Włącz płynne przewijanie kółka myszy


8

12.04 ma płynne przewijanie włączone dla touchpadów z GTK. Zastanawiałem się, czy można to włączyć także w kółkach myszy? Jeśli tak to jak? Jeśli nie, dlaczego nie? Dzięki.

Odpowiedzi:


4

Życzę gładkie przewijanie może być włączony wszędzie , niestety Płynne przewijanie nie może być włączony do kół myszy, ponieważ mają „skacze”, natomiast wejście przewijania z touchpad jest wystarczająco precyzyjny, aby zarejestrować piksel na piksel ruchu.

Aby to sprawdzić, uruchom terminal i biegnij

xev

Następnie umieść kursor w oknie i przewiń w górę i w dół. Zauważysz, że klawisz (przyciski 4 i 5) rejestruje wyjście w sposób ciągły, dopóki poruszasz palcami. Teraz przewiń za pomocą kółka do klikania. Rejestruje się tylko raz na kliknięcie kółkiem myszy.

Niektóre kółka myszy nie mają wyraźnych „skoków” podczas toczenia, ale założę się, że sprzęt odczytuje odległość przebytą przez wałek i wysyła skoki, tak jak inne myszy, aby zapewnić kompatybilność sprzętu.


1
Xev nigdy nie wykryje zdarzeń „płynnego przewijania”. xev jest nieaktualny w przypadku zdarzeń XInput 2. co robi x, jeśli wykryje „płynne” przewijanie zdarzeń XI2, tłumaczy je na „stare” naciśnięcia przycisków 4/5, aby były spójne ze „starym” oprogramowaniem. ponieważ „stary” xev wykrywa tylko naciśnięcia przycisków 4/5, nawet w przypadku „gładkich” zdarzeń XI2 na touchpadzie synaptycznym
dustin.b

„... niestety nie można włączyć płynnego przewijania kół myszy, ponieważ mają one„ skoki ”, podczas gdy wejście przewijania z touchpada jest wystarczająco precyzyjne, aby zarejestrować ruch piksel za piksel…”. To wydaje mi się dziwne, pamiętam płynne przewijanie w Firefoksie z dyskretnym kółkiem przewijania.
Jan M.

@PatronBernard Masz rację; Używam wtyczki płynnego przewijania w przeglądarce Chrome! Chociaż jest to prawdopodobnie możliwe, na razie nie wygląda na to, żeby było w planach: askubuntu.com/questions/39435/…
Gruzzles

1
... to nie ma sensu - dlaczego mogę go mieć na macOS i Firefox, ale nie na GTK +?
Xerz

8

Podczas gdy prawdziwe płynne przewijanie na piksel nie działałoby tak dobrze z kółkiem myszy, płynna animacja zamiast nagłego przeskoku trzech linii byłaby miła.

Nie wiem, jak to zrobić na całym świecie, ale w Firefoksie jest to opcja w Preferencje-> Zaawansowane.

W przypadku Chromium / Chrome jest on obecnie włączony poprzez flagę, przechodząc do chrome://flags.


5
Wiele myszy komputerowych używa gładkich kółek myszy (bez kliknięć). Na przykład prawie każda mysz Logitech powyżej 40 USD ma kółko przewijania „bez tarcia”. Pełnych możliwości zwykle nie realizuje się w oprogramowaniu, ale sprzęt na pewno jest w stanie - przynajmniej pod względem mechanicznym. Logitech ma oprogramowanie sterownika, które obsługuje płynne przewijanie w systemie Windows, ale nie jestem pewien, jak dobrze działa lub czy działa dla każdego modelu. Mogą nadal mieć ograniczenia w zakresie informacji wysyłanych do komputera. Ciekawie byłoby wiedzieć na pewno :)
Dylan McCall

1

To, czy jest to problem sprzętowy, zależy od samego sprzętu ... Logitech zapewnia sterownikom Windows płynne przewijanie myszy dla myszy z „wolnym kółkiem przewijania” (bez przeskoków, tylko zdarzenie przewijania kół dla każdego piksela).

Byłoby naprawdę niesamowite, gdybym mógł wykorzystać mój M500 do pełnego potencjału, ale xev pokazuje typowe skoki po określonej odległości, więc prawdopodobnie jest to problem ze sterownikiem. Nie wiem, komu przeszkadzać i gdzie to naprawić.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.