Jak zmienić kolor i czcionkę komentarzy PDF w Evince?


8

Evince obsługuje teraz komentarze napisane w innym oprogramowaniu znaczników pdf (np. Adobe), co jest bardzo miłe. Niestety wybiera żółtą czcionkę na białym tle, która jest prawie niemożliwa do odczytania (chociaż pomaga wyróżnienie komentarza za pomocą myszy). Czy istnieje sposób na zmianę tego zachowania?

(Acroread Adobe wyświetla je poprawnie, ale jest strasznie wolny i nie jest rodzimym oprogramowaniem typu open source, więc wolałbym inną alternatywę).


2
wypróbuj rozwiązanie tego pytania askubuntu.com/questions/70599/… , nie mam 12.04, aby je zweryfikować
Tachyons

Dzięki - ustawienia motywu zmieniają ogólny kolor (tj. Przełączanie motywów zmienia wygląd nuty - ale nie na nic, co można łatwo odczytać poza brzydkim motywem o wysokim kontraście), ale niestety nie mogę powiedzieć, co włączyć gnome-color-picker lub plik konfiguracyjny do zmiany tła notatek, to nie to samo przełączanie, co w przypadku podpowiedzi.
cboettig

Odpowiedzi:


1

Bardzo szybko przejrzałem kod źródłowy, ale nie mogłem znaleźć sposobu, aby go zmienić lub zaproponować łatkę, ale spróbuję to zrobić później.

W każdym razie na razie zrobiłem raport o błędzie w odpowiednim miejscu https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=677471, więc teraz czekamy, czy zespół odpowie na nie.


2
To dlatego, że motyw Ambiance nie obsługuje odpowiednich kolorów. Jeśli używasz motywu Adwaita, tekst jest czarny. (Podziękowania dla jnfbtista za zgłoszenie błędu.) To tylko obejście.
matematyka

1
właśnie zmieniłem na motyw Adwaita. nie mogę uwierzyć, że standardowy motyw powoduje te trudne kłopoty ... + że prob ma co najmniej pół roku. ; <
zulu34sx,

Jest jakiś sposób na ulepszenie Ambiance, aby to naprawić?
Patrick Marchwiak,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.