Jakie pakiety instaluję dla ffmpeg i libmp3lame?


27

Na moim komputerze Ubuntu 10.4 używam ffmpeg do konwersji filmów do formatu, który rozumie mój odtwarzacz DVD. Na moim laptopie z systemem 10.10 nie mogę uruchomić tego samego polecenia, jakich pakietów brakuje?

ffmpeg -i infile.flv \
-threads 2 -vcodec mpeg4 -vtag divx -acodec libmp3lame \
outfile.avi

#...snip
Unknown encoder 'libmp3lame'

Za pomocą apt-cache search libmp3lamepowiedziano mi, że istnieją libmp3lame0 i libmp3lame-dev, które zainstalowałem. Korzystanie acodec libmp3lame0również nie działa.


2
Dlaczego nie sudo apt-get install libmp3lame0?
Marco Ceppi

1
@marco zrobiłem: „... które oba zainstalowałem” .
matt wilkie

Odpowiedzi:


40

sudo apt-get install ffmpeg libavcodec-extra-52

Jeśli pakiet nie został znaleziony, spróbuj:

sudo apt-get install ffmpeg libavcodec-extra-53

możesz także spróbować zainstalować libmp3lame0pakiet:

sudo apt-get install libmp3lame0

2
Próbowałem „sudo apt-get install ffmpeg libavcodec-extra-52” Wszystko zostało zainstalowane poprawnie Ale wciąż nie działa, ffmpeg nie może znaleźć libmp3lame lub libmp3lame0


0

Wypróbuj to, otwórz Synaptic Package Manager i zainstaluj ponownie ffmpeg. Spróbuj także zainstalować Winff w Synaptic, to da ci GUI dla ffmpeg. Edytuj ... Zobacz także http://code.google.com/p/winff/wiki/UbuntuInstallation o dodawaniu „libavcodec-extra-52, libavutil-extra-49 i libavformat-extra-52 z repozytorium wieloświatowego”


1
Dziękuję bardzo, teraz działa !, Ten link [ ubuntuforums.org/showthread.php?t=786095][1] wyjaśnił pełną instalację. [1]: ubuntuforums.org/showthread.php?t=786095
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.