Domyślne motywy zniknęły, okna wyglądają brzydko


8

Niedawno dokonałem aktualizacji z 11.10 do 12.04. Wszystko poszło dobrze, z wyjątkiem motywu, który kiedyś miałem, Hope-DT, który miał czcionki w kolorze białym. Tak więc, wczoraj, próbując znaleźć zaktualizowaną wersję Hope Theme, zainstalowałem ten .deb (który miał rozwiązać problemy): i386 build of hope-gtk-theme 0.0.2-precyzyjny w Ubuntu precyzyjny WYDANIE

Teraz mam zepsuty pulpit ... to jest jak GTK3. Po pierwsze, nie mogę już znaleźć domyślnego motywu Atmosfera. Żadne narzędzie tego nie pokazuje (Ustawienia systemu / Wygląd, MyUnity ani Ustawienia zaawansowane). A ja mam całe kiepskie okna i przyciski. Sprawdź zrzuty ekranu:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Więc teraz po przyjemnym odczuciu Unity3D utknąłem z tego rodzaju oknami. Czy istnieje sposób, aby ponownie zainstalować domyślne motywy? Lub jakoś naprawić GTK3.

Co gorsza, pomyślałem, że dobrym pomysłem byłoby przywrócenie systemu do kopii zapasowej, którą zrobiłem wczoraj z podwójną dokładnością. To była dobra okazja, aby użyć tego narzędzia, ponieważ cofam się od jakiegoś czasu i nigdy nie udało mi się przywrócić.

Przywracanie uległo awarii w środku (Ubuntu 12.04 napotkał błąd). I od tego czasu ... wciąż pojawiają się błędy, a system próbuje wysyłać informacje do Ubuntu, ale wydaje się, że nie jest w stanie:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jestem bardzo rozczarowany, że nie udało mi się pomyślnie wykonać kopii zapasowej / przywracania ... dlaczego w takim razie mamy nawet narzędzie ... W każdym razie ten problem może być związany z faktem, że mogę mieć trochę GTK brakujące pliki.

Jestem bardzo blisko pełnej ponownej instalacji, ale boli mnie, że wszystko to mogło się rozpocząć, ponieważ chciałem naprawić mój motyw :(

Jakiś sposób, aby przywrócić domyślny motyw? A może Gtk? Może to rozwiązuje niektóre problemy.


Spróbuj ponownie zainstalować light-themespakiet, który zawiera zarówno Ambiance, jak i Radiance.
Basharat Sialvi

Dodaj komentarz do odpowiedzi, ponieważ uratowałeś mi dzień;)
bioShark

Odpowiedzi:


14

Spróbuj ponownie zainstalować light-themespakiet, ten pakiet zawiera oba domyślne motywy Ubuntu (Ambiance i Radiance).

Naciśnij Alt+ Ctrl+, Taby otworzyć terminal i uruchomić następujące polecenia:

sudo apt-get autorove --purge light-themes
sudo apt-get install light-themes

Następnie uruchom ponownie system!


takie łatwe, a jednak takie trudne :)
bioShark

1
To wydaje się odinstalować ubuntu-desktoppakiet. Czy to dobrze, czy dobrze?
user29020

usunięcie i ponowna instalacja jasnych motywów dała mi niebieski pulpit, a ponowna instalacja ubunt-desktop później przywróciła mój pulpit.
Christine

Nie zadziałało, ale zostało rozwiązane dzięki zaakceptowanej odpowiedzi z askubuntu.com/questions/287787/...
Bartłomiej Szałach
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.