Jak uzyskać wyjście HDMI współpracujące z Bumblebee?


8

To jest odpowiedź na pytania, które opublikowałem w innym wątku, który zawierał inne pytania. poprzednie pytanie Właśnie wyciągnąłem to z tego pytania.

System: Asus N43J Intel i5 2.53GHz Nvidia GeForce GT425m VRAM1GB Dual Boot Win7 i Ubuntu 12.04

Nie mogę uruchomić HDMI. Czytam wszelkiego rodzaju posty, strony internetowe, sugestie od około 2 tygodni, odkąd ukazała się 12.04. Nie mogę znaleźć niczego, co działa.

Używam Bumblebee, śledzę wiki i kilka innych stron internetowych, w tym: askubuntu, jak dobrze .... Bumblebee wydaje się działać, gdy używam glirspheres optirun lub. Jednak HDMI nie działa. Po podłączeniu go do telewizora nic się nie dzieje (na przykład pulpit wyświetlany na ekranie telewizora). Ale kiedy uruchamiam, powiedz „optirun totem”, ekran robi się czarny, jakby próbował, ale nic nie jest przesyłane. Po wyjęciu kabla wraca mały wygaszacz ekranu telewizora.

Widziałem ten film: Obsługa hdmi Bumblebee NVidia Optimus na KDE . Używa (podobno) dokładnego laptopa, którego używam. Wszystko wydaje się działać.

Jakaś pomoc tutaj?

Nie mogę uruchomić HDMI. Trzmiel wydaje się mieć się dobrze, ponieważ mogę dobrze program Optirun , a kiedy optirun VLC / totem, powyższe dzieje się.


Być może wiki.bumblebee-project.org/Multi-monitor-setup zawiera pewne wskazówki, które mogą ci pomóc? Być może musisz zmienić ConnectedMonitor. Domyślnie jest to DFP, użyj bumblebee-project.org/issues/21, aby sprawdzić, czy monitor został wykryty. Jak wspomniano w wiki, usuń wiersz UseEDID. Wszystkie zmiany dotyczą /etc/bumblebee/xorg.conf.nvidia
Lekensteyn

@ Lekensteyn Mam ten sam problem, a porady w zamieszczonym przez ciebie linku częściowo go rozwiązały. Zastosowałem procedurę z sekcji „dodatkowy ekran”. Jeden problem - nie ma dźwięku przez HDMI. Myślę, że jest to prawdopodobnie osobny problem.
cxrodgers

Odpowiedzi:


1

Miałem (i rozwiązałem) podobny problem.

Właśnie zainstalowałem świeżego Ubuntu 12.04 z trzmielem 3.0 i kiedy próbuję go przetestować za pomocą na przykład „optirun firefox”, pojawia się pusty ekran z kursorem myszy.

Kiedy przełączam się na inną konsolę ( na przykład Alt+ Ctrl+ F6) i wracam do zwykłej konsoli ( Alt+ Ctrl+ F7), widzę, że okno Firefoksa zostało otwarte.

Zrobiłem

sudo apt-get purge bumblebee
sudo apt-get purge nvidia-current

a następnie ponownie zainstalował trzmiel

sudo apt-get install bumblebee

i zaczęło działać poprawnie.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.