkill -HUP -f "cinnamon --replace"

Spowoduje to wysłanie sygnału HUP do procesu, który pasuje do wzorca „cynamon -replace”. Sygnał HUP (SIGHUP) informuje proces o „rozłączeniu się”.


1
To pierwsze rozwiązanie, które zadziałało dla mnie bez żadnych nieprzyjemnych efektów ubocznych. Dla tych, którzy nie wiedzą ... jeśli nie możesz uruchomić terminalu, naciśnij, Alt+F2aby dostać się do TTY, zaloguj się za pomocą konta z uprawnieniami administratora, zaloguj się jako root, a następnie wprowadź to polecenie. Być może będziesz musiał Alt+F[n]wrócić do swojego X TTY.
aggregate1166877

Co cinnamon --replacerobi ten proces?
Seanny123

@ Seanny123 - ponownie uruchamia cynamon, ale zastępuje obecny na nowy.
slm

ah, więc proces utknął, próbując zastąpić istniejącą instancję cynamonu, co powodowało zamrażanie, dlatego musiałem go zabić?
Seanny123

@ Seanny123 - cynamon jest rozłączany, zamiennik uruchamia restart, ale pozostawia wszystkie kolejne „potomne” bity w spokoju.
slm,

51

To mi się też często zdarza, a ten wątek jest jednym z najlepszych wyników, kiedy googling „restart cynamonu”. Niestety instrukcje nie działają dla mnie (tylko dlatego, że wyświetlany numer jest nieprawidłowy!). Dla przyszłych gości oto, co robię, co zawsze mi pomaga.

 1. Cynamon zamarza
 2. Przełącz tty. Zwykle chodzę do tty6, Ctrl+ Alt+F6
 3. Jeśli musisz się najpierw zalogować, zrób to.
 4. Wpisz w(tak, tylko literę) i naciśnij klawisz Enter. To polecenie robi wiele różnych rzeczy, ale potrzebujesz go, aby obliczyć liczbę używanych ekranów. Wyświetlany numer znajduje się w kolumnie FROM. Mój jest :0(tak, łącznie z okrężnicą).
 5. Zakładając, że cynamon jest już martwy (co zauważysz w oknach pozbawionych tytułów i że nie możesz poruszać się po różnych oknach, a być może nawet nie możesz korzystać z klawiatury), piszesz export DISPLAY=:0; cinnamon &i nie zapominasz dwukropka. Dodam znak ampersand (&) tylko po to, żeby ten tty był zajęty.

To zawsze działa dla mnie i nie tracę otwartych okien. Ponadto przechowuję te instrukcje w pliku o nazwie restartcinnamon, który jest tylko plikiem tekstowym. Trzymam ten plik w folderze Dropbox, więc bez względu na to, na jakim komputerze jestem, mogę po prostu pisać, cat ~/Dropbox/restartcinnamonjeśli trzeba mi przypomnieć, jak to zrobić.


Po wykonaniu tego moje 3 ekrany (3 monitory) stają się jak jeden. Jakakolwiek rada?
justingordon

Rozwiązaniem jest wówczas otwarcie panelu wyświetlaczy, a następnie kliknięcie OK. Jakiś sposób na to? Obsługa wielu monitorów zawsze była płatna w systemie Linux.
justingordon

1
Warto również zauważyć: TTY nie przyjmuje obecnego stanu Num-lock. Miałem trochę czasu na zastanawianie się, dlaczego moje hasło jest nieprawidłowe ...
Richard de Wit

Powyższe zadziałało (dzięki!). Używam 2 monitorów, wyłączam laptopa i używam głównego monitora z „disper-S”, po ponownym uruchomieniu cynamonu miałem czarny ekran. Użyłem „disper -s” (uwaga na małe litery s, co oznacza ekran główny), aby przełączyć z powrotem na wyświetlacz laptopa i ... zamiast tego włączył się monitor główny. Jeśli ktoś używa dispera, może wypróbuj warianty big-s i little-s? Używam Synapse, więc po prostu wpisałem Ctrl-Shift-Space (mój skrót), a następnie „disper -S”
Ian Ozsvald

22

Najłatwiejszym rozwiązaniem byłoby:

killall -HUP cinnamon

1
Pracował dla mnie idealnie.
Luca Steeb,

Wylogowało mnie to jednak z istniejącej sesji Cynamonu.
musiphil

Cynamon czasami zawiesza się w moim systemie. Kiedy próbuję tego (w trybie konsoli Ctrl + Alt + F1, działa nawet z zamrożonym cynamonem), a następnie wracam do normalnego stanu (Ctrl + Alt + F7), Cinnamon wyświetla komunikat o błędzie informujący, że się zawiesił. Następnie mogę kliknąć „tak”, aby go ponownie uruchomić (jeśli kliknę „nie”, nie powiodło się i muszę ponownie uruchomić) i wszystko znów działa normalnie. Tylko okna odwrócone za pomocą rozszerzenia „naciśnij klawisz Win + I, aby odwrócić okna” nie są już odwrócone. Testowane z Cinnamon 3.2.7 na Debianie 9.11.
Fabian Röling

12

Cinnamon ma bezpośredni skrót klawiaturowy, aby ponownie uruchomić pulpit bez ponownego uruchamiania żadnej z uruchomionych aplikacji:

ctrl+ alt+esc

Co prawdopodobnie nadal będzie działać w niektórych przypadkach, gdy Metoda alt+ f2już nie działa


4
Tak, właśnie tego chcę!
chaosink

11

Możesz ponownie uruchomić Cynamon poprzez:

 1. naciskając Alt+ F2, wpisz ri naciśnij Enter,

 2. Ctrl+ Alt+ Backspace(uruchom ponownie Xorg),

 3. w poleceniu użycia TTY :sudo service mdm restart


9

Kiedy zabijasz cynamon, sprawdź, czy nie przestał pisać killall cinnai naciskać Tab. Jeśli pojawi się reszta słowa, umieść je przy pomocy killall -9 cinnamon, a następnie uruchom ponownie, używając tego, czego próbowałeś, ale bez --replace:

export DISPLAY=:0.0; cinnamon

2

Dla mnie zadziałała następująca kombinacja powyższych komentarzy:

 1. Ctrl-Alt F1, aby przełączyć na terminal 1. Zaloguj się, jeśli to konieczne
 2. $ w (tak, pojedyncza litera „w” jest poleceniem), aby zobaczyć twój # w kolumnie FROM). Dla mnie tak było :0 (obejmuje dwukropek). Ponadto kolumna TTY będzie miała numer terminalu twojej sesji cinnammon (dla mnie tak było tty8).
 3. $ cinnammon --replace --clutter-display=:0 2> /dev/null &

  Uwagi na temat tego ostatniego polecenia:

  • :0 był mój wyświetlacz #.
  • & zwraca kontrolę nad terminalem
  • --clutter-display, jeśli nie wszedł, wykorzystuje wyświetlacz, zmienną, dlatego niektóre z wcześniejszymi sugestiami dokonywał wywozu pierwszy. Ale możesz po prostu przekazać argument bezpośrednio cynamonowi. Zobacz cinnamon --helpwięcej.
  • 2> /dev/null przekierowuje stderr do nikąd, więc mój terminal nie jest zaśmiecony wiadomościami.
 4. Ctrl-Alt-F8 wrócić do mojego okna środowiska cynamonowego (F8 dla mnie, ponieważ mój terminal był tty8 zgodnie z wpowyższym poleceniem. Dla ciebie może to nie być F8.)

Wynik netto: to ponownie uruchomiło cynamon w moim terminalu (tty8) bez utraty moich okien.1

Możesz spróbować wykonać w -ouspolecenie i sprawdzić, czy istnieje numer dla DISPLAY. Jeśli nie ma numeru, użyj startxi Alt+, F7aby wrócić do GUI.


1

Po przejściu na tty Spróbuj tego killall -HUP cinnamon. Naciśnij Ctrl + Alt + F7. Cynamon zapyta, czy chcesz ponownie uruchomić cynamon.


1

Mam ten problem okresowo ze względu na sterownik gfx dla HP Envy.

Muszę wykonać jedną lub obie z poniższych czynności, w zależności od okoliczności;

 1. Najlepsza odpowiedź i inne sugerują - uruchom ponownie cynamon - Naciśnij ALT+ F2, naciśnij R, a następnie naciśnij ENTER. (Zrób to, jeśli pasek zadań przestanie odpowiadać, lub okna nie mają fokusu, kliknięcia itp., Np. Możesz klikać lub pisać w oknie, które wydaje się być fokusowe, ale to z tyłu odbiera zdarzenie - może to nawet on całkowicie ukryty za oknem, które MYŚLISZ jest aktywny)
 2. Przełącz się na wirtualną konsolę, a następnie z powrotem do X - Naciśnij CTRL+ ALT+ F1, aby przejść do konsoli, a następnie naciśnij ALT+, F8aby powrócić do X. - (Zrób to, jeśli ekran CAŁY nie odpowiada - przynajmniej nie ZNAJDZIESZ - to przynajmniej dla mnie naprawia.)

Ten problem wciąż istnieje dla mnie - Linux Mint 17.x - mam nadzieję, że to pomoże!


1

Czasami mam ten problem podczas blokowania ekranu: ekran blokady nie pojawia się, a system wydaje się zamrożony, nie działa żadne wejście i nie mogę się ponownie zalogować.

Moim rozwiązaniem jest zabicie procesu wygaszacza ekranu cynamonu.

% pkill cinnamon-screen

pkill używa informacji w / proc / PID / stat, a Linux przechowuje tylko 15 pierwszych znaków nazwy polecenia, więc użycie „pkill cynamonu-wygaszacza ekranu” nie będzie działać.

Teraz mój system jest odblokowany, dane wejściowe znów działają i nie straciłem żadnego z moich okien. Aby ponownie zablokować system, ponownie uruchamiam wygaszacz ekranu.

% nohup cinnamon-screensaver > /dev/null 2>&1 &

Przekierowuję do / dev / null, aby uniknąć utworzenia pliku nohup.out.


Wielkie dzięki !! Wszystkie powyższe odpowiedzi ekspertów zawiodły. To rozwiązanie działa na moim systemie o wysokiej konfiguracji zainstalowanym z procesorem AMD Ryzen Threadripper i Ubuntu 18.04.
Loves Prawdopodobieństwo

0

Spróbuj „soft-restartować” cynamon przez sudo kill -USR1 <PID of your cinnamon process>. @ Odpowiedź Daniela jest poprawna, ale zabije serwer X, podczas gdy SIGUSR1nie zrobi tego, przynajmniej na moim komputerze ... Okazuje się również, że wszystkie okna zachowują zawartość i pozostają użyteczne. Zastanawiasz się, czy dotyczy to innych.


0

Próbowałem Ctrl+ Alt+ Backspace(Kill x server),

Wydawało mi się, że to działa. ( Jednak rozpocząłem drugą sesję cynamonową ( cinnamon &), co spowodowało, że pokazany został tylko wallpapaer. Potem wykonałem naciśnięcie klawisza Kill x server. Wydawało się, że ponownie uruchomiłem pozostałą cynamonową powłokę i zabiłem ją ponownie, myślę, że tak właśnie dostałem wróciło do normy. Zrobiło to logowanie przy powiększaniu do pulpitu, więc byłem zadowolony w tym momencie; (LM 17.1 Rebecca) )


0

Wypróbowałem wszystkie poprzednie rozwiązania, ale żadne z nich nie działa. Rozwiązaniem, które działa dla mnie jest killall cinnamon-session Mam nadzieję, że to pomaga. P / s: Moja wersja linuxmint to cynamon 18.3

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.